Prva kontrola uspjela

18.07.2013.

S nestrpljenjem se očekivala prva ovosezonska utakmica Zeline. Ne samo da je pauza od šest tjedana dugačka za ljubitelje nogometa, već i sama činjenica da je Zelina u pripreme krenula u sasma novom izdanju izazvala je vrlo dobro zanimanje Zelinčana, kojih je na današnjoj utakmici bilo dvjestotinjak i željeli su prvi vidjeti nove momke u redovima. Nakon sto minuta igre zadovoljstvo je bilo na svim licima, jer uz najmanje bitan (rezultat) prikazana je dojmljiva igra novih Lavova. Novaci u bijelo crvenom dresu imali su vidljivu motivaciju i želju za nametanjem, a to su i pokazali, koliko je tko imao prilika. Prvi je zadatak novih igrača osigurati bijelo crveni dres, a nakon današnjeg izdanja neki su napravili korak bliže i na neki način stavili struku pred slatke brige. Igra Zeline protiv istoligaša Rudeša bila je gledljiva, otkrilo se puno toga zanimljivog, ali i obećavajućeg.
Oči tribina bile su uprte u sve linije, od novog vratara Krkleca, do isturenih Lončara i Micića. Zadovoljan može biti i Dražen Biškup, neki igrači ugodno su iznenadili, neki potvrdili svoju kvalitetu, a neki pokazali potencijal i veći od očekivanog. No, Zelina je tek na početku priče, tako da prva impresija, iako ugodna, još uvijek nije potvrđena, tek će slijedeći ciklusi priprema pokazati pravo lice nove momčadi.
Po prvi puta uz spomenute, gledatelji su na travnjaku vidjeli Balentovića, Gavrića, Krajačića, Pukljaka i Babića u zadnjem nizu, potom Duvnjaka i Branilovića, pa Baučića, Kovačića i Cindrića, ali i mlade nade Barilara, Svornika i Bičaka. U igri danas nisu bili ozlijeđeni Puretić i Jendriš, te Dujmić i Pintar.
Utakmica je odigrana u dvije dionice po 50 minuta i u dva sastava, jedino je vratar Krklec odradio cijelu stotku. U prvom dijelu domaći nisu dozvoljavali zrelije prilike protivniku, tek par kratkih bljeskova. U prvih petnaestak minuta, gosti su dva puta pokušali nešto, u 9. minuti slobodnjak sa 16 metara domaći odbijaju u korner iz kojeg Krklec prvi puta intervenira. Odmah zelina uzvraća preko Šimeka i Gluhaka. Par minuta kasnije Sangara pokušava ukoso, no lopta odlazi pokraj vratnice u gol aut. Do vodstva Zelina dolazi u 20. minuti. Nakon prekršaja nad Krajačićem u prostoru Zeline, brzo domaći prenose loptu na kontra stranu, a na dvadeset metara od vratiju najbolje reagira Barilar koji odlučno puca i pogađa u lijevu stranu mreže, iznenadivši obranu Rudeša. U završnici Šimek dobru loptu Baučića šalje ka vratima, no domaći uspijevaju blokirati, a na kraju dobra prilika iza Gluhaka, no prva dionica završava s minimalnom prednošću Zeline.
U drugom dijelu susreta nove postave na obje strane, ponovo je Zelina bila dominantnija i oplemenila to s pogotkom, koji je pao s bijele točke. Kao i u prvom dijelu gosti su zaprijetili na početku, no Krklec je uspješno intervenirao, potom je Pukljak bio neprecizan u dobrom šutu sa strane, općenito su domaći pokazali više. Dobili su Rudešani nešto više prostora za igru, no sve je to glatko zelina eliminirala. Azinović je bio u situaciji iz slobodnjaka, no za njegov inače jak šut, tukao je možda i preblago, prošla je lopta živi zid, no ne i Miletića na vratima. Na kraju Bičak je uspio isprovocirati gostujuću obranu rotirajući po lijevoj strani šesnaeterca, natjeravši protivnike da se obrane rukom, što je bio put ka bijeloj točki s koje je precizan bio Grgec za konačnih 2:0.
Time je prekinuta negativna serija Zeline u susretima s Rudešom. Slijedeća kontrola bit će u subotu, ponovo na Gradskom stadionu, kada će u matineji (10:00 sati) Zelina odigrati protiv Lučkoga.

