Nogovikend: Golijade

28.11.2023.

Protekli vikend jesensku polusezonu završili su pioniri i mlađi pioniri, a pretposljednje kolo odigrali su kadeti i juniori, te seniori.
Prva momčad konačno je uspjela nagraditi svoju igru i kada je malo njih to očekivalo, pobijedili su trećeplasirano Vrapče s uvjerljivih 3:1.
Dugo su Crveni imali sušno razdoblje i dva puta izgubili nakon dobre igre oba puta 3:2, te dva puta  pali s 2:0 u zadnjih pet kola uz jedan remi (ponikve 2:2). Ovoga puta aktivnom i agresivnom igrom nisu dopustili prosipanje bodova. Iako su krenuli s minusom. Već na početku susreta odličnu loptu Čosića, Diego Maciel je iz blizine glavom usmjerio ka mreži, Picak je odbacio, ali koji milimetar unutar linije, barem je tako ispalo. U prvom dijelu još dvije prilke gostiju, ali i tri izvrsne domaćih, no Husnjak i Horvat nisu pogodili. Uspio je zato Dominik Horvat u drugom poluvremenu u samo tri minute riješiti utakmicu. Odličan prodor po lijevoj strani Ovčar zaključuje preciznom loptom Horvatu koji okretno i neobranjivo zabija, a već u slijedećem napadu Haramina i Simeunović su odradili napad, a Horvat zavinio snažno uz bližu vratnicu. Imao je Domi i snažnu vratnicu, valjda se još trese...
Pred kraj utakmice vratar Picak ispucava na drugi kraj terena, Husnjak prodire u završnicu, igrači u žutom ga ruše. S bijele točke precizan je bio Colarić za konačnih 3:1 i važan pomak na tablici sa začelja na 15. poziciju. Još ostaje Maksimir, trenutno su drugi. Opasni, ali ne i nesavladivi.
Juniori su priredili golijadu, protiv Tigra bilo je čak 11 golova, što je bitno, sedam u gostujućoj mreži. U prvih sedam minuta bilo je već dva nula pogotcima Domitrovića i Grabovca, u prvom dijelu pridružio se i Sviben, uspijevaju i gosti smannjiti prednost Zeline. U nastavku otvara pogotkom Sever, uzvračaju gosti, pa zabija Sambol, ponovo gosti uzvraćaju, da bi mirnoću imali Crveni pogotcima Sviben i Kordej, a pred kraj Tigrovi pogotkom postavljaju konačnih 7:4
Kadeti su također priredili golijadu, no ovoga puta otišao je rezultat put Svete Nedelje, na kraju je bilo 3:9. Prvi pogodak Vidak je postigao na samom kraju prvog dijela, potom sredinom drugog dijela u samo dvije minute još dva, no bilo je to premalo za stizanje razlike od 4 gola koje su gosti postavili u prvom dijelu.
Pioniri nisu imali sreće u Jastrebarskom. Jaska Vinogradar je pobijedila s 4:0, dok su mlađi pioniri bili izjednačeni, tek malo prekratki za konačnih 2:1 u korist Jaske uz pogodak Šćepovića.
Mlađe kategorije, koje su gotove s jesenskim dijelom okrenute su turnirima i zimskom ligom. Tintilinići su trenutno drugi na dugoselskoj zimskoj ligi, ostvarili su nekoliko vrlo dobrih rezultata (Sloboda 4:1, Dugo Selo 2:2, Dugo Selo II 6:0, Maksimir 3:3, Prigorje 9:1). Prstići su bili neumoljivi protiv OŠ Kraljevec čak 15:1 (Prelec 4, Burić 3, Šeb 3, Habunek 2, Trcak 2, Žilić), te izgubili od Sesvetskog Kraljevca 1:0.
Limači su na Zimskoj ligi startali porazom od Dubrave Tim Kabel knap 3.2 (Fišter, Mikovčić)uz niz promašaja, ali bili uvjerljivi protiv Donje Zeline 6:0 (Šeb 4, Majta, Novak). Drugog dana Limači su Kašinu isprašili 8:0 (Besek 4, Mikovčić, Ćuk, Pukšec, Žigrović), a potom i Brcko 7:1 (Pukšec 5, Ćuk, Mikovčić)
Uz mlađe kategorije, u zimsku ligu ovog vikenda ulaze i pioniri.