Nogovikend: Konačno uvjerljivi

26.09.2023.

Nogovikend
Seniori su na najbolji način nastavili pozitivnu seriju, pa sad već zaboravljamo prva dva kola i poraze od Zagorca i Segeste. Pobjeda, pa dva remija i sada uvjerljiva pobjeda nad Samoborom, tekma u kojoj su se dečki pokazali u odličnom svijetlu. Iako prvo poluvrijeme nisu bili na visokoj razini igre, čvrsto i dominantno su držali svoju ranu prednost nakon pogotka Colarića U drugom poluvremenu demonstracija moći, apsolutna dominacija, niz prilika i još tri pogotka iz tri vrle akcije Zeline, zaokruženo uvjerljivih 4:0. Pokazao je Colarić svoje kvalitete, i ako ga nije gol htio u prethodnim utakmicama (ok zabio je protiv Segeste) sada se potvrdio dvostrukim pogotkom. Nakon saniranja ozljede, Ovčar se vratio u svom stilu - pogotkom. Husnjak je (na tragu Coleta) niz promašenih situacija prethodnih utakmica sada nagradio pogotkom. Dominik Horvat i treći se put našao u čistom ziceru, ponovo nije uspio, pitanje je trenutka kad će i on pogotkom nagraditi svoje prodore. Obrana je bila ponovo vrla, ministar Gavrić ima odličnog partnera u Hoglinsu, pa i što su pokušavali Žuti išlo je do njih, a i svaki proboj Picak je suvereno branio.
Djelovali smo u igri sigurni i čvrsti ne dozvoljavajući na svom travnjaku nikakva iznenađenja, bez obzira što je ometala u igri i dosadna kiša koja je padala tijekom čitave tekme. Bila je ovo Zelina kakvu volimo i želimo gledati.
Juniori su u četvrtak igrali protiv Moslavine koja se pokazala boljom, spretnijom i uspješnijom, pa su na kraju i odnijeli bodove s dva pogotka u domaćoj mreži. U nedjelju su dečki odigrali mirno, borbeno i učinkovito, na kraju su tri lopte završile u mreži za što su se pobrinuli Mucek, Kordej i Domitrović
Kadeti su odigrali odličnu utakmicu protiv Moslavine.  I svoje izdanje začinili zasluženom pobjedom. rano su došli u vodstvo, Bošnjak je bio strijelac, dugo se potom borba vodila između dva prostora, da bi u završnoj fazi uspjeli gosti izjednačiti, ali samo dvije minute kasnije egal je anulirao Mucek pogotkom za pobjedu. Protiv Prigorja poveli su 2:0, no prema kraju sve prokockali, slavili su gosti 4:3
Pioniri su poraženi u Vrbovcu, koji je bio prejak u obje kategorije, što su pokazali i rezultati obje utakmice.
Limači i prstići su u subotu gostovali u Vrbovcu, a dan kasnije na svom terenu igrali protiv Mraclina. U Vrbovcu su Crveni bili bolji, igrali su pametno i dobro, poveli su pogotkom Burića, no unatoč nizu prilika (a bilo je tri puta vratnica i greda, te niz lopti uz sama vrata), uspjeli su domaći iz naše greške izjednačiti, a tako je utakmica i završila.
Dan kasnije pali su od Mraclina, dok su prstići obrnuto, izgubili u Vrbovcu, a bodove upisali kod kuće.

Veterani su odigrali derbi protiv Dugog Sela. U žustroj i zanimljivoj utakmici gosti su bili uspješniji za jedan gol, na kraju je bilo 1:2, a pogodak je postigao Stojanović deset minuta poslije prvog i deset minuta prije drugog pogotka Dugoselaca.