Nehaj - Zelina 1:0

05.04.2010.

Susret u Nehaju najvailjivali smo kao čisti troznak u kojem svaki znak ima svoju težinu. Prednost u igri i kvaliteti na strani Zeline, pozitivna serija i izvlačenje maksimalnog dosega vlastitie kvalitete na strani Uskoka, susret u kojem je Zelina mogla do troboda, kao i Nehaj, iako bi Senjski travnjak kao najpravedniji ishod trebao sačuvati nulu. Prvo poluvrijeme, u kojem je postignut jedini pogodak, pripalo je domaćinu, koji je više baratao prilikama, ili barem pokušajima, koji su imali mirniju završnicu, ali s nedovoljno preciznosti, u čemu su parirali i bijelo crveni. Već u petoj minuti prva ozbiljna prijetnja Lukačića, koji dobru loptu Topolovca šalje preko gola, a minutu kasnije Hajdini se našao u zaleđu u ponovo izglednoj situaciji. Naši su uzvratili minutu kasnije, kada slobodnjak Bagarića na lijevoj strani dolazi do Guje, koji puca pokraj vratnice. Da nisu domaći znali izgraditi dobru situaciju, pokazuje i činjenica da su jedini tri boda vrijedan pogodak postigli iz jedanaesterca, kada je duel Juroša i Hajdinija uz gol aut sudac Knežević okarakteizirao bijelom točkom, s koje je precizan bio Sandy Topolovec. Hajdini je imao još jednu priliku u 30. minuti, a potom se povukao. Često prekidana i isprepletena igra u zraku, s čestim kartonima oslikalo je igru do kraja prvog dijela. Požutjeli su Lukačić i Vrban kod bijelo zelenih, te Bingula i Tabi kod bijelo crvenih. Bez obzira na tempo i pokušaje, igra naših u prvio dijelu nije zadovoljila, kao da se osjećao nedostatak motivacije protiv protivnika, koji jest u odličnoj seriji rezultata, ali koja nije potkrijepljena igrom.

23.KOLO HNL3                                                       NEHAJ - ZELINA 1:0 (0:0)
SENJ - Igralište pod Nehajem GLEDATELJA: 300
SUDAC: Slaven Knežević. POMOĆNI: Lang, Biloš (svi Zagreb) VRIJEME: sunčano, toplo
NEHAJ: Baričević, Vukelić, Hasanbegović, Vrban, Špalj, J.Prpić, Lopac, M.Prpić (63. - Rudelić), Topolovec (77.- Tomljanović), Lukačić (66.- Žunić), Hajdini TRENER: Josip Vukelić
ZELINA: Galović, Kwedi, A.Cetina, Tabi (60.- Lukić), Bingula, Juroš, Šušković, Oroz, Guja (58.- Šipić), Bagarić (70.- Ćorić), Gavrić TRENER: Srečko Lušić
STRIJELAC: Sandy Topolovec (24. - 11m)

U nastavku zaigrali su naši življe, Guja i Bagarić imali su dobru situaciju pred vratima Baričevića već u 47. minuti, međutim bez konkretne završnice. Pet minuta kasnije Lukačić je bio u idealnoj situaciji pred našim vratima, okoliša kod pucanja, a neprecizni udarac Oroz rješava ispucavanjem, čime se otklanja jedna od posljednjih opasnosti pred našim vratima. Ulaskom Lukića i Šipića, dobivaju naši na poletu, prizemljuju loptu i pripremaju presing, kojim žele poravnati rezultat, prihvaćaju to i domaći, koji se povlače i teško izlaze na našu stranu, a stalni napadi prema vratima Baričevića ne donose rezultata. Šipić i Lukić nakon slobodnjaka u 70. minuti ne nalaze put do mreže, ulaskom i Ćorića, dodatno se pojačava napad, no ni prilike, ni ziceri ne donose ploda, a zaslugom  jedinice, domaći ne gube prednost.

Šuškovićev pad u 86. minuti u kaznenom prostoru sudac ne karakterizira kaznom, dapaće, Tomislav dobiva žuti karton, zbog navodnog simuliranja, a dvojbeneaje i situacija s rušenjem Kwedija, mada je i Oroz bio u sličnoj situaciji. Pritisak pojačan na kraju, Ćorićeva sjajna prilika pred vratarem u navodnom zaleđu i potpuno zatvaranje domaćih nisu utakmicu na kraju prelomili, pa Nehaj može biti zadovoljan zbog nastavka svoje serije, iako Uskoci moraju priznati u odnosu na svoju igru, da im je Zelina bila dosada najteži protivnik i da su Božicu sreće ovoga puta u velikoj mjeri imali na svojoj strani.

Dobri rezultati, prekrasan sunčani dan i atraktivan protivnik namamili su u betonom ograđen stadion oko tri stotine posjetitelja, koji su s olakšanjem dočekali kraj susreta, u kojem nisu vidjeli pobjednički mentalitet svoje ekipe, ali su zdušno priznali kvalitetu protivnika, koji nije pronašao načina da svoje umijeće ostvari i u rezultatskom smislu. Podno Senjske tvrđe bilo je i dvadesetak vjernih navijača Zeline.

Vrapče je iskusilo gorki poraz od Grobničana na svom terenu (0:1), Gorica je upisalo nove bodove protiv Maksimira (3:0), kao i HAŠK protiv Jadrana (2:0), Vrbovec je u Rijeci odigrao 0:0 s Orijentom, Novalja je nova tri boda ostvarila protiv Rudara u Labinu (2:3), Medulin 1921 na svom je travnjaku porazio Crikvenicu s 3:1, a Špansko je značajne bodove upisalo protiv Rovinja (2:1).

Prvenstvo se nastavlja već u utorak, kada na Gradskom stadionu gostuje Orijent.