Zelina ostaje u 3.HNL

17.06.2014.

140615 Ž.Pukšec

Odigravanjem 26. prvenstvenog kola završila je sezona u 3.HNL Središta Zagreb. Prvak lige je Segesta Sisak, koja je naslov osvojila i u juniorskoj i u kadetskoj ligi- Kod kadeta tablica pokazuje drugo mjesto, no prvoplasirani HAŠK II je natjecatelj van konkurencije.
Kadeti su u posljednjoj ovosezonskoj utakmici ostvarili uvjerljivih 7:0 protiv zagrebačke Trešnjevke. Poveli su već u prvoj minuti, praktički kod prvog napada nedozvoljena reakcija gostiju u kaznenom prostoru nad Posavcem i lopta je na bijeloj točci s koje je precizan Deglin. U samo četiri minute Kušec je postigao hat trick, a poluvrijeme je petardom lucidnim potezima zaključio Mrazović. Ni u drugom dijelu gosti ništa nisu mogli raspoloženim domaćinima. Prvo je Bičak lobom zatresao mrežu iznenađenog Picka, a samo minutu kasnije konačnih 7:0 postavlja Martinović.
Juniori su se puno više namučili za tri boda. Prvi pogodak pao je u 10. minuti, u strijelce je upisan Antolković. Iz prekida izjednačuju zagrepčani na polovici prvog dijela, a potom domaći zaključuju prvio dio susreta s još dva pogotka, prvo u 33. minuti strijelac prvog postavlja nakon slaloma kroz protivničke redove i drugi ubačaj u mrežu Anđelića, a nakon nedozvoljenog prekršaja nad Posavcem s bijele točke pred kraj poluvremena precizan je Pajač. Gosti smanjuju rezultat u 56. minuti, poklonjenu loptu domaćina školskom akcijom provode do mreže. Samo dvije minute trebalo je Zelini da ponovo povećaju prednost, stvar je u svoje noge preuzeo Ovčar i zaobišavši vratara smjestio loptu u mrežu. vrlo lijepim pogotkom zeleni ponovo smanjuju rezultat, no prodor Posavca sa desne strane završava na Ovčaru koji produžuje u mrežu, a slična situacija i na kraju susreta, samo što ovoga puta s lijeve strane Potočki odrađuje prodor, proigrava Ovčara, koji slobodni put iza vratara koristi za lagano zastajkivanje pred vratima i potom pogotkom zaključuje sezonu.

Nakon završetka sezone, juniori i kadeti zeline zadržali su se na stadionu uz roštilj i druženje za kraj sezone. neki od njih više neće biti u sastavu, jer od ljeta predstoje im seniorski dani. Na to ih je podsjetio i dopredsjednik Kluba Mijo Stipić

- Zadovoljni smo ovom sezonom, jer sačuvali smo status trećeligaša. Uvijek možemo kazati da je moglo bolje, ali u konačnici najbitniji je Vaš osobni razvoj kao sportaša i nogometaša. Obzirom da ovoga ljeta slijede neke promjene u Klubu, ja čvrsto vjerujem da će naša Škola nogometa ubuduće još bolje raditi i stvarati igrače. Svi vi koji ste na izlaznim vratima juniorkog uzrasta ovog ćete se ljeta priključiti našem seniorskom sastavu, pa Vas pozivam na ozbiljnost i dokazivanje, kako bi izborili svoje mjesto. želim vam ugodan odmor i želja mi je da se svi ponovo nađemo ovdje nakon ljetnog odmora - poručio je Stipić bijelo crvenima.