NK ZELINA

Kadeti sezona 2009-10

08.08.2010.

KADETIMA PEHAR KUPA

U vitrinama NK Zelina pridružen je još jedan pobjednički pehar. Kadeti su svoje odlično izdanje ovog proljeća potvrdili i osvajanjem Cupa Nogometnog središta, pobijedivši bedenički Strmec i u drugom ogledu ( u prvoj utakmici u Zelini bilo je 2:1). Na igralištu na Čretu Severovi puleni ostvarili su 2:0, u susretu u kojem su pokazali nadmoć i veću želju za ostavrenjem cilja. Vodeći pogodak postigli su već u prvom svom napadu u 6. minuti, nakon što su u prvih par minuta dopustili domaćim vršnjacima da pokušaju s prodorima prema Banetovim vratima. Kontrolirajući igru i s još jednim pogotkom, sigurno su okončali susret koji im je donio pehar. Pehar pobjednika kadetskog Cupa kapetanu Zeline Matešiću predao je dopredsjednik Nogometnog središta Sveti Ivan Zelina, gdin Mijo Stipić, poželjevši igračima oba finalista uspješan završetak sezone.

ZELINA - POLET 2:1

Kadeti Vlade Severa uknjižili su petu uzastopnu pobjedu u prvenstvu HNL3. U 16. kolu ispit je bio protiv Poleta iz Buševca, koji je u vrlo dobroj utakmici s puno akcija uspio izjednačiti u 36. minuti, no prije i poslije sviralo se po notama Zeline. Bego je domaće doveo u vodstvo u 10. min, a konačni rezultat postavio je kapetan Matešić u 65. minuti.

Vlado Sever, trener: U derbi protiv Poleta, igrači su ušli motivirini i željni pobjede, što im se na kraju isplatilo. Već u samom početku utakmice, Bego je probio bok i sa ruba 16 metara zabio prekrasni gol. Nakon toga, moji igrači su i dalje napadali, ali se dobro i ispromašivali. Nakon greške Kasaka, gosti su izjednačili, a osim tog pogotka imali su još samo dvije prilike, što dovoljno govri o igri moje momčadi. Nakon silnih napada, jedan korner je izveo Barilar, a na njegovu odličnu loptu natrčao je Matešić i poentirao glavom pod gredu, a svojim angažmanom zaslužio je epitet igrača utakmice. Kadeti su silno željeli ovu pobjedu i ostvarili je uz slavlje. Čestitam!

JUNIORI I KADETI 14:1!

Jelačić iz Vukovine nije suparnik kvalitativno u rangu sa Zelinom, no uvjerljivost u igri rezultiralo je i visokim pobjedama bijelo crvenih. Kadeti Vlade Severa, iako s daleko manjim brojem raspoloživih igrača, odigrali su kao i u svim susretima ovog proljeća, te zasluženo uknjižili još jednu pobjedu u nizu. Vodstvo su postigli u 13. minuti pogotkom Cerovca, prvo poluvrijeme zaključuju vodstvom od 2:0 pogotkom Bičaka, a u nastavku prvo poentira Bistrički, potom Milas, a nakon realiziranog jedanaesterca, drugi put se za konačni rezultat potvrđuje Bičak. Juniori su bili još uvjerljiviji, s osam postignutih i jednim primljenim pogotkom završili su svoje gostovanje u Vukovini. Momčad Stjepana Pajača bila je uvjerljiva, sigurna i inicijativna, što pokazuje i konačni rezultat. Tek u 32. minuti načeta je mreža domaćina preko Viljevca, potom je dva puta tresao Matija Antolković, pa se na odmor otišlo s tri pogotka prednosti. U drugom dijelu na početku domaći smanjuju rezultat, no samo minutu kasnije J.J.Kwedi vraća razliku, potom ponovo Viljevac. U 55. minuti pridružuje se i Neven Guštović, koji se potvrđuje i pred kraj utakmice, a između njegova dva pogotka poentirao je i Borna Šeb.

