NK ZELINA

Zelina osvojila Kup Središta

20.08.2011.

Zelina je i ove godine osvojila kup Nogometnog središta Sveti Ivan Zelina. Nakon što je prošle godine u finalu pobijedila Croatiu, ove je godine bila bolja od Strmca. Utakmica je to kojom je Zelina završila prvenstvenu sezonu 2010-11. U sastavu Zeline igrali su samo igrači iz prošlosezonskog sastava, svi novopridošli su ovaj kup preskočili. Strmec je finale zaradio nakon proljetnog polufinala s Croatiom iz Hrastja, s kojom je odigrao 2.2, a tek nakon izvođenja penala, prolaz dalje ostvarili su nakon pobjede 8:7.
Zelina je do pobjede i pehara došla zasluženo boljom igrom, diktirajući tijekom cijelog susreta i ritam i smjer, a nakon vodstva od 2:0, sačuvali su rezultat do same završnice, kada preko Frljužeca Strmec umanjuje poraz.
Nakon početnog odmjeravanja, prva prilika za goste u 10' preko Bedekovića, potom loptu preuzimaju domaći igrači, a nakon nekoliko pokušaja, prvi pogodak pada u 25'. Dominović preuzima loptu na sredini, fino i precizno dodaje naprijed, gdje Šušković s desna prolazi obrambene igrače Bedenice, potom i vara vratara Malogorskog zaobišavši ga i mirno završivši akciju pogotkom. Već u slijedećoj minuti Dominović slobodnjak tuče na gol, vratar odbija loptu, a na odbijanac sjeda Šušković, a opasni atak završava Mesec pogodivši gredu. Potom na drugoj strani pokušava Gorički, no uspijeva samo u vanjsku mrežu. U 30' Kotarski propušta idealni nabačaj Šuškovića iz kornera i gađa previsoko. Rušenje Maslaća uzrokuje slobodnjak s nekih 30 metara, no Dominović gađa direkt u vratara.

U 40' Zelina nagrađuje svoje uvjerljivije i opasnije izdanje, a niz prilika konkretizira Đurđek, koji iznenađuje gostujuću obranu i Malogorskog i odmjerenim udarcem povisuje vodstvo na dva gola prednosti. U drugom poluvremenu već na početku vrlo dobra akcija Zeline, gdje Đurđek odlično prodire po desnoj strani poslužuje Meseca, koji centrira na Melnjaka, no pokušaj iz voleja nažalost ne nagrađuje dobro zamišljen napad. Nakon toga svjedočimo i lijepom driblingu meseca, koji iz blizine uspijeva samo do vanjske mreže. U nastavku igre, uz manji pad ritma, pokušavaju gosti nešto učiniti, ali ne prolaze domaće linije. Tek u samoj završnici u 89' Frljužec nakon kornera, povratnu loptu pretvara u pogodak.

Kapetanu Zeline Tomislavu Šuškoviću pehar pobjednika Kupa središta predao je gradonačelnik Zeline Vlado Žigrović.

ZELINA - STRMEC 2:1 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 150
SUDAC: Tihomir Kocek (Paukovec). Pomoćni: M.Vuković (S.I.Zelina), M.Klasić (Vrbovec)
ZELINA: Kranjčec, Kotarski, Peco (od 87. Kamenarić), Bingula, Mladiček, Maslač, Dominović (od 64. Krišto ), Melnjak, Đurđek (od 75. Kršak), Mesec, Šušković TRENER: Željko Majcen
STRMEC (B): Malogorski, Malnar, Škrlec (od 55. Čeko), Benko, Martinić, Frljužec, Gorički (od 83. Marković), Bedeković, Antolković (od 71. Škrlec), Belcar, Nježić TRENER: Mario Kovačević
STRIJELCI: 1:0 - Šušković (25), 2:0 - Đurđek (40), 2:1 - Frljužec (89)