Zelini Cup NS Zelina

03.06.2010.

Zelina je u svoje bogate vitrine pridodala još jedan pehar. Bijelo crveni pobjednici su Cupa Nogometnog središta Zelina. Finalna utakmica odigrana je pred punim tribinama Gradskog stadiona uz zamjetan broj navijača obaju timova, koji su mogli uživati u borbenoj i atraktivnoj utakmici, u kojoj je viđeno dosta prilika, ali i golova. Susret je to, koji je bio lišen bilo čega negativnog u nogometu: igralo se otvoreno, respektabilno i atraktivno, što je dvjestotinjak navijača znalo nagraditi pljeskom.

FINALE CUP NS ZELINA                           ZELINA - CROATIA 4:1 (1:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion GLEDATELJA: 220
SUDAC: Tihomir Kocek (Paukovec). Pomoćni: Jakopic, Cvetnić UVJETI: sunčano, teren dobar
ZELINA: M.Mihalic, Bingula, A.Cetina, Bagarić, Vrdoljak, Juroš (54-Erdeli),Oroz (65-Šušković, Rac, Šipić (42-Zmazek), Lukić (65-Guja), Gavrić (77-Filipović) TRENER: Željko Majcen
CROATIA: N.Mihalic, Burić (74-D.Trcak), Grabovac, V.Antolković, T.Trcak, M.Antolković, Stojanović (86-Šeb), Bošnjak (70-Žagar), Markešić, N.Filipović, Sever (68-Dropučić) TRENER: Zdravko Nizek
STRIJELCI: 1:0 - Rac, 1:1 - Stojanović, 2:1 - Guja, 3:1 - Šušković, 4:1 - Šušković

Croatia je pokazala da je zasluženo u polufinalu nadigrala i pobijedila bedenički Strmec, s istim nabojem krenuli su i u susret sa Zelinom. Ugođaj na stadionu bio je primjeren očekivanjima lokalnog rivalstva dva prijateljska kluba, koji su se u najboljem svijetlu željeli pokazati svojim simpatizerima, i u tome uspjeli. Croatia je u susret ušla s maksimalnom željom dokazivanja, koristežći i više od sto posto svoje snage, te su uspijevali prvo poluvrijeme parirati nadmoćnom protivniku. Bilo je prilika i lijepih akcija na obje strane. U 15. min uslijedila je kanonada na vrata Nikole Mihalica, uzastopni pokušaji Gavrića, Šipića i Lukića nisu pronašli pukotinu na vratima, no četiri minute kasnije Rac je svoj odličan prodor na vrata nagradio pogotkom i vodstvom Zeline. S druge strane, lijep je bio i pokušaj Stojanovića koji je oduzetu loptu uspio provesti do peterca, no ne i preko Matije Mihalica.

S minimalnim vodstvom Zeline krenulo se na odmor, a u nastavku već na početku prilika Gavrića, kojeg upošljava Oroz., a nakon toga i slobodnjak Tina Antolkovića, koji puca preko gola, odmah potom i slobodnjak prezimenjaka mu Maria, koji loptu šalje do vratara. Mihalic stariji obranio je i odličnu loptu Oroza. prilike su se nizale i dalje, bez efektne završnice. Preokret nastaje u 63. min, kada uz veliko slavlje  crveno žutih Stojanović donosi izjednačenje. Radost gostiju nije trajala dugo, presing koji su Majcenovi igrači stvorili rezultirao je s dva pogotka gotovo u istoj minuti, prvo je siguran bio uz asistenciju Gavrića bio Guja, a potom i Šušković. Zanimljivo je bilo i u 74. min , kada je Rac bio srušen u prodoru od Severa, što sudac Koc3ek kažnjava udarcem s bijele točke. Rac prvo gađa gredu, a u ponovnom pokušaju glavom trese mrežu, no pogodak se naravno ne priznaje. Devet minuta prije kraja nakon još nekoliko prilika, Zelina preko Šuškovića postavlja konačnih 4:1

Nogometne lopte poraženima, a pobjednički pehar pobjednicima predao je predsjednik Nogometnog središta Franjo Margetić, zaželjevši kapetanima obiju ekipa da s uspjehom nastave prvenstvena, a na jesen i kup natjecanja.

Vrlo lijep ugođaj, lokalni pozitivan naboj i vrlo dobra igra obje ekipe, današnji dan ocrtali su praznikom zelinskog nogometa.