POBJEDNIČKA SERIJA KADETA

U 14. kolu prvenstva HNL3, Zelina je ugostila ekipu Stupnika. Kadeti su nastavili svoju uspješnu seriju ovog proljeća i zabilježili novu uvjerljivu pobjedu. Susret su riješili u samo devet minuta. Sve je počelo u 56. minuti kada je Zelina konačno uspjela nagraditi svoju igru pogotkom Barilara, šest minuta kasnije poentirao je Matešić, a konačni rezultat postavio je Trcak u 75. minuti. Juniori nisu u istom ritmu. Nakon poraza od Mraclina, stradali su i od Stupnika na svom travnjaku. Gosti su već u prvom  poluvremenu ostvarili prednost od 2:0, da bi u 60. minuti počasni pogodak za Zelinu postigao J.J.Kwedi.

POBJEDE NA STARTU PROLJEĆA

Na prvom gostovanju ove polusezone, kod objektivno slabije ekipe, kadeti Zeline su rutinirano odradili utakmicu s Mraclinom. U susret su ušli u malom grču, osjećao se i nepotreban strah, no bila je to prva utakmica ovog proljeća, pa je i početna trena razumljiva. S prvim pogotkom, ekipa se opustila i očitala lekciju domaćim vršnjacima sa sedam pogodaka. Posebno su se istakli Milas i Cerovec, koji su došli iz pionirske selekcije i odlično se uklopili u momčad, a svaki je odmah krštenje proslavio sa po dva pogotka. Dva puta je zatresao i Barilar, te jednom kapetan Matešić. Cijeloj ekipi pohvale za nastup u Mraclinu. Slijedeće kolo bila je prva utakmica na svom terenu. Dominacija kadeta Zeline protiv Graničara bila je očita, pa je rezultat toga glatka pobjeda od 3:0. Pogotke su postigli kapetan Matešić, s bijele točke precizan je bio Barilar, a konačno je nakon dužeg vremena krenulo i Bičaka. Uz ova tri pogotka valja spomenuti i nekoliko stopostotnih prilika, koje su mogle povisiti uvjerljivost domaćih.

PRIPREME ZA PROLJETNU SEZONU

Kadeti su s pripremama započeli 16. veljače. Trener Vlado Sever prvog je tjedna odradio četiri treninga, nakon kojih je trebala uslijediti i prva pripremna utakmica, međutim zbog poznatih problema sa snijegom, ta je utakmica otkazana. Na prozivci se treneru odazvalo 17 igrača, kominirano s juniorima. Ostali igrači izostali su opravdano zbog škole, ali i zbog ozljeda i bolesti. Cilj i zadaće ovog pripremnog razdoblja, objašnjava trener Sever, jest podići razinu motoričkih i funkcionalnih sposobnosti na jednu veću dimenziju, kako i priliči ovom uzrastu. Prva dva tjedna radilo se na aerobnoj izdržljivosti, a s početkom ožujka započelo je anaerobno razdoblje, u kojem se kombiniraju tehničko taktičke vježbe i teorijska znanja. Ukupno pripreme traju pet tjedana, što je po Severovim zamislima optimalno za ovaj uzrast i rang natjecanja. I ovim putem, trener kadeta poziva sve igrače da odrade što veći broj treninga, kako bi spremni i motivirani ušli u natjecateljski dio sezone i ostvarili što bolje rezultate. Prvenstvo u kadetskoj 3.HNL započinje 21. ožujka, kada u prvom proljetnom kolu kadeti Zeline dočekuju ekipu Graničara it Tučenika. Susret se na terenu 3 Gradskog stadiona igra s početkom u 10:00 sati.

POBJEDA U LOKALNOM DERBIJU

Kadeti Zeline su u desetom kolu svoje lige pobijedili ekipu iz susjedne Bedenice. Najbolji pojedinac susreta bio je kapetan domaće ekipe Josip Podvorec koji je dva puta poentirao. Zelina je do 72. minute vodila s 3:0, da bi u samo tri minute primila dva pogotka, no na kraju ipak ostvarila pobjedu i važna tri boda.

