Zelina - Varaždin 3:1

11.08.2011.

Susret s prvoligašem iz Varaždina bio je dobar motiv za igrače Zeline, koji su se pokazali u puno boljem izdanju no u par prethodnik kontrolnih susreta, primjerice protiv Međimurja u Čakovcu, gdje su i igra i realizacija izostali. Tri pogotka u mreži gostiju zadovoljilo je dobro popunjene tribine zelinskog stadiona, no više od pogodaka raduje igra, koja je u pojedinim trenucima susreta bila na vrlo dobroj razini, a kombinatorika i osmišljene akcije daju povoda za zadovoljstvo. Već na prošlom susretu protiv vrlo dobrog Rudeša uočene su primjese u igri, koje su protiv Varaždina isplivale u puno boljem svijetlu i bijelo crvene predstavile kao momčad s potencijalom, koja bi uz još neka poboljšanja, mogla u nastupajućoj sezoni ponovo voditi jednu od glavnih uloga. No, do početka je još gotovo tri tjedna i puno posla za trenere.
Protiv Varaždina krenuli su dečki ofenzivno, već u 3' Dominović u dobrom pokušaju nakon krasnog dovođenja lopte Slunjskog, no Mrmić je bio siguran. U prvih nekoliko minuta pokušava i Šušković, a bilježimo i udarac Meseca pokraj lijeve vratnice. Fino ubacivanje iz prekida u 9' efikasno iskorištava Slunjski koji s lijeva matira gostuijućeg vratara i dovodi zelinu u vodstvo 1:0.
Dvije minute kasnije Cerovečki pokušava ali preblago za ugrožavanje Kranjčeca. Potom i Trojak nakon oduzete lopte Cerovečkog na dvadesetak metara od vratiju u vrlo dobroj poziciji ne prelazi sigurnu jedinicu Zeline. Prilike se ponovo sele na stranu domaćih, u 27' Štorga nakon kontre tuče s desnog kuta, odmjereno ali direkt u ruke vratara Mrmića. Deset minuta kasnije pokušava i Gorički zaključiti napad Varaždina, no udarac iz blizine ponovo samo do Kranjčeca. U posljednjoj minuti prvog dijela Štorga je opet opasan pred vratima, no na odmor se odlazi s minimalnom prednošću domaće momčadi.
Već na početku drugog dijela novi tuš za goste. U 49' s dvadesetak metara Mesec iz slobodnjaka precizno tuče u desni kraj mreže. Vratar gostiju bio je nemoćan. Trener Mujčin u drugom je dijelu zarotirao momčad, pa su na teren ušli Mihalic, Marošević, Melnjak i Kovačević umjesto Kranjčeca, Pece, Dominovića i Štorge. Mladičeka je već u 26' morao zbog ozljede zamijeniti Kišto, Meseca je u 56' zamijenio Jonjić, a Šušković je izašao u 60', ušao je Đurđek. Melnjak je bio posebno raspoložen za "svoje" varaždince i svojih 45 minuta odigrao na visini. U 57' imao je odličan prodor na vrata, no odlučni udarac završio je malo previsoko. Zakuhao je situaciju i 6' kasnije, kada je bumbarski progurao i sebe i loptu kroz obranu plavih, nesebično poslužio Maroševića, koji uočava odličnu poziciju Kovačevića, što rezultira i trećim pogotkom Zeline. Još jednom pokušava novi napadač bijelo crvenih u 70'.

Slomljeni gosti uspijevaju iskoristiti priliku u 73', kada Brlrčić konačno uspijeva protresti vrata Mihalica pogotkom u lijevu stranu mreže smanjuje rezultat. Tri minute kasnije srušen je Jonjić u samom kutu šesnaeterca, melnjak fino tuče direkt na vrata. Do kraja susreta još nekoliko prilika za Zelinu, Jonjić u vrlo dobroj situaciji glavom nakon odličnog nabačaja Maslaća, potom Melnjak ponovo iz prekida ubojito tuče na vrata, po sreću Drevena bez pogotka.
Ovog tjedna još su dva zadatka pred igračima. U subotu Zelina igra u gostima kod HAŠK-a, a dan kasnije i na svom travnjaku protiv Strmca iz Bedenice u finalu kupa (Nogometnog središta Zelina) za prošlu sezonu.

ZELINA - VARAŽDIN 3:1 (1:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 200
SUDAC: Matija Brnjak (Omamno). Pomoćni: Marko Vuković, Mario Klasić Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec, Peco, Kotarski, Ivanušić, Mladiček, Maslać, Slunjski, Dominović, Šušković, Mesec, Štorga (još su igrali: Mihalic, Krišto, Jonjić, Marošević, Melnjak, Đurđek, Kovačević) Trener: Edin Mujčin
VARAŽDIN: Mrmić, Antolić, Suntešić, Sušac, Kaniški, Kukec, Grgec, Trojak, Gorički, Cerovečki, Sušec (još su igrali: Dreven, Simon, Brlečić) Trener: Samir Toplak
STRIJELCI: 1:0 - Slunjski (9), 2:0 - Mesec (49), 3:0 - Kovačević (63), 3:1 - Brlečić (73)