Nehaj ne popušta

03.10.2011.

Osmo kolo nije donijelo promjene na vrhu, vodeća četvorka zadržala je svoje pozicije. Nehaju i Zelini u tome su pomogle pobjede, a Vrapču i Novalji međusobni remi. Ne previše atraktivan derbi, tek s po jednom prilikom na svakoj strani razočarao je dvjestotinjak gledatelja u Vrapču. Obje su ekipe odigrače čvrsto i tvrdo, nedostajalo je pravih napada i atraktivnih poteza.  remizirali su i Crikvenica i Vrbovec, no ipak su viđena dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Veći je to uspjeh za Crikvenicu, koja je ostvarila pedesetpostni učinak dosadašnjih sedam kola, mada su realizacijom kaznenog udarca u 11' mogli okrenuti igru na svoju stranu i nagraditi slabu igru Vrbovčana, koji izjednačuju iz poluprilike. Dugo Selo je u Buje otišlo po pobjedu, u tome je uspjelo, tri boda je donio Jakirović nakon pola sata igre iz slobodnjaka s nekih dvadeset metara. grobnuičan se polako vraća u igru, remi u Opatiji donio je osmi bod za dečke s Mavrinaca, a moglo je biti puno više, jer Grobničan je pet minuta prije kraja imao vodstvo od 2:0, smanjio je tada Radomir, a kao i Rovinju, u trećoj minuti sudačke nadoknade dosuđen je kazneni udarac, kojim  Šuker ostavlja bod Opatiji, koja kod kuće ove sezone nema ni jednu pobjedu, a pred svojim je navijačima postigla svega dva pogotka, oba protiv Grobničana. Orijentu je istekla kazna igranja pred praznim tribinama, stotinjak se Red Fuckersa okupilo na Krimeji, a imali su što i vidjeti, čak sedam pogodaka, od toga pet svoje momčadi. Dva puta je Vinodol imao vodstvo, oba su puta domaći sustizali, u samo 14 minuta postigli  4 pogotka, najviše zahvaljujući Devovićevu hat tricku. Jadran je u Poreču ugostio Dubravu i nanio joj drugi uzastopni poraz. Očito je euforija ulaska u trećeligaško društvo na Grani Klaki splasnula, a zahtjevni ritam ove lige ipak malo prejak za novaka, što su porečani kaznili. Dubrava je odigrala vrlo dobro, no domaćin je bio jači i raspoloženiji, te slavio s 3:1.

Iako su zagrepčani poveli već u desetoj minuti, slavlje je trajalo ni 60 sekundi, a domaći poravnavaju, kasnije to potvrđuju s još dva pogotka, uz nerealizirani kazneni udarac. Podjela bodova i u Stupniku. Već u devetoj minuti isključen je igrač Segeste, koja s igračem manje već ima pogodak zaostatka, eliminira prednost s bijele točke, a ponovnu prednost domaćih eliminira Tome u posljednjoj minuti. Nehaj je zadržao seriju nepobijedivosti, uspješni su bili na otoku Krku. Poveli su gosti već u 16. minuti, samo dvije minute kasnije domaći izjednačavaju, no to je bilo sve, dalje su kolo vodili čuvari prve pozicije.

OPATIJA - GROBNIČAN 2:2 Radomir, Šuker /Malkić, Jasprica
ORIJENT - VINODOL 5:2 Grbac 2, devović 3 / Žunić, Šmit
JADRAN - DUBRAVA 3:1 Ereiz, Sertić, Štivin / Karamatić
CRIKVENICA - VRBOVEC 1:1 Spasić / Brebrić
STUPNIK - SEGESTA 2:2 Čunčić, Pišković / Balen, Tome
BUJE - DUGO SELO 0:1 Jakirović
ZELINA - ROVINJ 2:1 Marošević, Štorga / Matić
VRAPČE - NOVALJA 0:0