Novi debakl Zeline

11.10.2014.

žpukšec 141011

Ono što je Dinamo započeo, Dugo Selo nastavilo, Novigrad je potvrdio. Zelina je u ovom trenutku nemoćna i slaba bez ideje za pogodak. Kad igra i ne zaslužuje prevelike kritike, realizacija je katastrofalna. Možda zvuče ove riječi jakima, no trenutno je tako. Napadači zeline ne znaju naciljati mrežu, obrana je propusna i s dosta muke, veza preskače igru, dakle u sve tri linije stojimo loše. A da može bolje pokazuju trenutni bljeskovi, baš kao što je danas bilo protiv Novigrada prvih 20 minuta. U tom razdoblju bijelo crveni su bili bolja momčad na terenu, opasna s igrom prema naprijed, hrabro, ali neučinkovito. U nekoliko su navrata napravili pomutnju u redovima gostujuće obrane, dobrim provodom Posavec, pa pokušajima Hrupca, Klarića, Babića, Mijoća i Kolara. Bilo je i spašavanja mreže rukom, no nije to sudac uvidio. Onda su se pokrenuli gosti, prvo je Valenta propustio izglednu priliku u 19. minuti, odlično je reagirao Pintar, odbio loptu, koja se vraća ka mreži, no uspijeva Kolar izbaciti u zadnji tren. Slobodnjak u 24. minuti završio je s lijeve aut linije na drugoj vratnici, na kojoj su domaći obrambenjaci zaboravili na Valenta koji poluvolejem u skoku zakucava pokraj nemoćnog Pintara. Ugrina se kasnije našao u dva dobra prodora, Hrupec ga je uspio eliminirati. Novi pogodak stiže u 34. minuti. Tragikomedija je započela kornerom domaćih, kojeg plavci oduzimaju u prvom dodiru, a iz brze kontre i duplog pasa Tatar završava akciju pogodivši kroz istrčalog vratara ravno u mrežu.
U drugom poluvremenu prodor domaćih - u ponor. Već u prvoj akciji po lijevoj strani Mileusnić je poslužio Vrdoljaka koji je na drugoj vratnici naciljao Grbca, a ovaj kroz dva igrača i vratra iskosa zakucao u mrežu. U slijedećoj minuti na desnoj strani napad završava na Vrdoljaku, koji proigrava Glavaša, ovaj pogađa preko vratara, netko od stopera izbija na crti, no natrčava Tomašević i glavom pogađa slobodnu stranu mreže.  Tri minute kasnije ponovo napada Tomašević, u kaznenom prostoru ga ruši Jurjević. S bijele točke Ugrina puca snažno, no Pintar reagira i brani, no odbijenu loptu Ugrina ponovo uzima i pogađa u lijevu Pintarovu stranu.
U 66. minuti šestica zabija šesti pogodak. Tanković je oslobodio po lijevoj strani, uputio na suprotnu vratnicu, a Tomašević znalački utrčao i iskosa protresao još jednom domaću mrežu. Za kraj, ponovo izigrana obrana Zeline propušta Ugrinu koji lijepo sa 16 metara pogađa uz lijevu vratnicu za završnu lekciju odlične ekipe iz Novigrada.

Domaći su pokazali sve što su mogli u prvih dvadeset minuta, sve kasnije bila je lijepa prezentacija nogometa od strane gostiju iz Istre. Pred bijelo crvenima su teški dani, u slijedećim nimalo lakim utakmicama moraju inkasirati pokoji bod, jer Stupnik se pobjedom približio na jedan bod razlike, što je vrlo sklisko ka padu u podrum lige. Napadačima slijedi zadatak da moraju proraditi, jer ovaj niz od 0:19 govori za sebe. Toliko loša igra nije, koliko je loša realizacija. Domaći su bili bez Jurjevića na vratima, bez Crnkovića i Pajača, no to nije izlika za sramotan poraz.

ZELINA - NOVIGRAD 0:7 (0:2)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Gamilac
ZELINA: Pintar, Kovačević, J. Jurjević, Mijoč (46-A. Babić), Kolar, Klarić (68-Stipić), Raič, Zubčić, I.Babić (55-Ovčar), Posavec , Hrupec. Trener: Zoran Milić
NOVIGRAD: Košćuk, Čakarun, D. Valenta, Mileusnić, Tomašević (79-Batelić), E. Valenta, Glavaš, Vrdoljak, Ugrina, Tatar (63-Tanković), Grbac (65-Mehmedagić). Trener: Damir Milinović
STRIJELCI: 0:1 - Valenta (24), 0:2 - Tatar (33), 0:3 - Grbac (65), 0:4 - Tomašević (50), 0:5 - Ugrina (54), 0:6 - Tomašević (67), 0:7 - Ugrina (92)