Visoka pobjeda u prvoj provjeri

27.07.2011.

Prva provjera nakon deset dana treniranja u novom ciklusu odvela je bijelo crvene u Križevce, gdje su istoimenog domaćina pobijedili s visokih 6:1. Tijekom čitavog susreta gosti su držali konce igre u svojim nogama, ne dozvoljavajući domaćim igračima ozbiljnije pristupe svojoj mreži. Jedan pogodak, jedan u zaleđu i jedna prečka konačni su učinak domaćih, dok su zelinčani imali dosta prilika, od kojih su šest i konkretizirali, a bilo je još nekoliko lijepih napada na mrežu domaćih vratara, od kojih posebno izdvajamo prečku Krište.
Do vodstva dolaze gosti već u 5' u čistoj situaciji donedavnog igrača Križevaca Maroševića, koji iskorištava grešku obrane i pogađa u lijevi kut mreže. Šest minuta kasnije Štorga slijeva upućuje lijep centaršut, uspijevaju domaći izbaciti loptu u korner, kojeg dobro odašilja Šušković, no vratar je bio dovoljno koncentriran za obranu svoje mreže. U 22' Mesec oduzima loptu na sredini terena, poslužuje Šuškovića u naletu, koji po sredini provodi loptu ka mreži, no vratar je i ovoga puta bio na mjestu. Nakon pola sata igre domaći u prilici preko Đurinića, no zaleđe poništava pogodak. Pet minuta prije kraja prvog dijela Mesec upućuje daljinac na suprotnu stranu na maroševića, koji ubacuje na sredinu na dobro pozicioniranog Šuškovića, koji efektno završava jednostavnu i lijepu akciju Zeline. Samo 4' kasnije Štorga u svom stilu prodire po lijevoj strani, hrabro tuče i pogađa desnu malu mrežu za konačnih 4:0 u prvom dijelu i za prvi sastav Zeline.
U drugom poluvremenu Mujčin i Majcen u igru šalju sliejdeću jedanaestoricu, koja nastavlja uspješan niz iz prvog dijela. Već u trećoj minuti Simon povisuje na 4:0. U 54' Maslać oduzima loptu na rubu šesnaeterca, u slalomu izbacuje prvo domaću obranu, a potom zaobilazi i vratara, te s lijeva produžuje loptu u neobranjenu mrežu. Tri minute kasnije Krišto pogađa prečku, a nakon deset minuta ponovo promjena rezultata, egzekutor je ovoga puta bio Kovačević.  Maslać zdesna fino poslužuje Nikolu Kovačevića na sredini, a novom napadaču Zeline preotalo je samo loptu usmjeriti ka mreži, što uspješno i čini, čime još jednom domaći vratar potpisuje kapitulaciju. Tek u samoj završnici susreta Đurec konkretizira do tada neuspješne pokušaje domaćih igrača i počasnim pogotkom umanjuje uvjerljivu i zasluženu pobjedu Zeline.

KRIŽEVCI - ZELINA 1:6 (0:3)
Križevci - Gradski stadion Gledatelja: 60
SUDAC: Koprić. Pomoćni: Iveljić, Stovrak (svi Križevci) Teren: dobar
KRIŽEVCI: Kovačić, Švagelj, V.Bukal, Kranjčević, Selanec, Kemenović, Vrbančić, Lepčić, Zemljak, Orejaš, Đurinić (još su igrali: D.Vrbančić, Đurec, A. Blagaj, M. Blagaj, Jakšinić, Nikšić, Matić). TRENER: Dražen Kemenović
ZELINA: Kranjčec, Peco, Ćorić, Slunjski, Ivanušić, Mladiček, Melnjak, Šušković, Mesec, Štorga, Marošević (još su igrali: Mihalic, Kotarski, Bingula, Maslać, Jonjić, Đurđek, Hmelina, Simon, Kršak, Krišto, Kovačević, Kamenarić, Novak). TRENER: Edin Mujčin
STRIJELCI: 0:1 - Marošević (5), 0:2 - Šušković (40), 0:3 - Štorga (44), 0:4 - Simon (48), 0:5 - Maslać (54), 0:6 - Kovačević (67), 1:6 - Đurec (83)