Nova gorka pilula

29.03.2014.

Možda bi remi bio najpravedniji ishod, mada Zelini ne bi mnogo donio. Prvo poluvrijeme bili su domaći igrači gospodari terena, no u drugom uspješnost su preuzeli gosti. I na kraju slavili. Nakon odličnog izdanja u Sesvetama, priželjkivali su bijelo crveni nastaviti takvom igrom i prikupljanjem pogodaka i bodova, u prve dvije stvari djelomično su uspjeli, jer pogodak je pao, ta serija je nastavljena, igra je bila na tragu sesvetske, ali samo u prvom poluvremenu, no treću želju nisu ostvarili, jer bodovi su ponovo napustili Gradski stadion. U samoj završnici Gorica je kapitalizirala svoj preokret i skok na četvrtu poziciju na tablici.
Početak je naznačivao dobro izdanje Zeline, iako je prvi udarac ka golu bio na strani gostiju.  Lovrić je pokušao zatutnjati s dvadesetak metara, no pogodio je van okvira. Ostale prilike bile su na strani domaćina. U desetoj minuti Presečan je bio u dobrom prodoru, na nešto manje od 20 metara je srušen. Slobodnjak je sam izveo i zafijuknuo, no felš je usmjerio loptu previše desno. Slijedeća prilika bila je Micićeva osam minuta kasnije. Lopta je krenula od Krkleca, na sredini netko od domaćih igrača glavom ju prebacuje naprijed, Micić na ulazu u šesnaeterac oštro zapuca i pogađa vratnicu. Neuspješno se Koprić bacio na loptu, koja se odbija na Gatarića u naletu, no s pet metara isti pogađa iznad prečke. Čista prilika propada. Ne i slijedeća. Ponovo je Krklec ispucao daleko naprijed, pokušali su bijeli preuzeti loptu, no zasmetao im je Zijler, lopta odskače do Poredskog, koji s bijelim igračem između kombinira s Gatarićem, koji duplim pasem ponovo dobro čita namjeru Poredskoga. Napadač Zeline prima loptu na ulazu u prostor i proslijeđuje ju Kopriću kroz noge u mrežu. Zelina je povela s 1:0, bila je to nagrada za dobar ritam, koji su pokazali u prvih pola sata, a kao što smo najavljivali, danas se otvorio Poredski. Do kraja prvog dijela nije bilo više osobito konkretnih pokušaja, domaći su čvrsto držali prednost ne dozvolivši si upasti u zamku, dok su gosti bezuspješno pokušavali na odmor otići bez minusa.
Na početku drugog poluvremena Lončarević ubacuje Budimira u igru, gosti idu na ofanzivniju varijantu kako bi ulovili zaostatak.
U 56. minuti dosuđen je slobodni udarac za goste, koji završava pred vratima, Budimir je gađao glavom suprotnu vratnicu, ne uspjeva, no našao se tu Cerovec koji zakucava u suprotni kraj mreže. par minuta kasnije, danas opet prodorni i radni Presečan srušen je u prodoru na lijevoj strani kaznenog prostora, oko metar od linije srušio ga je Tokić. Slobodnjak Boraka završava u najbližim igračima bijelih. Tri minute kasnije, Borak je započeo napad iz svog kuta nakon još jednog neuspješnog napada bijelih, predao Presečanu, koji je srušen duboko na svojoj polovici. Janković je slobodnjak poslao u protivnički šesnaterac, nastala je velika gužva s puno dodira, no na kraju gužvu raščićava Vukman koji leđima okrenut vratima pokušava škaricama, no na sreću Koprića jak šut odlazi tik iznad vratnice.
U 77. minuti ponovo napad Zeline zaustavljen, nakon što je na trideset metara od Koprića prekršajem posječen Gatarić. Slobodnjak je zapucao Duvnjak, odlično je ubacio pred vrata, Janković je bio na skoku, no ne uspijeva zacementirati iza vratara, koji izbacuje u korner. Samo minutu kasnije Jerković otklanja u zadnji čas loptu koja s lijeva dolazi do Poredskog, no u gužvi najbolje reagira Župan koji tuče na vrata, no četrnajstica reagira prije vratara. Pet minuta prije kraja u brzom prodoru bijelih Peričić spretno izbacuje Habeka i prebacuje na lijevu stranu, odakle prodor nastavlja Mejić i s dvadesetak metara mirno proslijeđuje u bližu stranu mreže pokraj iznenađenog Krkleca.

ZELINA - GORICA 1:2
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Tihomir Pejin (D. Miholjac). Pomoćnici: Zobenica, Ratković. Četvrti: Vučković. Delegat: Janković
ZELINA (4-2-3-1): Krklec  - Župan, Janković, Jurjević , Habek , Presečan, Vukman, Zijler (59- Borak), Gatarić (85-Vuk), Micić (74-Duvnjak), Poredski.. Trener: Dražen Biškup
GORICA (3-3-3-1): Koprić - Jerković, Cerovec, Šare - Jančetić, Milić (76-Majić), Hadžić (46-Budimir)- Tokić, Kovačić, Lovrić (68-Zeytulaev) - Peričić. Trener: Ilija Lončarević
STRIJELCI: 1:0 - Poredski (35), 1:1 - Cerovec (56), 1:2 - Majić (85)