KUP Kadeti ispali na penale

20.08.2023.

U županijskom nogometnom kupu igra se prvo kolo. Kadeti Zeline otvorili su sezonu na zelinskom stadionu u utakmici s Kurilovcem. Poveli su dečki pogotkom Markovića u 17. minuti, a prvih pola sata gosti nisu uspjeli doći konkretnije do vratara Gojka najviše zahvaljujući raspoloženom sambolu koji je odbacivao sve lopte. Do kraja prvog dijela ponovo pogađa Čumpek za prednost gostiju, dakle prva tri pogotka u realizaciji obje jedanaestice. Na samom kraju drugog dijela Prugovečki pogađa i gotovo izgubljenu utakmicu odvodi u penale.
Utakmica je završila 2:2, pa se pobjednik odlučivao udarcima s bijele točke u kojima su uspješniji bili gosti te na kraju slavili 5:3, ukupno 7:5.
Odigrano je još par susreta: Naftaš Ivanić - Vrbovec 6:1, Jaska Vinogradar - Inker 1:6, Mladost Okić KS - Zrinski 0:2.

Za Zelinu igrali su: Gojko, Kuček, Mucek, Dijaković, Vidak, Žilić I., Bošnjak, Marković, Zubić, Čolig, Sambol (Dropučić, Kos, Pavlak, Žilić M., Prugovečki, Gjurašin, Bartolović). Trener: Goran Krklec