NK ZELINA

Konačno pobjeda

25.03.2024.

Nakon remija u Obreži, novo gostovanje na uvijek neugodnom terenu u Lukavcu za Crvene je bilo uspješno i kapitalizirano s tri gostujuća boda nakon dobre i požrtvovne igre, u tekmi u kojoj su bili bolji suparnik na terenu i to nagradili s dva pogotka. U prvom poluvremenu bilo je prilika i dobrih udaraca, ali nedostajalo je konkretnog povezivanja redova i točnije upućenih lopti, no ni domaći nisu uz nekoliko organiziranih pokušaja uspjeli zaobići našeg vratara. Lopte su češće odlazile van okvira.
U drugom poluvremnu u višoj brzini i konkretnijim i bržim odigravanjem gosti su dolazili više u prilike, a Miloš se najbolje snašao u jednoj akciji pred vratima i doveo Zelinu u vodstvo. Deset minuta kasnije Ovčar je dobro odradio posao a Pličanić sve okrunio pogotkom za vodstvo 2:0, koje domaćini nisu mogli umanjiti, a do kraja sve je ostalo na još ponekoj prilici.
Nadamo se da je Zelina ušla u pozitivan niz, nakon dva poraza uslijedili su remi pa pobjeda, po koju moraju Crveni jurišati i u subotu protiv Bistre, kako bi bodove kapitalizirali i pomakom na tablici, a pobjeda bi donijela pomak za vjerojatno dvije pozicije.

LUKAVEC: ŠRC Lukavec. Gledatelja: 70. Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak)

LUKAVEC: Anić, Marijan Grddenić, Marko Grdenić, A. Grozdek, Houdek (62-Ostojić), Vukman, Bilić, Banić, Zenko, Rašić (79-Vidaković), I. Grozdek. Trener: Veljko Đomlija

ZELINA: Bermanec, Aremu (83-Kordej), Miloš, Garić, Haramina, Pličanić (88-Košćec), Husnjak, Ljuboja, Ovčar (65-Gulija), Ćorić, Perišić (83-Gašpar). Trener: Boris Perković

STRIJELCI: 0:1-Miloš (53), 0:2-Pličanić (63)