Nogovikend: Uvjerljivi kadeti

28.11.2023.

seniori
Ni u Kurilovcu nismo doživjeli nešto novo. Ponovo su Crveni bili bolja momčad na terenu, ponovo je epilog bio poraz. Neke kockice nisu posložene, to je očito. Prednost na terenu trebalo bi okruniti, no to se nama ne događa. I protiv Kurilovca dogodile su se dvije pogreške iz kojih smo primili pogotke, a konsolidacija i preuzimanje točne igre donijelo je poravnanje, Horvat je smanjio samo pet minuta nakon neugodnog vodstva domaćih od 2:0, početkom drugog dijela Colarić je poravnao, punih 40 minuta vremena za nagrađivanje bolej igre, ali događa se upravo suprotno, koncentrirani na napad i želju za pogotkom, opet dopuštamo protivniku da izađe i zabije i to u završnici utakmice, kada više nije bilo puno vremena za preokret ili barem spašavanje boda. Nameće se dojam da nije Kurilovec pobijedio, nego smo mi izgubili. Opravdanje ne možemo tražiti u prilikama ili zicerima, to ej sastavni dio napadačke igre, ali pelin je u porazima za dlaku, a tako se događa. Imamo gol razliku -4 na 15. poziciji, to dovoljno govori koliko su malo protivnici uspješniji u golovima, no računaju se samo bodovi, a njih smo prikupili samo 12, što ova momčad svakako nije zaslužila, jer malo koji protivnik je nadigrao Zelinu, a samo smo tri puta do sada slavili. I tri puta remizirali. Puno premalo za mogućnosti i prikazanu kvalitetu ove momčadi. Ovoga puta igrali smo bez Pavića, Garića i Karamatića, to se osjetilo u dobroj mjeri, vjerujemo da će sva trojica biti spremni za slijedeći zadatak.
Još je samo četiri kola pred seniorima, težak raspored jer dolazi zahiuktalo Lučko, odlazi se u Mače, pa dolazi Vrapče i na kraju Maksimir, dakle sva četiri protivnika s vrha tablice (među prvih sedam). Nismo uspjeli nadmudriti protivnike iz donjeg doma (izuzev Samobora i Tondacha), a iz trenutne gornje polovice jedino je pao Dinamo. Možemo li i koliko uzeti do kraja jeseni, pokazat će ova četiri tjedna. Ako je peha bilo u prevelikim količinama, onda bi ga trebalo biti dosta za ovu polusezonu. Smanjiti nervozu i eksperimentiranje, igrati svoju igru, jer to su najbolja razdoblja koja donose i benefit. Novaci smo u ligi, respekt trebamo tek zaslužiti. Uz kvalitetu (koju imamo) a koju trebamo u punom obliku i dokazati.
kadeti
Vrlo dobru utakmicu odigrali su kadeti protiv Vrbovca. Tekma je kasnila dobrih 40 minuta, jer jaka kiša tijekom jutra je potopila teren, no obzirom na dobru propusnost, nakon sat vremena uvjeti su već bili ok. Već u prvom dijelu Crveni su pokazali dobru i povezanu igru te kapitalizirali nadmoć i inicijativu s tri pogotka, Žilić je otvorio u 17. minuti, potvrdio se deset minuta kasnije, a poluvrijeme je zatvorio trećim pogotkom Bošnjak. U drugom dijelu uspijevaju gosti smanjiti rezultat, no ponovo Bošnjak iskorištava dobru situaciju pred kraj susreta i zaključuje rezulat na 4:1.
juniori
Juniori su krenuli s minusom, jer gosti od 11. minute imaju vodstvo, no 15 minuta kasnije Sviben izjednačuje, a ubrzo Vidak pogađa za preokret. Uspijevaju gosti do odmora izjednačiti rezultat. Posljednjih desetak minuta domaći igraju s igračem manje, nakon što je nesmotreni Vidak s crvenim morao napustiti teren. Iako manjebrojni u samo tri minute s dva pogotka Gellera i Svibena zaključuju utakmicu pobjedom od 4:2
pioniri
Pioniri su nastavili svoju dobru seriju. Novi trener Zlatko Boroša vrlo brzo je ekipu dignuo na razinu dobre igre i pobjeda, pa je protiv Topa ostvarena i treća u nizu. I pioniri su krenuli s minusom i dva puta se vraćali u rezultat. Za 1:1 pogodio je Šalamun, a za 2:2 Fišter. U drugom dijelu Momčilović je postavio konačnih 3:2 i pobjedu Zeline. Mlađi pioniri u samo jednoj minuti su izgubili bodove, jer nakon izjednačenja Čehulića, samo minutu kasnije Topovci odlaze u prednost koju su sačuvali do kraja susreta.
početnici
Limači su konačno ostvarili pobjedu. Iako u dosadašnjem dijelu sezone nisu ih protivnici nadigrali, ali su mali Crveni uspjeli tek dva puta ostvariti remi, a sada su se nagradili pobjedom 2:1 protiv Jaske Vinogradar. Golove su postigli Bagavac i Šeb. Istim rezultatom izgubili su prstići od Jaske.

seniori {Kurilovec - Zelina 3:2}

kadeti {Zelina - Vrbovec 4:1}

juniori {Zelina - Vrbovec 4:2}

pioniri { Zelina - Top 3:2}

početnici {Zelina - Jaska Vinogradar 2:1}