S nestrpljenjem se očekivala prva ovosezonska utakmica Zeline. Ne samo da je pauza od šest tjedana dugačka za ljubitelje nogometa, već i sama činjenica da je Zelina u pripreme krenula u sasma novom izdanju izazvala je vrlo dobro zanimanje Zelinčana, kojih je na današnjoj utakmici bilo dvjestotinjak i željeli su prvi vidjeti nove momke u redovima. Nakon sto minuta igre zadovoljstvo je bilo na svim licima, jer uz najmanje bitan (rezultat) prikazana je dojmljiva igra novih Lavova. Novaci u bijelo crvenom dresu imali su vidljivu motivaciju i želju za nametanjem, a to su i pokazali. Prvi je zadatak novih igrača osigurati bijelo crveni dres, a nakon prvog izdanja neki su napravili korak bliže i na neki način stavili struku pred slatke brige. Igra Zeline protiv istoligaša Rudeša bila je gledljiva, otkrilo se puno toga zanimljivog, ali i obećavajućeg.

Utakmica je odigrana u dvije dionice po 50 minuta i u dva sastava, jedino je vratar Krklec odradio cijelu stotku. U prvom dijelu domaći nisu dozvoljavali zrelije prilike protivniku, tek par kratkih bljeskova. U prvih petnaestak minuta, gosti su dva puta pokušali nešto, u 9. minuti slobodnjak sa 16 metara domaći odbijaju u korner iz kojeg Krklec prvi puta intervenira. Odmah Zelina uzvraća preko Šimeka i Gluhaka. Par minuta kasnije Sangara pokušava ukoso, no lopta odlazi pokraj vratnice u gol aut. Do vodstva Zelina dolazi u 20. minuti. Nakon prekršaja nad Krajačićem u prostoru Zeline, brzo domaći prenose loptu na kontra stranu, a na dvadeset metara od vratiju najbolje reagira Barilar koji odlučno puca i pogađa u lijevu stranu mreže, iznenadivši obranu Rudeša. U završnici Šimek dobru loptu Baučića šalje ka vratima, no domaći uspijevaju blokirati, a na kraju dobra prilika iza Gluhaka, no prva dionica završava s minimalnom prednošću Zeline.

ZELINA - RUDEŠ 2:0
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 180. Sudac: Budić. Pomoćni: Vuković, Cvetnić
ZELINA: Krklec, Šimek, Balentović, Gavrić, Krajačić, Gluhak, Duvnjak, Baučić, Barilar, Kovačić, Lončar (1.poluvrijeme), Krklec, Pukljak, Kotarski, Azinović, Babić, Grhgec, Branilović, Svornik, Cindrić, Bičak, Micić (2.poluvrijeme). Trener: Biškup
RUDEŠ: Vincek, Đolan, Babok, Šiljeg, Jokić, Valentić, Baltić, Sangara, Jagodić, Ščrbec, Krezo (1.poluvrijeme), Miletić, Čuže, Petanjek, Carlos, Pavković, Marin, Štrkalj, Galić, Mihaljević, Štefanac, Ferenc (2.poluvrijeme). Trener: Sopić
STRIJELCI: 1:0 - Barilar (20), 2:0 - Grgec (87-11m)

U drugom dijelu susreta nove postave na obje strane, ponovo je Zelina bila dominantnija i oplemenila to s pogotkom, koji je pao s bijele točke. Kao i u prvom dijelu gosti su zaprijetili na početku, no Krklec je uspješno intervenirao, potom je Pukljak bio neprecizan u dobrom šutu sa strane, općenito su domaći pokazali više. Dobili su Rudešani nešto više prostora za igru, no sve je to glatko Zelina eliminirala. Azinović je bio u situaciji iz slobodnjaka, no za njegov inače jak šut, tukao je možda i preblago, prošla je lopta živi zid, no ne i Miletića na vratima. Na kraju Bičak je uspio isprovocirati gostujuću obranu rotirajući po lijevoj strani šesnaeterca, natjeravši protivnike da se obrane rukom, što je bio put ka bijeloj točki s koje je precizan bio Grgec za konačnih 2:0.