Šesta u nizu

02.10.2011.

Zelina je u seriji pobjeda. Nakon Orijenta, Buja, Crikvenice, Vrbovca i Dugog Sela, tri boda su upisana i nakon susreta s Rovinjem, koji se pokazao solidnom momčadi, željnom prodora i akcija, ali to im u Zelini nije baš uspijevalo. U prvom poluvremenu u žilama domaćih igrača nedostajalo je krvi, tako da je igra bila organizirana, posložena, ali nekonkretna. No, unatoč tome prilika ni ovoga puta nije nedostajalo. U nastavku drugačiji pristup donio je i konkretniju igru, agilniji su bili i gosti u žutim dresovima, a niz prilika Zeline zaključen je pobjedom u regularnom dijelu, da bi u sudačkoj nadoknadi gosti zaradili jedanaesterac, kojeg iskorištavaju i ublažavaju poraz.
Dominovićevim pokušajem u osmoj minuti započinje atak na protivnička vrata. Tukavši na vrata, lopta pred mrežom zafelša, ali nedovoljno i zavšava pokraj vratnice. Dvije minute pokraj vratnice završava svoj pokušaj i Šušković. U 16' Juroš tuče sa dvadesetak metara, a vratarev odbijanac prihvaća Kiš i ponovo vraća pod gredu, no Orbanić vršcima prstiju skreće loptu iznad mreže. Dvije prilike imao je Marošević, prvo iskosa na ubačaj Juroša, pa potom pokušava na desnoj stativi. U 38' Maslać upućuje odličan centaršut, koji smirene glave prihvaća Marošević i pogađa za vodstvo Zeline. Gosti su imali samo jedan pokušaj preko Glamočanina, no neopasan udarac domaćem vrataru ne predstavlja problem.
Početak drugog dijela, nakon pokušaja Juroša donosi i prvi zreli napad gostiju, kojeg ne realizira Lajtman. Zelina napadački konkretnija i opasnija. Štorga i Šušković u prodoru ne vide slobodnog Jonjića, Štorga puca, samo za korner. U 69' kontra Zeline, u kojoj Šušković propušta stopostotnu priliku, potom Jonjićev prodor, u kojem prolazi dvojicu protivničkih igrača, no ne uspijeva završiti napad, kao ni u suradnji sa Štorgom. Lijepa akcija i Kotarskog, koji je bio vrlo dobar na ovom susretu, na korner Pece, glavom pokušava s kojih sedam metara, no bez uspjeha. Tri minute prije kraja nova kontra domaćih po lijevoj strani, Štorga provlači loptu i uspješno završava akciju pogotkom. U sudačkoj nadoknadi u posljednjem pokušaju žutih, prekršaj u prostoru nad Leshdedajem, što sutkinja Damjanović okarakterizira najstrožom kasnom, a Matić pogotkom s bijele točke umanjuje zasluženu pobjedu Zeline.

ZELINA - ROVINJ 2:1 (1:0)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 200
SUTKINJA: Marija Damjanović (Zagreb), Pomoćni: Iličić, Marić Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec, Dominović (od 66. Štorga), Melnjak, Kotarski, Maslać, Krišto, Slunjski, Šušković (od 70. Peco), Juroš, Kiš (od 59. Jonjić), Marošević Trener: Dražen Biškup
ROVINJ: Orbanić, Budicin, Tomić, Matika, Pavić, Funčić, Matić, Tanković, Barlecaj, Lajtman, Glamočanin (od 46. Leshdedaj). Trener: Emil Nimčević
STRIJELCI: 1:0 - Marošević (38), 2:0 - Štorga (87), 2:1 - Matić (90-11m) Igrač utakmice: Josip Marošević