VLADO SEVER, trener: Po teškom i blatnjavom terenu, konačno su moji igrači proigrali i tri puta poentirali. Moram pohvaliti kapetana Podvorca, koji je odigrao najbolju utakmicu sezone i zabio dva eurogola, te asistirao za vodeći pogodak kolegi iz napada Filipu šebu. Pohvale igračima.

NESRETNI PORAZ OD LADUČA

U derbi devetog kola obje su ekipe ušle sa željom dokazivanja i pobjede. Međutim kockice su se u ovom susretu slagale na neočekivan način, pa je na kraju prokockana i prilika za spašavanje boda. Gosti su poveli u 13. minuti pogotkom Poljaka, izjednačenje je stiglo u 67. minuti nakon kaznenog udarca za Zelinu, a uspješan je bio Barilar. I treći je pogodak pao iz kaznene pozicije, a realizacija Jakovine donijela je bodove gostima. Igrači Vlade Severa odigrali su dobru utakmicu, truda je bilo, veći dio susreta igrao se na polovici gostiju, međutim sreća nije htjela naše. Uz dosta prekida i prekršaja, nervoznu utakmicu potpomgli su i navijači gostiju koji su neprimjerenim rječnikom komentirali odluke sudaca i time dizali tenzije u ovoj nervoznoj utakmici. Nemamo zamjerki na igru naše ekipe, u slijedećim kolima igrat će s manje nabrijanim protivnicima, pa će i igra doći ponovo u prvi plan.

RUGVICA - ZELINA 3:1

Kadeti Zeline otišli su s ambicijama u Rugvicu, no priželjkivani bod nije uknjižen na njihov saldo. Domaći su bili bolji i agresivnijim pristupom postigli tri pogotka, a primili jedan. Za više od toga, zelinčani nisu mogli.

VLADO SEVER, trener: Teška i borbena utakmica u kojoj je domaća ekipa bila bolja i agresivnija i na kraju zasluženo pobijedila s 3:1. Moji igrači nisu dobro taktički stajali na terenu, kao što smo se dogovorili prije utakmice i na nama je da još više treniramo i pokušamo ispraviti greške koje smo radili na ovoj utakmici.

SLATKA POBJEDA KADETA

U šestom kolu prvenstva, kadeti su na svom travnjaku svladali vodeću Bistru. U kvalitetnoj i dopadljivoj utakmici, naši su dečki pokazali više i zasluženo sačuvali sva tri boda. Jedini pogodak na susretu postigao je Gabriel Barilar u 42. minuti susreta. Ovim pogotkom kojim je odlučio utakmicu, Gabriel Barilar je razbio tremu i proigrao u redovima Zeline, te se s pravom od njega puno očekuje.  Na početku drugog dijela Podvorec je tek što je ušao u igru, probio po lijevom boku, nabacuje na rub šesnaeterca na kontra stranu gdje Barilar prihvaća i desnom nogom zabija gornji lijevi kut nemoćnog vratara Pavalića. Osmica Zeline odigrao je vrlo dobro i zasluženo ponio epitet igrača utakmice, no cijela je ekipa izgeldala moćno i povezanom i dobrom igrom nadigrala vodeću ekipu lige.

VLADO SEVER, trener: Nakon nesretnog poraza u prošlom kolu protiv Poleta, moji su igrači odigrali borbenu i kvalitetnu utakmicu protiv vodeće Bistre. Bili su bolji u svim segmentima igre i potpuno nadigrali priotivnika. Čestitam igračima na odličnoj nogometnoj predstavi.

PRVI PORAZ KADETA

Kadeti Zeline odlično su krenuli u utakmicu, već u trećoj minuti poveli su sa 1:0, strijelac je bio Tomislav Bičak. Nakon toga još nekoliko prilika koje nisu uspjeli realizirati, no parirali su do 44. minute, kada domaći igru okreću u svoju korist, rezultat čega je bilo četiri pogotka u mreži Banovca.

