Poraz od konkurenta

18.03.2014.

Unatoč nekoliko zanimljivih akcija, Zelina nije pružila igru kojom bi mogla nadvladati agilne goste iz Dalmacije. Dugopolje je imalo jasan cilj, pokušati iznenaditi domaćina i pobjedom se odmaknuti od dna ljestvice, u čemu su momci Josipa Španjića i uspjeli. Tomislav Kiš bio je dovoljan da unese dodatnu nervozu u redove bijelo crvenih, jalovi napadi dodatno su umanjili prilike za popravak, makar i nakon drugog pogotka, no ništa se nije dogodilo.
Već u devetoj minuti zaprijetio je Serdarušić glavom, no snašao se Župan i praktički s crte izbacio loptu u korner. Tri minute kasnije prvi pokušaj domaćih, Vukman je prvo dao prejaku loptu Poredskom, a potom iz polukontre udario po vratima, no vratar Bečić odbija. U 21. minuti griješi bašić i propušta Serdarušića da sam izađe pred Krkleca, koji brani, no isti igrač dvije minute kasnije probija stranu, centrira, no ponovo je na pravom mjestu Župan koji loptu ponovo šalje u korner. Do kraja prvog dijela u dva navrata pokušao je Micić, no prvi puta završetak je u korneru, a drugi u zaleđu.

U nastavku agilniji i bolji ulazak Zeline u igru, igra se uglavnom na polovici gostiju, no samo deset minuta, nakon čega lopta završava u njihovoj mreži. Povratnu loptu Rašić nakon proboja predaje Kišu koji s 18 metara odlučno puca - i pogađa. Zelina nakon pogotka pada u igri, pa gosti djeluju opasnijima. Vladislavić se tako našao oči u oči s domaćim vratarem, prvi udarac Krklec odbija do istog igrača, koji još jednom puca, no ponovo jedinica reagira. Povećavaju gosti brzinu, no odlijeva Krklec do 78. minute, kada ponovo Kiš zaključuje pomno odigranu akciju, sam dolazi pred Krkleca i proslijeđuje u mrežu za 0:2. Do kraja pokušavali su domaći postići barem počasni pogodak, no brojke na semaforu su mirovale, Dugopolje slavilo, a Zelina ostala i dalje prikovana na dnu bez ijednog postignutog pogotka još od jeseni. Dugopolje više nije konkurent.

ZELINA - DUGOPOLJE 0:2 (0:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Ivica Malekinušić. Pomoćnici: Galović, Pervan. Delegat: Ante Goreta
ZELINA: Krklec, Župan, Kotarski, Janković, Bašić, Vukman (82-Duvnjak), Puretić, Borak, Micić (67-Vuk), Zijler (64-Habek), Poredski. Trener: Dražen Biškup
DUGOPOLJE: Bečić, Pajčić, Lozo, Vučemilović, Grgić, Rašić, Vladislavić, Gale, Vuković (53-Kovač), Serdarušić (89-Tomaš), Kiš, Šimić (81-Šimunović). Trener: Josip Španjić
STRIJELCI: 0:1- Kiš (55), 0:2 - Kiš (78)