NK ZELINA

MNT ZELINA 2017 Ponovili prošlogodišnji finale

04.01.2017.

U finalu turnira za mlađe pionire kao i lani, i ove su se godine našli Zelina i Križevci, ovoga puta domaćin s ekipom II. Lani su naši lavići slavili s 1:0, ovoga puta uzvratili su Križevci pobjedom od 2:0
U utakmici za treće mjesto Prigorje je po prvi puta igralo u završnici turnira i svladalo Kašinu nakon penala. Tako su Kašina i Križevci jedine ekipe koje su sudjelovale u završnicama sva tri turnira, tu je i Zelina, no dva puta je bila s "dvojkom" i jednom s "jedinicom"
Obje ekipe Zeline krenule su odlično u borbu za završnicu, no u drugom kolu prosipali su to dobro izdanje s početka, pa je djelomični popravak uslijedio u trećem kolu po skupinama. Jedinica je bila uvjerljiva protiv Croatie, potom je uspavankom istim rezultatom (4:0) izgubila od Prigorja, a na kraju s Kašinom odigrala bez pogodaka, što joj je donijelo 3. mjesto u skupini A i ispadanje. Dvojka je krenula također sigurno, protiv Strmca, poklekla u drugom kolu od inspiranijih Križevčana, a onda se izvadila uvjerljivom petardom protiv Donje Zeline.
Kašina je startala pobjedom nad Prigorjem uvjerljivo 2:0, kasnije u polufinalu bilo je puno teže, nakon remija i poraz. Dva gola bila su dovoljna i protiv Croatie, a s remijem protiv Zeline dovoljno za prvo mjesto i prolaz dalje. Križevci nisu krenuli uvjerljivo, minimalno su pobijedili Donju zelinu, , a kako su uhvatili Zelinu na spavanju, s glatkom pobjedom, treće kolo bilo im je teže od postignutog rezultata (6:2) protiv Strmca.
U polufinalu Zelina II je odigrala odlično, na krilima Večeka i Severa. Dorian je već u trećoj minuti doveo u vodstvo, pojačao Sever početkom drugog dijela. Kašina smanjuje dvije minute kasnije, no pred kraj Sever još jednom pogađa, učvršćuje svoju poziciju najboljeg strijelca, a Zelina odlazi u finale.
U drugom polufinalu tvrda i velika, ali neefikasna borba u kojoj su Prigorje i Križevci ostali na nuli do kraja susreta, a u penalima dva promašaja Žerjavinčana  i dva pogotka Križevčana odredili su drugog finalista.
Nije lako bilo ni u malom finalu. Ekipa Marija Raca povela je u prvom poluvremenu, no u posljednjoj minuti Soldo vraća Prigorje u igru izjednačenjem. U penalima prve dvije serije obrane na obje strane, u trećoj Momčilović donosi pobjedu Prigorju.
Finale je bilo potpuno neizvjesno i bez pogodaka do druge polovice drugog poluvremena, kada su Križevčani u dvije minute zabili dva puta i riješili pitanje zlata. Raspucali su se domaćini, no odlični vratar Gegač sve je rješavao i  zasluženo ponio titulu najboljeg golmana. Mislav Sever je naefikasniji igrač turnira s pet pogodaka, dok je u svim utakmicama svoje ekipe prvi igrač bio Dorian Veček, koji je ponio titulu najboljeg igrača turnira. Nagrade su najboljima podijelili gradonačelnik Hrvoje Košćec, pokrovitelj turnira, te predsjednik Mijo Stipić i dopredsjednik Stjepan Pajač u ime NK Zelina.
Nakon turnira mlađih pionira predstoji stanka, tijekom narednih dana održava se međunarodni hokejaški turnir, a hakleri se na parket vraćaju u ponedjeljak, kada će se za pehare boriti kadeti.

Kašina je startala pobjedom nad Prigorjem uvjerljivo 2:0, kasnije u polufinalu bilo je puno teže, nakon remija i poraz. Dva gola bila su dovoljna i protiv Croatie, a s remijem protiv Zeline dovoljno za prvo mjesto i prolaz dalje. Križevci nisu krenuli uvjerljivo, minimalno su pobijedili Donju Zelinu, , a kako su uhvatili Zelinu na spavanju, s glatkom pobjedom, treće kolo bilo im je teže od postignutog rezultata (6:2) protiv Strmca.