VLADO SEVER, trener: Prvi poraz zelinskih kadeta, iako rezultat 4:1 nije realan. Poveli smo u ranoj fazi utakmice i imali još četiri, pet šansi da povećamo vodstvo, ali nismo uspjeli. Nažalost, gosti u drugom poluvremenu okreću u svoju korist i to iz dva slobodnjaka. Zadnjih pola sata igrali smo s igračem manje, jer nam se ozlijedio stoper Kasalo, a izmjene su već bile obavljene. Nadamo se da će u četvrtak biti bolje i da će kadeti popraviti dojam u derbiju s vodećom Bistrom na domaćem terenu.

KADETI SVLADALI JELAČIĆA

U četiri prvenstvena kola tri pobjede i jedan remi, dovoljno je da kadeti budu poput seniora drugi na tablici HNL3. Posljednji susret odigrali su pred svojim navijačima protiv ekipe iz Vukovine. I pobijedili s 2.1, iako je prema prilikama viđenim na susretu moglo biti i uvjerljivije. Dobro zamišljene akcije i izgledne prilike nemaju dovoljno jasnu završnicu, pa su se kadeti i ovoga puta ispromašivali. No, uz dobronamjernu opasku, najbitnije je postignuto, bodovi su ostali kod kuće. Prvi pogodak zabio je Marko Matešić u 15. minuti, rezultat je povisio Tomislav Bičak, a u drugom dijelu gosti uspijevaju preko Popovića smanjiti rezultat.

VLADO SEVER, trener: Ponovo je bilo mnogo prilika za domaće igrače, ali ponovno ne poentiraju iz čistih situacija. Na kraju sam sretan zbog nove pobjede, koja je ostvarena bez trojice prvotimaca. Velike pohvale petorici starijih pionira koji su debitirali za kadete bez straha i ostavili solidan dojam u voj utakmici.

NULA SA STUPNIKOM

Strijelci na ovom susretu nisu bili uspješni. Iako je susret obilovao prilikama, pogotovo na strani  Zeline u većem dijelu utakmice. Pred kraj susreta koncentracija je malo popustila, što domaći nisu znali iskoristiti, pa je podjela bodova u susretu bez pogodaka i najpravilniji ishod.

VLADO SEVER, trener: Na gostovanje u Stupnik išli smo po sva tri boda, iako je ovo bio derbi kola. Rezultat od 0:0 nije primjeren ovoj utakmici, jer je bilo mnogo lijepih akcija i neiskorištenih prigoda. Moji igrači nisu imali koncentracije u završnici. Imali su 3-4 čista zicera, nažalost neiskorištena. Ipak, moram biti objektivan i zadovoljan pristupom ovoj utakmici i čestitati svojim igračima na velikom zalaganju i borbenosti, te je ujedno i neriješeno realan rezultat utakmice. Zahvaljujem se i domaćinima iz stupnika na odličnom prijemu i organizaciji utakmice.

STRADAO I MRACLIN

Nije to bila teška utakmica. Naši kadeti odradili su je čisto i precizno. Zato i jest četiri puta protivnički vratar vadio loptu iz mreže. Tomislav Bičak postigao je dva pogotka, a po jedan Marko Matešić i Marko Mataković

VLADO SEVER, trener: U prvoj domaćoj utakmici, kadeti su nastavili pohod prema vrhu tablice i sa laka 4 gola gostujuću ekipu ispratili u Mraclin. Čestitke mojim igračima.

PETARDA NA STARTU

Pripreme pred početak sezone bile su izgleda dobre. Već u prvom kolu zaboravljen je poraz u Cupu od Laduča i naši su kadeti krenuli s petardom. U Tučeniku kao strijelci istakli su se Adrian bertek s tri, te Josip Podvorec s dva pogotka. Moglo je obzirom na broj prilika i više...

VLADO SEVER, trener: Na gostovanju u Tučeniku moji su igrači pokazali veliki motiv i zalaganje, što je i rezultiralo uvjerljivom pobjedom protiv domaćina. Uz pregršt prilika, domaćini mogu biti zadovoljni što su zelinski kadeti poentirali samo pet puta. Čestitke mojim igračima.