NK ZELINA

Vrapče - Zelina bez pobjednika

22.04.2010.

U prvom poluvremenu Zelina je odigrala na tragu svog odličnog izdanja protiv HAŠK-a. Već u 4. minuti susreta nakon prodora Gavrića po sredini, uz veliki doprinos Šuškovića, Slavko Šipić dolazi na desetak metara od vratiju i preciznim volejem svladava vratara domaćih Šimunića.

27.KOLO HNL 3                                      VRAPČE - ZELINA 1:1 (0:1)
ZAGREB - Igralište Vrapče GLEDATELJA: 120
SUDAC: Ivan perković (Rijeka). Pomoćni: Bušić (Sisak), Iličić (Novska) VRIJEME: idealno za igru
VRAPČE: Šimunić, Žigman, Cmrečnjak, Vrbat, Crnković, Cigrovski, Rašić (56.- Petković), Panza, Horvat (75.- Horvat), Štiglec, Iveković (63.- Horvatin) TRENER: Denis Bezer
ZELINA: Galović, Kwedi, A.Cetina, Tabi, Bingula, Juroš, Šušković (79.- Oroz), Rac, Šipić (72.- Guja), Lukić, Gavrić TRENER: Srečko Lušić
STRIJELCI: 0:1 - Šipić (4), 1:1 - Tomšić (90)  IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Šušković

Nakon prvijenca u bijelo crvenom dresu, isti igrač par minuta kasnije Racov korner glavom šalje na vrata, malo iznad prečke. Kontrola terena bila je na strani gostiju, koji su stvarali prilike, imali inicijativu ne dopuštajući suparniku da ozbiljnije ugrozi vratara Galovića, pa su i pokušaji Štigleca završavali bez konkretizacije.

DVANAESTI IGRAČ PRODUŽIO UTAKMICU

U poluvremenu susreta, na zagrijavanju gostiju u trčečem koraku pridružio se i pas u žutom dresu. Simpatična situacija bila je manje simpatična, kada je isti pas u drugom poluvremenu utrčao u igralište i trčkarao šesnaetercem Zeline. Prekid utakmice trajao je dok neuspješne pokušaje tjeranja nije okončao Galović, koji je loptu uputio prema ogradi. Maskota Lunaticsa potrčala je za loptom, te protiv svoje volje napustila teren za igru. Jedan je to od razloga produženja susreta za šest minuta.

U drugom poluvremenu žuto plavi se ozbiljnije prihvaćaju igre, pa je i Galović imao više posla, no obranivši par opasnih lopti, kapitulirao je u posljednjoj minuti susreta nakon izjednačenja Tomšića, koji završava dobro osmišljenu akciju Horvatina i Cigrovskog. Najveća prilika Vrapča bila je u akciji Panze i Petkovića deset minuta prije kraja susreta, koji gađa tik uz vratnicu, no Galović odlično reagira i skida opasan udarac. U šestominutnoj sudačkoj nadoknadi, Lukić je dva puta bio u dobroj situaciji, jednom i Tabi, no rezultat ostaje nepromijenjen.

Mali pad koncentracije u završnici otvorio je prostor za nastojanja domaće ekipe, koji su silno željeli izvući bod protiv nadmoćnije ekipe iz Zeline. Iskoristili su to u posljednjoj minuti, iako su do tada Bingula i Juroš dobro kontrolirali zadnju liniju, izbacivali opasne lopte, kao i Kwedi koji je brzo okretao loptu na suprotnu stranu. Uz Šipića koji je s posebnim žarom želio potvrditi svoj rani pogodak i Šušković je uložio svoj maksimum u doprinosu igre Zeline, a po ulasku u posljednjih se dvadeset minuta želio pred svojim bivšim suigračima dokazati i Guja, no nekoliko njegovih pokušaja nisu urodili plodom.

Iako gost s pravom mogu žaliti za dva neosvojena boda, na kraju je podjela bodova bila najpravedniji ishod, jer domaći su u drugom dijelu uspostavili ravnotežu i češće atakirali, no u konačnici više je prilika ipak bilo na strani Zeline, koja može žaliti što je nakon vrlo dobre igre, gol nesretno primila u posljednjoj minuti regularnog dijela susreta. Time je učinak u seriji tri susreta protiv vodećih ekipa Zelina ostvarila s 50%, pobijedivši HAŠK, egalom s Vrapčem i porazom od Gorice, čime s puno više optimizma ulazimo u završnicu sezone, jer upravo u posljednja tri susreta Zelina se uzdignula, kada je to bilo najteže ostvariti i u slijedećih osam susreta maksimalnim angažmanom može postići dodatni pomak na ljestvici od sadašnje pete pozicije, koja je nakon derbija u Vrapču sačuvana.

U ostalim susretima 27. kola Gorica je slavila s 5:0 protiv Rudara, HAŠK je minimalno pobijedio Novalju 1:0, Maksimir je slavio u Puli protiv Istre 4:1, Špansko je pobijedilo Jadran s 2:0, Jedinstvo je velika tri boda osvojilo protiv Grobničana, Crikvenica je s 1:0 pobijedila Rovinj, Orijent je remizirao s Nehajem 1:1, a Medulin s Vrbovcem 2:2. Slijedeće kolo igra se već u subotu, kada u Zelini gostuje Medulin 1921