Zelini četvrta pobjeda u nizu

26.09.2011.

Lokalni rivali Zelina i Vrbovec uvijek su svoje utakmice igrali "šarf" i s posebnim nabojem. Tako je bilo i u ogledu 6. kola. Lijepo i ugodno vrijeme napunilo je tribine Gradskog stadiona, većinom domaćih, ali podosta i navijača Vrbovca, koji su svojim "komentarima" dodatno začinili derbi, pokušavajući ostvariti pritisak na suca Malbašića, koji nije pokleknuo i susret odradio principijelnim i postavljenim kriterijima. Zelina je u derbi ušla u seriji od tri pobjede, motivirana i sve bolje posložena i učinkovitija, u kompletnom sastavu izuzev ozlijeđenog Maslaća. S druge strane Vrbovec je osim velikog motiva imao problem neigranja Borovčaka i Anića, no imao je sjajnog Đurđeka na vratima, koji je obranio oba dosuđena jedanaesterca, te nekoliko puta fantastično obranio svoju mrežu i osigurao crno bijele od uvjerljivijeg poraza. No, junak dana bio je Josip Marošević, prvi strijelac Zeline, koji je u derbiju imao svoj dan, začinio ga s dva efektna pogotka, pretrpio je oba kaznena udarca, a u stalnom pogonu i igri pospješio sve i s par odličnih prilika. Izrazita dominacija bijelo crvenih, pogotovo u prvom poluvremenu mirisala je na potop gostiju, koji su se Kelečićevim pogotkom vratili u igru, a pred kraj susreta, mogli su čak i izjednačiti, no odlična obrana domaćina, pogotovo Kranjčeca i Kotarskog nije dozvoljavala da se mreže zatrese.
Već u prvoj minuti zaprijetili su domaći preko Kiša, uzvratili su gosti pokušajem Dimovića i time je najavljena atraktivna i napeta utakmica. Rano vodstvo Zeline podiglo je adrenalin kod navijača, lijepo izvedena akcija u osmoj minuti preko Šuškovića na sredini seli preko desne strane i dobrog ubačaja Meseca za Maroševićev prvi pogodak.
U 15' slična akcija na kontra strani, ponovo od kapetana na Melnjaka, koji puca previsoko, potom tuče i Juroš s petnaestak metara direkt u ruke Đurđeku. U 23' nova radost za domaće, odličan nabačaj Kiša s desna, Marošević glavom pogađa za 2:0, a malo kasnije propušta čisti zicer Mesec. Na drugoj strani pokušavaju nešto iskombinirati Spajić i Dimović, neuspješno, sve dok Kelečić u 29' ne konkretizira efektno napad iz slobodnjaka. Vrbovčani pokušavaju pritisnuti preko Pluščeca, Gusaka i Bradića, čiji udarac Kranjčec teško skida, uskaču Kotarski i Ivanušić, a Gusak u gužvi neprecizno završava kanonadu. Odmah odgovor Zeline  uz nesmotren izlazak Đurđeka sa svojih vratiju, prilika koju ne iskorištava Šušković pucajući sa zadrškom u neobranjenu mrežu previsoko. Medverec u 37' nedozvoljeno presijeca napad Maroševića, a opravdano dosuđen kazneni udarac ne realizira Mesec. U posljednjoj minuti prvog dijela čisti zicer propuštaju Ivanušić i Kiš.
Prvih desetak minuta nastavka otvorena igra na obje strane i želja za pogotkom koji bi Zelinu doveo u sigurnije vodstvo, a Vrbovec je tražio priliku vratiti rezultat na početak. Šušković pokušava centrirati s lijevog boka, no kiš je bio predaleko za izglednu situaciju, pa se kapetan odlučuje na direkt, koji otklanja Medverec. Pogrešno dodavanje domaćih ne iskorištava Dimović, te mlakim udarcem upisuje bod domaćem vrataru, a odmah potom Bradić u brzoj kontri dolazi jedan na jedan i gađa izvan okvira, kao i kelečić u pokušaju iz daljine. Odgovara izuzetno razigrani i opasni Marošević, koji u solo prodoru s dva flastera na leđima uspiejva tik pokraj vratnice. Ubrzo po ulasku pokušava i Štorga, opet izvan okvira. Nova prilika za Zelinu u 76. minuti. U izglednoj situaciji Marošević prodire na gol, gosti ga nedozvoljeno ruše, a Jurošev udarac s bijele točke Đurđek opet skida. Dodatni hendikep je i isključenje Ivanušića radi odguravanja protivničkog igrača u 79', pa se bijelo crveni odlučuju na dodatnu pozornost u obrani, ali i dalje opasni u napadu. Dvije minute prije kraja Štorga, juroš i Slunjski rafalno udaraju na vrata, no Đurđek sjajno intervenira, a istim receptom pokušavaju i gosti u posljednjoj minuti s nekoliko rafalnih udaraca na Kranjčecovu mrežu, no domaća jedinica suvereno odolijeva paljbi i Zelina zasluženo slavi svoju četvrtu pobjedu za redom.
No, slavlje je kratkotrajno, jer već u nedjelju ujutro pripreme za još jedan lokalni derbi u utorak, kada Biškupova družina gostuje na nezahvalnom terenu u Dugom Selu. Bez obzira na visoki poraz Racove ekipe protiv Vrapča, Zelina se za ovaj susret priprema s najozbiljnijom namjerom da i u Dugom Selu prođe bez poraza. Iako će nastupiti bez kapetana Šuškovića i crvenog Ivanušića, u momčad se vraća Vjeran Maslać, koji će preuzeti kapetansku odgovornost protiv drugog rivala u samo četiri dana.

ZELINA - VRBOVEC 2:1 (2:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 350
SUDAC: Saša Malbašić (Dugo Selo). Pomoćni: Rešetar, Dermišek Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec 7,5, Ivanušić 7, Melnjak 7, Kotarski 7,5, Kiš 7,5 (od 81. Đurđek), Mladiček 7,5, Slunjski 7, Šušković 7 (od 69. Štorga 7), Juroš 7, Mesec 7,5, Marošević 8,5. TRENER: Dražen Biškup 7,5
VRBOVEC: Đurđek 8, Mlinarić 6, Dimović 6 (od 68. Brebrić 6), Bradić 6,5, Pluščec 6 (od 54. Gregurić 6), Medverec 6, Spajić 6,5, Horvatić 6 (od 81. Geljić), Kelečić 7, Gusak 6,5, Presečki 6,5. TRENER: Dean Klafurić 6,5
STRIJELCI: 1:0 Marošević (8), 2:0 - Marošević (23) , 2:1 - Kelečić (29) Igrač utakmice: Josip Marošević