Nespretnim porazom ostali zadnji

02.12.2014.

zpuksec 141130

Posljednje ovojesensko kolo donijelo je derbi začelja u kojem je poraz jednom osiguravala prezimljavanje na posljednjoj poziciji, a drugom barem minimalnu satisfakciju. Na kraju, poskliznula se Zelina, iako je išla utakmica u drugom smjeru.
Susret je odigran po vrlo teškom i klizavom, kišom natopljenom terenu, no obje su momačdi pokazale dobru mjeru želje i borbenosti, u čemu su se izmjenjivali. Gosti su zaprijetili prvi, bilo je to u osmoj minuti susreta, Marčić je prebacio loptu u prostor, odigrao na Kovačevića koji je nastavio nalet, no zaleđe je prekinulo dobru priliku Zeline. Potom su dvije situacije donijele prednost domaćinu. U obje su protagonisti bili Brujić i Regović. Brujićevo proigravanje stvara dobru šansu za regovića koji puca previsoko, no u 16. minuti ispravili su sve pogotkom. Presjekli su domaćini loptu suparnicima, s lijeve strane zajurišali preko Brujića duboko u prostor, regović je pročitao istrčavanje vratara i neometano pokraj njega plasirao u lijevu stranu mreže. Nakon vodstva Samobora angažiranija igra zeline u pokušaju poravnanja, pa je nakon nekoliko neuspjelih napada, Hrupec u 35. minuti zapucao s 15 metara, dobro, ali previsoko. potom su pokušali Marčić i Ovčar iz blizine, oba puta je dobre napade zaustavio domaći vratar. No, upornost se isplatila u zadnjoj minuti prvog dijela, kada je Ovčar zajurišao po lijevoj strani, ušao u prostor, no srušen je u čistoj situaciji za gol, pa sudac označava kazneni udarac kojeg precizno u mrežu šalje Klarić.
Samo tri minute igre kasnije, odmah na početku drugog dijela ubačaj iz kuta Zelina pretvara u pogodak, najspretniji je u dohvatu i pogotku bio Mijoč, pa preokret sada rezultatski odlazi na stranu Zeline. Prednost je trajala petnaestak minuta, period igre u kojem gosti umjesto da pojačaju napad polako posustaju i povlače se ostavivši puno više prostora Samoborcima, a kažnjava se to u 65. minuti. Asistent u napdu ponovo je bio Brujić, koji je ovoga puta dobro proigrao Brdarića, a ovaj prestiže svoje čuvare i zabija za novo izjednačenje. Aktivno razdoblje tekme već u slijedećoj minuti nudi zelini novo vodstvo, no Kovačević ne uspijeva s petnaestak metara, što domaći iskorištavaju za kontru koju uspijevaju gosti eliminirati, ne i sličnu situaciju minutu kasnije. Marčić je odlično poludijagonalom zarotirao na Hrupeca koji je prodirao s desna, odrješito zahvatio i šutirao, no lopta se u brzom letu zaustavlja na gredi i vraća u polje, odakle u kontri domaći dolaze do trećeg pogotka preko Škvorca. unatoč pokušajima, bijelo crveni više ne uspijevaju doći do pogotka, te posljednju utakmicu jeseni napuštaju pognute glave zacementiorani na posljednjem mjestu tablice, bez obzira na rezultate ostalih utakmica.

Susret je odigran po vrlo teškom i klizavom, kišom natopljenom terenu, no obje su momačdi pokazale dobru mjeru želje i borbenosti, u čemu su se izmjenjivali. Gosti su zaprijetili prvi, bilo je to u osmoj minuti susreta, Marčić je prebacio loptu u prostor, odigrao na Kovačevića koji je nastavio nalet, no zaleđe je prekinulo dobru priliku Zeline. Potom su dvije situacije donijele prednost domaćinu. U obje su protagonisti bili Brujić i Regović. Brujićevo proigravanje stvara dobru šansu za Regovića koji puca previsoko, no u 16. minuti ispravili su sve pogotkom. Presjekli su domaćini loptu suparnicima, s lijeve strane zajurišali preko Brujića duboko u prostor, regović je pročitao istrčavanje vratara i neometano pokraj njega plasirao u lijevu stranu mreže.

Nakon vodstva Samobora angažiranija igra zeline u pokušaju poravnanja, pa je nakon nekoliko neuspjelih napada, Hrupec u 35. minuti zapucao s 15 metara, dobro, ali previsoko. potom su pokušali Marčić i Ovčar iz blizine, oba puta je dobre napade zaustavio domaći vratar. No, upornost se isplatila u zadnjoj minuti prvog dijela, kada je Ovčar zajurišao po lijevoj strani, ušao u prostor, no srušen je u čistoj situaciji za gol, pa sudac označava kazneni udarac kojeg precizno u mrežu šalje Klarić.

SAMOBOR - ZELINA 3:2 (1:1)
SAMOBOR - SCS. Gledatelja: 50. Sudac: Čuljak. Pomoćnici: Pušić, Vrbanec
SAMOBOR: Ilić, Horvat, Vrančić (72-Mihelčić), Kostanjski, Ivković, Hasan, Drušković, Brdarić, Brujić, Regović (55-Grgečić), Škvorc (90-Rubinić). Trener: Sven Raić
ZELINA: A. Jurjević, Kovačević, J. Jurjević, Mijoč, Klarić (83-Sokač), Marić (85-Stipić), Marčić (83-Martinović), Zubčić, Posavec, Hrupec, Ovčar. Trener: Zoran Milić
STRIJELCI: 1:0 - Regović (16), 1:1 - Klarić (45-11m), 1:2 - Mijoč (48), 2:2 - Brdarić (65), 3:2 - Škvorc (68)