Treći pehar put Sesveta

04.01.2015.

zpuksec 120104

Ni trećeg dana MNT Zelina 2015 nije nedostajalo uzbuđenja, neizvjesnosti i iznenađenja. Nakon limača i mlađih pionira, nedjeljni program svojim su utakmicama začinili pioniri. Osam ekipa razigravalo je u dvije skupine, a četiri najbolje plasirale su se u završnicu, u kojoj se superiornom pokazala ekipa Radnika iz Sesveta, koja je tek u finalnom dvoboju primila prvi i jedini pogodak, jedini je Klepcu zatresao Papak.
U obje skupine vodila se jaka borba za prolaz u završnicu. Uvjerljivi Radnik osigurao je završnicu već u drugom kolu, na za drugog putnika iz skupine A vodila se borba između Prigorja i Vrbovca, obje su ekipe bodovno bile izjednačene, pa je bolja gol razlika odvela Žerjavinčane u drugi krug. U skupini B nakon dva kola ništa nije bilo sigurno. Sve četiri ekipe imale su šansu, pa su direktni ogledi odlučivali o plasmanu dalje, a uspješniji su bili Zelina II i Strmec, koji je za dlaku izbacio Croatiu.
Obje ekipe Zeline krenule su porazima na ovom turniru. Prva ekipa izgubila je od Vrbovca s minimalnih 1:0, a druga je poklekla pred Donjom Zelinom. Croatia i Strmec su odigrali bez pogodaka i zakomplicirali poredak, kasnije i Vrbovec s Prigorjem također remi. Nakon startne pobjede, donjozelinčani su poklekli i izgubili utrku za prolaz, a borba se vodila između ekipa iz Bedenice i Hrastja, obje su ekipe pobijedile Donju Zelinu, ali i izgubile od Zeline. Tako je bilo i u skupini A gdje su Vrbovec i Prigorje pobijedili Zelinu, a izgubili od Radnika, te međusobno odigrali remi.
U polufinalnom prvom susretu nakon što su izmasakrirali Zelinu I, Sesvečani su glatko porazili i Strmec s manje uvjerljivih 4:0, dok je Zelina II u zanimljivoj i dobroj utakmici slavila protiv  Prigorja, te osigurala finale s prvim favoritom turnira, a bijeli u završnom susretu naišli su na tvrđi orah od očekivanog, pa je nakon vodstva od 2:0 u prvih osam minuta nastupilo razdoblje mat igre, gdje je domaćin borbeno pariraro jačem protivniku i držao svoju mrežu netaknutom zahvaljujući i odličnim intervencijama vratara Posavca. U 4. minuti drugog poluvremena Patrik papak je u odličnoj akciji smanjio rezultat na 2:1 i natjerao Radnik na pojačani tempo, jer aktivna Zelina bila je na pragu izjednačenja, no uspijeva u 16. minuti Šamec pogoditi i osigurati mirniju završnicu u kojoj su se crveni i dalje borili, no rezultat se više nije mijenjao. U utakmici za treće mjesto velika borba podjednakih ekipa Strmca i Prigorja, u prvom dijelu u kojem je niz napada uspio korisno završiti tek Nikola Granđa pogotkom u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Bilo je to dovoljno za medalje, jer u drugom dijelu se igra umrtvila i nije donosila promjenu u rezultatu.
Radnik je pokazao svoju nadmoć na ovom turniru, bijeli su postigli čak 26 pogodaka, a primili samo jedan i zasluženo odnijeli pobjednički pehar i zlatne medalje, kao i njihov najuspješniji strijelac, koji je konkurenciju imao samo među svojim suigračima, te odličan Klepac, koji je obranio svoju mrežu, a postigao i jedan pogodak. Po efikasnosti, druga je Zelina II sa devet pogodaka, no u svojim je redovima imala i najboljeg igrača turnira.
I treći dan turnira protekao je u besprijekornoj organizaciji i bez ikakvih problema, pa su i pohvale domaćinu, NK Zelina, stizale od svih sudionika, pogotovo što je ovo prvi ovakav turnir u Zelini. I danas je posjeta na tribinama bila vrlo dobra, uglavnom su sjedalice bile popunjene, što pokazuje da osim sudionika, za ovaj turnir ima interesa i kod zelinčana.
Sutra (ponedjeljak) na redu je turnir za najmlađe. prstići s natjecanjem počinju u osam sati ujutro, a nakon kvalifikacijskog dijela u dvije skupine, završnica je od 14 sati. I najmlađi se bore za medalje i pehare. Bit će zanimljivo tko je na redu za pobjednički pehar. Do sada su to ostvarili Križevci, Vrbovec i Sesvete.

U polufinalnom prvom susretu nakon što su izmasakrirali Zelinu I, Sesvečani su glatko porazili i Strmec s manje uvjerljivih 4:0, dok je Zelina II u zanimljivoj i dobroj utakmici slavila protiv  Prigorja, te osigurala finale s prvim favoritom turnira, a bijeli u završnom susretu naišli su na tvrđi orah od očekivanog, pa je nakon vodstva od 2:0 u prvih osam minuta nastupilo razdoblje mat igre, gdje je domaćin borbeno pariraro jačem protivniku i držao svoju mrežu netaknutom zahvaljujući i odličnim intervencijama vratara Posavca. U 4. minuti drugog poluvremena Patrik Papak je u odličnoj akciji smanjio rezultat na 2:1 i natjerao Radnik na pojačani tempo, jer aktivna Zelina bila je na pragu izjednačenja, no uspijeva u 16. minuti Šamec pogoditi i osigurati mirniju završnicu u kojoj su se crveni i dalje borili, no rezultat se više nije mijenjao. U utakmici za treće mjesto velika borba podjednakih ekipa Strmca i Prigorja, u prvom dijelu u kojem je niz napada uspio korisno završiti tek Nikola Granđa pogotkom u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Bilo je to dovoljno za medalje, jer u drugom dijelu se igra umrtvila i nije donosila promjenu u rezultatu.