Zelina startala remijem

28.08.2011.

Krenuli su zapadni trećeligaši. U prvom kolu pet klubova ostvarilo je pobjede za start pri vrhu tablice, osam klubova zadovoljilo se jedinicom. Najuvjerljiviji je bio Vrbovec, a Zelina je startala egalom protiv Krka.
Na zelinskom travnjaku obje su ekipe startale s grčem. Zelina je svakako željela sezonu započeti na klasičan način, pobjedom, no ovoga puta Krk je imao dovoljno snage i motiva da uzme veliki bod u gostima.
Plavo bijeli imali su priliku u 18. minuti, kada je zaleđe spriječilo Pejanovića za rano vodstvo, no popravlja napadač Krka to 10 minuta kasnije. Domaći su izjednačili u 60. minuti preko Meseca. Gostima je pripalo prvo, a domaćima drugo poluvrijeme u kojem nisu uspjeli realizirati nekoliko izglednih prilika za pobjedu (Krišto, Melnjak, Maslać).
Vrbovec je sezonu otvorio na najljepši način, uvjerljivom pobjedom nad novakom Stupnikom, Dugo Selo je ostvarilo nulu bez pogodaka protiv debitanta Vinodola i to je jedina utakmica u kojoj se mreže nisu tresle. Vrapču je bio dovoljan pogodak Guje za startna tri boda protiv Orijenta. Dva su susreta ponudila četiri pogotka i podjelu bodova, Rovinj je 2:2 odigrao sa Segestom, a Nehaj s Dubravom. Gosti su bili uspješni u dva susreta. Jadran je pokvario premijeru momčadi Buja pobijedivši 2:1, pa će u istarskom gradiću biti upisan prvi trećeligaški pogodak za Šendulu u 37. minuti. Opatija je iznenadila Crikvenicu, u kojoj se teško dobiva, no na kraju su bodovi otputovali nakon 3:2 za goste. Novalja je startala pobjedom od 3:1 protiv Grobničana.

ZELINA - KRK 1:1 (0:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 220
SUDAC: Hrvoje Vulić (Novska). Pomoćni: Ivo Perković, Vedran Đurak (oba Sisak) Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić, Melnjak, Maslać, Krišto, Mladiček, Šušković, Mesec, Dominović (od 46. Štorga), Slunjsk, Kovačević (od 59. Jonjić) TRENER: Željko Majcen
KRK: Zmajla, Tomić (od 90.Perčić), Plecić, Duračak, Komar, Nenadić, Tomić, Bošnjak, Jović (od 88. Maglić), Pejanović (od 88. Maglić), Brozić (od 52.Jerković) TRENER: Danko Matrljan
STRIJELCI: 0:1 - Pejanović (28), 1:1 - Mesec (60) Igrač utakmice: Vedran Mesec