NK ZELINA

Peta uzastopna pobjeda Zeline

28.09.2011.

Unatoč radnom danu, na tribine dugoselskog stadiona pristiglo je tristotinjak gledatelja, dobar dio simpatizera Zeline, te po vrlo lijepom i ugodnom vremenu svjedočilo novoj pobjedi i premoći bijelo crvene momčadi Dražena Biškupa. Peta uzastopna pobjeda smjestila je Zelinu na drugu poziciju tablice treće zapadne lige. Zasluženo.
Derbi u Dugom Selu pokazao je širinu zelinske klupe. Neigranje kapetana Šuškovića i pocrvenjelog protiv Vrbovca Ivanušića, te u posljednji trenutak odustajanje Mladičeka zbog ozljede, dalo je šansu pričuvnim igračima, od kojih se najboljim pokazao Elvis Peco, koji je u svojih 30 minuta igre prikazao odličnu partiju i odigrao lijepu akciju iz koje je kazneni udarac realizirao Marošević. Kovačević je svoj ulazak u igru okrunio pogotkom, prvijenac u sezoni trebao bi napadaču Zeline dati motiv za dobra izdanja u nastavku prvenstva.
Prvo poluvrijeme dugoselskog derbija nije pretjerano zadovoljilo navijače, unatoč nekoliko prilika, nije bilo atraktivne igre, obje su se momčadi mučile tražeći način za postizanje prednosti. Prva prilika bila je na strani Zeline, Kiš je u 7' uputio prvi ozbiljan udarac na vrata domaćina, potom ne uspijeva Ivančević iz slobodnjaka, a posluživanje Kiša za Maroševića čita vratar Šlogar i skreće loptu iza linije. Dvije najizglednije prilike za domaćina bile su u 22' kada Rac jak centaršut upućuje direkt Kranjčecu u ruke, a potom i Kulji osam minuta kasnije ne kapitalizira čistu situaciju, u kontri Kranjčec izlazi u prostor, a kulji praznu mrežu zamjenjuje udarcem u vratnicu. U posljednjoj minuti lijepa prilika za Maroševića glavom, a potom i neuspio pokušaj Juroša.
U drugom poluvremenu Zelina je zaigrala svoju igru, preuzela u potpunosti kontrolu na terenu, a opasne prodore nagradila s tri pogotka. Prva izgledna prilika bila je na strani domaće momčadi. U 53' vratar Kranjčec sjajno je reagirao na stopostotnu priliku Raca, koji iskorištava pogrešku protivničke obrane i silovito tuče ka mreži, ne uspijevši prevariti koncentriranu jedinicu Zeline. Prvi pogodak rezultat je silovite kontre Zeline, koja oduzetu loptu u svom prostoru brzo prenosi preko Kiša, Štorge i Meseca do suprotne strane travnjaka, gdje domaći ostavljaju samo jednog obrambenog igrača, kojemu ne uspiejva namjestiti zaleđe, pa asistenciju Kiša, Mesec pretvara u pogodak. U 60' u igru ulazi Peco, koji uspješno kontrolira lijevu stranu, koncentrirano odigrava nekoliko odličnih nabačaja, u 75' svoj prodor završava nabačajem u sredinu na Meseca, kojeg Monar ruši, a sudac Krečak opravdano dosuđuje najstrožu kaznu, koju smireno i sigurno s bijele točke realizira Marošević. Kod domaćih samo dvije prilike, prvo pokušaj benkovića previsoko, a potom i opasnog Kuljija, kojeg Kranjčec nepogrešivo čita. Samo tri minute prije kraja susreta, trener Biškup daje priliku Kovačeviću, koji mijenja ozlijeđenog Meseca, a mladi napadač opravdava ulazak u posljednjoj minuti susreta pretvorivši precizan slobodnjak Juroša u pogodak za konačnih 3:0.

DUGO SELO - ZELINA 0:3 (0:0)
Dugo Selo - Gradski stadion Gledatelja: 300
SUDAC: Tino Krečak (Velika Gorica). Pomoćni: Dermišek, Piličić Teren: odličan
DUGO SELO: Šlogar, Filipović 8od 73. Micić), Ivančević, Monar, Gatarić, Jakirović (od 65. Vojnović), Benković, Rac, Kulji, Stošić (od 70. Dominko), Belec Trener: Igor Kovačević
ZELINA: Kranjčec, Đurđek (od 46. Štorga), Melnjak, Kotarski, Maslać, Krišto, Slunjski, Kiš (od 60. Peco), Juroš, Mesec (od 87. Kovačević), Marošević Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0.1 - Mesec (57), 0:2 - Marošević (75-11m), 0:3 - Kovačević (90) Igrač utakmice: Vedran Mesec