Špansko sve dalje od ispadanja

22.04.2010.

U 27. kolu HNL3 postignuto je 23 pogodaka, najuvjerljivija je bila Gorica koja je s petardom isprašila Rudara, uz tri egala, tri su susreta završila s remijem, a uvjerljiv je bio i Maksimir, koji je u Puli ostvario najuvjerljiviju pobjedu u dosadašnjem dijelu.

Ekipa labinskog Rudara i dalje skreće prema opasnom ponoru začelja, koje vodi u niži rang. Protiv lidera prvenstva nisu ostvarili igru, a od rezultata su bili miljama daleko, pa Gorica s lakoćom postiže pet pogodaka i pospješuje tako svoju gol razliku nakon mršavih minimalnih pobjeda ovog proljeća. Iako je Maksimir ostvario uvjerljivu pobjedu u Puli, još uvijek kaska sa gradskim suparnikom, jer Špansko je također ostvarilo vrijednu pobjedu i s bodom prednosti pred dečkima s Oboja sada napada Rudar, koji im bježi dohvatljivih četiri boda. U derbiju začelja, Maksimir je vrlo brzo riješio utakmicu, do 16. minute poveli su s tri gola prednosti, od kojih su dva djelo bivšeg igrača Zeline Branimira Karačića. Istrani nisu imali inicijative za promjenom, a jedini pogodak postižu u završnici prvog dijela, s čime se i zaključuje rezultat susreta. Špansko je dočekalo porečki Jadran i nastavilo odličnu seriju od šest susreta bez poraza, pa ako nastave s ovakvom igrom, mlada momčad Prskala uskoro bi mogla osigurati trećeligaško društvo i u slijedećoj sezoni.

HAŠK je siguran na svojoj drugoj poziciji uložio točno onoliko koliko mu je bilo potrebno za nova tri boda i držanje sigurnog rastojanja od trećeplasiranog Grobničana, kojemu sada bježi punih 11 bodova. Nakon bolnog poraza u Zelini, Zagrepčani su se konsolidirali i Hudorovićevim pogotkom već u 6. minuti rezultatski zaključili susret. grobničan je ušao u negativnu seriju, koju je potvrdio i u Nedešćini, gdje je domaće Jedinstvo tri boda uknjižilo pred sam kraj susreta pogotkom Martinčića. Nehaj je u teškoj misiji protiv Orijenta u Rijeci uspio uzeti bod nakon 1:1, iako su dugo vremena imali minimalno vodstvo. Crikvenica je na svom stadionu ponovo ostvarila minimalnu pobjedu, ovoga puta protiv Rovinja, a jedini strijelac bio je Kuna s bijele točke već u trećoj minuti. Vrbovec nije uspio kapitalizirati svoju prednost u Medulinu, gdje je dva puta bio u vodstvu, najprije pogotkom Lalića u 10. min, a potom i Spajića u 28. min. Dugo su Vrbovčani držali rezultat, sve do pred kraj susreta, kada na radost svojih navijača, Medulinci preko Fedetova i njegovog drugog pogotka ne spašavaju bod.

Na prvenstvenoj ljestvici samo jedna promjena. Jedinstvo Omladinac i Vrbovec zamijenili su svoje pozicije, svi ostali klubovi ostali su na pozicijama koje su imali i prije posljednjeg prvenstvenog kola.