Četiri pobjede gostiju

15.09.2011.

U četvrtom kolu iznenadili su gosti koji su četiri utakmice pjevajući napuštali igrališta, a u tri odnijeli bod. Najuvjerljivija je bila Dubrava, koja je s 3:1 slavila u Sisku, iznenadila Segestu, koja je punih sat vremena imala prednost, no u drugom poluvremenu uslijedio je potop Kanjuha i Čondrića u vrlo dobroj predstavi Dubrave. Novalja je slavila u Stupniku. Dva puta su domaći poveli, no nakon dvostrukog dostizanja, otočani su već u 54' osigurali pobjedu. Nehaj je preuzeo vodstvo na tablici nakon minimalne pobjede u Novom Vinodolskom. Domaći su svim snagama htjeli navijačima prirediti radost, no nakon niza neuspješnih pokušaja, deset minuta prije kraja Bajramović potapa nade novaka u ligi. Dugo Selo je anuliralo loš start u sezoni gostujućom pobjedom u Poreču, koji je samo prvo kolo bio na čelu ljestvice. Čak tri jedanaesterca dosuđena su u ovom susretu, pred kraj prvog dijela dva puta je realizator bio Benković, u drugom dijelu Dujanovićev udarac s bijele točke Šlogar brani. Vrbovec je uzeo bod u derbiju kola na otoku Krku. Susret u kojem je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme, mreže se nisu tresle, kao ni u susretu Opatije i Rovinja, u kojem je domaćin dominirao, promašio stopostotnu priliku i nije uspio potvrditi igru i rezultatom. Vrapče se brzo konsolidiralo nakon poraza od Buja, stradala je Crikvenica s četiri pogotka i zacementiranim posljednjim mjestom bez osvojenog boda. U noćnoj utakmici Orijent je pod novim reflektorima pružio Grobničanu prvi bod u sezoni, a zanimljivo da su oba pogotka pala u završnici susreta.