MŽNL 5. kolo: Prokockali vodstvo od 2:0

27.09.2016.

Mladost je u utakmicu ulazila s teretom nedostatka bodova i pobjeda i samo dobar ishod odagnao bi krizu u zagorskom klubu, a u svom su naumu i uspjeli, iako u prvom dijelu susreta ništa nije mirisalo na to. već u prvoj minuti Bošnjak je silovito sa sredine projurio naprijed uposlio Skupnjaka, no napad je završio obranom domaćeg vratara.  Domaćin je zaprijetio prvi puta u osmoj minuti, napad s desna završio je obranom Bareta. Deset minuta kasnije zakomplicirali su si Crveni pred vratima, razmahali se plavci, no na sreću ponovo je Bare bio koncentriran i otklonio opasnosti. Nakon pogotka u zaleđu, prva promjena na semaforu u 36. minuti. Gilanj je oduzeo loptu na sredini i prebacio ju do prostora proigrao lijevo od sebe Borovčaka koji iz peterca fino posprema u mrežu. Tri minute kasnije u izvrsnoj prilici je i Ovčar, no nekako uspijevaju domaći odbiti njegov napad na mrežu.
U sedmoj minuti nastavka slobodnjak za Zelinu puca Borovčak, koji fino i elegantno smješta u desnu stranu mreže za odličnih 2:0, vodstvo Zeline. Izgledalo je da će ovo biti gostujući trijumf, no nisu na taj način razmišljali domaći igrači, a pokazat će se, ni gosti, koji su uspjeli sve prokockati.
Već dvije minute nakon pogotka, opasno su Mladostaši zajurišali na vrata iz kornera, no uspijeva Bare otkloniti. Još dvije minute kasnije pojačan napad domaćih donosi rezultat. Naš stoper je ispao, u panici se našao vratar koji uspijeva nekako zahvatiti opasnu loptu, no iz drugog pokušaja uzima mu Krznar i zakucava u desnu stranu mreže.
Već u sliejdećoj minuti odgovor Zeline, ubačaj na lijevu stranu odnosi Skupnjak do prostora, no završava na zemlji, a lopta je oduzeta, potom još jednom iz slobodnjaka pokušava Borovčak, no puca previsoko. zelina previše olako dopušta igranje u svom prostoru, što donosi kaznu u 64. minuti kada Iskrić pogađa za izjednačenje, a isti igrač donosi preokret u samoj završnici susreta za konačnih 3:2 u korist Mladosti, koja se pribojavala poraza a na kraju slavila.
Zelini je ovo bila jedina utakmica bez trenera. Kako Marijan Glavica više nije prvi strateg momčadi, do dolaska novog igrači su na utakmicu otišli pod vodstvom predstavnika kluba. Bio je i to jedan od razolga raspada igre Zeline.

Mladost je u utakmicu ušla s teretom nedostatka bodova i pobjeda i samo dobar ishod odagnao bi krizu u zagorskom klubu, a u svom su naumu i uspjeli, iako u prvom dijelu susreta ništa nije mirisalo na to. već u prvoj minuti Bošnjak je silovito sa sredine projurio naprijed uposlio Skupnjaka, no napad je završio obranom domaćeg vratara.  Domaćin je zaprijetio prvi puta u osmoj minuti, napad s desna završio je obranom Bareta. Deset minuta kasnije zakomplicirali su si Crveni pred vratima, razmahali se plavci, no na sreću ponovo je Bare bio koncentriran i otklonio opasnosti.

Nakon pogotka u zaleđu, prva promjena na semaforu u 36. minuti. Gilanj je oduzeo loptu na sredini i prebacio ju do prostora proigrao lijevo od sebe Borovčaka koji iz peterca fino posprema u mrežu. Tri minute kasnije u izvrsnoj prilici je i Ovčar, no nekako uspijevaju domaći odbiti njegov napad na mrežu.

MLADOST - ZELINA 3:2 (0:1)
ZABOK - SC Zabok. Gledatelja: 50. Sudac: Davor Bertol. Pomoćnici: Baršić, Lekšić (svi Zagreb)
MLADOST: Tkalec, J, Kotarski, Vančina, Repovečki, Bunčec (74-Mihaljinec), Iskrić, V. Kotarski, M. Kotarski, Belanović (78-Deak), Krznar (86-Dragčević), Kukina Šćapec. Trener: Dražen Kovjanić
ZELINA: Jurić - Bare, Batarilo (46-Kašnar), Palčić, Gilanj, Posavec (86-Bagavac), Eterović, Bošnjak, Pajač, Ovčar, Skupnjak (78-Zmazek), Borovčak. Trener: -
STRIJELCI: 0:1 - Borovčak (37), 0:2 - Borovčak (52), 1:2 - Krznar (56), 2:2 - Iskrić (65), 3:2 - Iskrić (87)