NK ZELINA

Prigorac donio pobjedu Zelini

29.03.2010.

Zelinski travnjak i dalje ostaje neosvojen. U 22. kolu HNL3 bodovi su osvojeni nakon pobjede nad Labinskim Rudarom 2:1. Uz odličnu igru vidjeli smo dva prekrasna pogotka, čime su se strijelcima pridružili i Guja i Šušković, koji su do sada zabijali u prijateljskim susretima,  a konačno ih je krenulo i u prvenstvenim ogledima.  Svoj prvi trećeligaški nastup uspješno je odradio vratar Tomislav Galović, koji je spremno dočekivao ne velik broj napada crno zelenih.

22.KOLO HNL3                                         ZELINA - RUDAR 2:1 (1:0)
SVETI IVAN ZELINA - Gradski stadion GLEDATELJA: 200
SUDAC: Mario Jurašić. Pomoćni: Galović, Jović (svi Zagreb)  VRIJEME: oblačno, teren natopljen kišom
ZELINA: Galović, Kwedi, A.Cetina, Oroz (46.- Tabi), Bingula, Juroš, Šušković (78.- Lukić), Šipić (56. V.Cetina), Guja, Bagarić, Gavrić TRENER: Srečko Lušić
RUDAR: Petrušić, Fable, Munjas, Kovačević, Puh (70.-Hoxha), Hodžić, Fejzić, Jajčević (54.- Šarin), Mohorović (46.-Lepinjica), Dobrić, Juričić TRENER: Boris Tičić
STRIJELCI: 1:0 - Guja (14), 1:1 - Lepinjica (50), 2:1 - Šušković (59) IGRAČ UTAKMICE: Tomislav Šušković

Guja i Šušković zaprijetili su na samom početku utakmice i tako naznačili smjer igre bijelo crvenih. Potonji u šestoj minuti nakon kornera Bagarića ne snalazi se najbolje pred vratima Petrušića, kao ni Gavrić, koji u 12. minuti puca direkt u vratara.  Do vodstva Zelina dolazi u 14. minuti kada opasni i brzi Guja prolazi obranu Rudara, na kraju i vratara Petrušića, te s nekoliko metara iskosa pogađa mrežu.  S vodstvom, naši i dalje djeluju opasno, pa  Bagarić u 24. min. s 18 metara tuče iznad grede, a u 39. min. korner iz lijevog kuta Šipić plasira direkt na vrata, obrana Labinjana uspijeva skrenuti loptu za novi korner iz desnog kuta, odakle Kwedi poslužuje Bingulu, koji glavom uspijeva pokraj vratiju.

Riječ struke                                                                                                                                                     SREČKO LUŠIĆ
Odigrali smo dobru utakmicu u kojoj smo bili puno bolja momčad. Igrali smo povezano i smisleno, iako moram priznati da nam nedostaje više mirnoće u završnici, kako bi realizacija bila uspješnija. Imali smo prevelik broj izglednih prilika, a neki od zicera trebali su završiti u mreži. U završnici susreta, kada ne realizirate toliki broj šansi, lako dolazi do opasnih situacija, kada neka brza kontra može promijeniti rezultat, koji je po igri i snazi bio uvjerljivo na našoj strani. Momci su odigrali požrtvovno i u upornosti i apsolutnom dominacijom zasluženo pobijedili

U samom smiraju poluvremena, Šipić direkt s 25 metara šalje vrataru u ruke. Na samom početku drugog dijela, opet je Gavrić u prilici, kada sam dolazi do peterca, no obrana zeleno crnih se na vrijeme postavlja i sprečava novu opasnost za Petrušića. Gosti do izjednačenja dolaze u 50. minuti nakon solo akcije Lepinjice, koji vara dva obrambena igrača domaćina i prekrasnim udarcem s ruba šesnaeterca poentira. Nakon poravnanja, domaćini još silovitije napadaju na vrata Labinjana, u 52. min. Kwedi snažno puca s 18 metara iskosa, no lopta i ovog puta prolazi s vanjske strane vratnice, a odmah potom Šušković s iste udaljenosti  iz dobre pozicije gađa iznad mreže. Kruna tih nastojanja stigla je 59. minuti, kada odlično raspoloženi Šušković lucidnim potezom izbacuje gostujuću obranu i snažnim udarcem matira odličnog Petrušića. Samo dvije minute kasnije isti igrač našao se u dobroj situaciji u tandemu s Gavrićem. Dovode loptu po desnoj strani do prostora, a iz idealne pozicije Gavriću ponovo uspijeva pokraj vratnice. U 70. min. Tabi snažno tuče s polovice protivničkog dijela terena, no lijep i odmjeren udarac također ulazi samo u statistiku.

Igrač utakmice                                                                                                                                      TOMISLAV ŠUŠKOVIĆ
KOMENTAR UTAKMICE: Po vrlo teškom terenu, koji je bio natopljen kišom uoči utakmice, stigli smo do važne ali i apsolutno zaslužene pobjede. Imali smo pregršt prilika, koje na žalost nismo iskoristili, jer je nedostajalo mirnoće u završnici. Nakon pogotka Ćire, gosti su sretno izjednačili praktički iz jedinog udarca prema našim vratima. Nakon mršavog boda iz prošle dvije tekme, sada smo zasluženo uzeli sva tri i okrećemo se slijedećim protivnicima, kod kojih moramo dati sve od sebe, kako bi uhvatili priključak vodećim ekipama.
POGODAK: Bagarić me izvrsno uposlio povratnom loptom na nekih petnaestak metara, riješio sam se svog čuvara i desnom nogom pogodio gornji desni kut Petrušićeve mreže, čime sam, vjerujem, nagradio svoje pokušaje tijekom susreta, a nadam se zadovoljio i svoje Prigorce na tribinama.

Pred kraj susreta seriju neiskorištenih prilika gosti pokušavaju kazniti, no bez uspjeha, a u silnoj želji za poravnanjem silovitije napadaju, ali zbog stalnih prijetnji domaćih umalo pred kraj ne postižu autogol, kada Dobrić u borbi svoje obrane protiv napada Zeline, loptu zamalo šalje u vlastitu mrežu.

Kiša koja je od podneva padala, umanjila je posjetu, no ipak je dvjestotinjak zadovoljnih gledatelja nagradilo novi trobod Zeline, kojim je preskočila Grobničan i vratila se na četvrtu poziciju s manjom razlikom bodova iza Vrapča, koje je izgubilo u Crikvenici. Gledatelji su uz vrlo dobru utakmicu i ovoga puta bili počašćeni besplatnim roštiljem, za kojeg su se pobrinuli restoran Euro 1 i Agropromes.