Kratka epizoda Hrvatskog kupa

23.09.2015.

dp 150923

Još 16 klubova ostalo je u natjecanju za Rabuzinovo sunce. Nakon današnjih utakmica šesnaestine finala favoriti su ostali u igri za samu završnicu, jedino je Lekenik priredio iznenađenje izbacivši Vinogradar nakon izvođenja penala.
Zelina je svojim izdanjem u Opatiji sama kriva za uvjerljiv poraz od domaće ekipe. Iako su u utakmicu ušli dobro, vrlo brzo su crno bijeli zagospodarili svojim travnjakom i svojim prodorima ispunjavali praznine koje su gosti ostavlkjali na putu prema svojim vratima, pogotovo opasni preko krila, te nezgodnim Matovinom, koji se redovito nalazio u prostoru Zeline i prijetio, kao i Rudan. Najbolju akciju zelinčani su imali u 14. minuti kada je Marošević odlično proigrao Hrupeca, koji se zajurišao na vrata po sredini, no vratar Bradičić bio je brz u reakciji. Domaći su zaprijetili na početku susreta, no Rukavina je poslao previše desno od vratnice, potom je i slobodnjak Dunković dobro uputio, no Kralj obranio. U 24. minuti Kolić je načeo mrežu gostiju, pet minuta kasnije Rudan je iz blizine pogodio za potvrdu, a gosti nisu pronašli način da svoju igru ubrzaju, izgubljeni dueli i netočne lopte brzo su eliminirali pokušaje napada u kojima je bilo podosta zakašnjelih reakcija. U drugom dijelu nisu gosti iskoristili malo popuštanja crno bijelih, pa u 57. minuti stiže nova kazna. Gužva pred našim vratima zavšava na poluvoleju Dunkovića precizno upučenom u mrežu. Pred završnicu pokušavali su Zelinčani do vratiju, no sve je to bilo nedovoljno i nekonkretno, najbliži nečem izglednijem bio je Ovčar, no ni on ništa ne uspijeva. Konačnih 4:0 postavio je Vlatković, koji efektno prihvača centaršut u letu i proslijeđuje u mrežu.
Rezultati 1/16 finala Hrvatskog nogometnog kupa:
Oštrc-DINAMO 1:7, Duga Resa 1929-OSIJEK 1:3, MLADOST-VŠNK Varaždin 3:0 pf, Jadran Poreč-ZADAR 0:3, Zmaj-INTER Zaprešić 2:3, Pomorac-HAŠK 0:3 pf, OPATIJA-Zelina 4:0, Sloga-HAJDUK 0:7, Bednja-RIJEKA 0:10, Tehničar 1974-SLAVEN BELUPO 0:3, Omladinac GV-CIBALIA, Nehaj-LOKOMOTIVA 0:8, Croatia-ISTRA 1961 0:2, Funtana-ZAGREB 0:3, LEKENIK-Vinogradar 0:0 (4:5), Gorica-ŠIBENIK 0:0 (4:5)