Treća pobjeda u nizu

02.05.2016.

Još jedna teška utakmica je iza Lavova. Nakon trijumfa nad Radobojem i Savskim Marofom, pao je još jedan direktan suparnik u borbi za opstanak u ligi. Svojevremeno je Ogulin bio dobro pozicioniran na tablici, no uslijedio je ovog proljeća pad do posljednjeg mjesta, na kojem ga je Zelina subonjom utakmicom dodatno pričvrstila. Neka i oni osjete kako je biti stalno na dnu, komentirao je netko na tribini nakon utakmice, aludirajući na nezahvalan položaj zeline proteklih par mjeseci. No, travanj je donio i matematičku potvrdu ovoproljetne dobre igre malobrojne ali ustrajne momčadi iz zelinske svlačionice.
Na teren su dečki istrčali u novim dresovima, koje im je donirao CB Carpe Diem, a donijeli su ti crveni dresovi i svoja prva tri boda, pa je nakon utakmice bilo razloga za zajedničko slavlje i druženje uz kotlovinu...
Iako nije počela obećavajućim tempom, utakmica je dizala svoj ritam, pa u desetoj minuti prva dobra prilika za domaće: Ovčar je odlično progurao loptu naprijed, predao Borovčaku koji zabija iz ravnine bijele točke u desni kut mreže, no linijski sudac pokazuje zaleđe, pa prvi pogodak pada u vodu. U 18. minuti Mikulinec je izgurao se protivnicima s lijeva na vratnicu Borovčaku, koji iz teške situacije zahvaća loptu, ali ona završava s vanjske strane mreže. U kontri Ogulina Poljak je prije ulaza u prostor izbacio Gilanja i zapucao, no i njegov udarac završava s vanjske strane vratnice. U tom razdoblju teško pronalaze gosti put do vratiju Luke Nemeca, naši momci presijecaju ili zaustavljaju na sigurnih tridesetak metara od mreže, istovremeno kopajući po suparničkoj formaciji na putu ka suprtonim vratima.
U 23. minuti nova dobra prilika. S lijeva dolazi fina lopta, Pajač pred vratima kasni malo u skoku i pokušaju usmjeravanja glavom, a iz kornera Mikulinec dobro šalje u sredinu, skače Konjević no s ruba šesnaeterca pogađa u stranu. Tri minuta kasnije Poljak iz kornera šalje Ivoševiću, koji puca iz blizine, ali preko gola.
38. minuta. S ruba šesnaterca na lijevom kutu Mikulinec fino na prvoj vratnici nacilja Borovčaka, koji zahvaća u skoku i okrenut leđima vrataru zakucava na samu liniju od koje se odbija lopta u mrežu. Zelina vodi 1:0!
Dvije minute kasnije Nemec dobro s desna zapuca na vrata, Boro ometan suparnicima se sapliče i ne uspijeva realizirati još jednu od svojih prilika. Nastavio je i u drugom dijelu s istim lucidnim zamislima. U 47. minuti opet mu Mikulinec šalje odličnu loptu, iz blizine udara, ali vratar Celestin dobro reagira i otkida opasnost.
U 56. minuti mu to ne uspijeva. Pilipović je odradio sjajnu minijaturu još na svojoj polovici terena. Na samoj aut liniji othrvao se trojici suparničkih igrača, negdje pred središnjom linijom potkopao loptu dubinski prema vratima, na ulazu u šesnaeterac dotrčali Borovčak preuzima i solo prodire prema vratima, s desna mu trči Poljak u nakani da spriječi neminovno, no Boro je brži, dolazi do samog vratara i tik pred njim cimne loptu desno te pogađa u lijevi kut njegove mreže. Zelina vodi 2:0!
Pokušavaju odmah odgovoriti gosti, Salopek je zapucao iz blizine, no nije se naša obrana dala prevariti, prvo je vratar Nemec odbio opasnu loptu, a potom ju igrač Nemec lansirao natrag u igru, ali van opasne zone. U 68. minuti Mikulinec nabacuje s desne aut linije pred vrata, zahvaća Boro, ali uspijkeva Celestin izbaciti u korner iz kojeg ponovo Mika dobro izvađa, Konjević pokušava glavom, no lopta završava vrataru u rukama.
Dvije minute kasnije Pilipović s desna prebacuje na drugu vratnicu, lijevicom puca, no odlazi lopta pored lijevog kuta van.
Rijetke pokušaje gostiju nastavlja Matovina u 71. minuti, no udarac s lijeva odlično odbacuje Luka Nemec natrag u polje. Deset minuta prije kraja rafalno su napali naši, prvo Borovčak, pa Mikulinec, potom i Batarilo, no nema promjene rezultata. A slijedi i kazna već u slijedećoj minuti. Salopek je progurao po boku nakon slobodnjaka negdje blizu centra, lopta završava pred prvom vratnicom gdje kasni Mlinarić u bloku, pa produžuje na drugu vratnicu, tamo kasni batarilo i sve završava na Sabljaku koji iz blizine šalje u suprotni kraj mreže.
Posljednjih deset minuta gosti žele do izjednačenja, a pad u igri domaćih kompenziran je s još par pokušaja podebljanja vodstva. Dva puta se našao u prilici Pajač. Batarilo je probio lijevu stranu nabacio konjeviću, koji proslijeđuje Pajaču, no udarac završava iznad mreže, minutu kasnije neprecizan udarac na vrata lak plijen za vratara i završetak utakmice novim slavljem Zeline.

ZELINA - OGULIN 2:1 (1:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Nikola Kožar. Pomoćnici: Filko, Vincelj.
ZELINA: L. Nemec, F. Nemec, Mlinarić, Gilanj, Batarilo, Mikulinec, Pilipović (89-Stipić), Konjević, Pajač, Ovčar, Borovčak. Trener: Marijan Glavica
OGULIN: Celestin, Cetinjanin (65-Sabljak), Vukojević (89-Vuković), Plehinger, Ivošević, Ribić, Puškarić, M. Poljak, Matovina (78-Škoro), Salopek, P. Poljak. Trener: Ivan Poljak
STRIJELCI: 1:0 - Borovčak (38), 2:0 - Borovčak (56), 2:1 - Sabljak (81)