Zelina slavila i u Stupniku

13.11.2011.

Teška utakmica u Stupniku. Iako ukupni dojam i kvaliteta nisu ni u kom smjeru umanjili zasluženu pobjedu Zeline, sa Stupnikom je bilo teško igrati. Radi se o čvrstoj, dobroj i agilnoj momčadi, koja nedostatak iskustva upotpunjuje visokom motivacijom i velikom željom za igrom po njihovom receptu. Podsjeća to u velikoj mjeri na utakmice kakve je Zelina igrala u četvrtoligaškom društvu.
Teren u Stupniku je malen, uzak i vrlo težak za igru. Kako kažu sami nogometaši, lopta na ovakvoj grbavici ne sluša i ne dozvoljava lijepu igru, a tu je bila prednost domaćina, koji je na takav teren naučen, dok je za bijelo crvene ( u ovom susretu u svojim rezervnim sivo-narančastim dresovima) travnjak bio dodatna prepreka, možda je i zato dosta daljinaca završavalo izvan granice terena.
Stoga je utakmica mogla na kraju završiti i u sasvim drugom smjeru. Teren, razbijanje igre, agresivna čvrstoća domaćina, neprincipijelnost sudačke trojke, koja se na trenutke gubila u svom poslu, poništavanje pogotka i na kraju pritisak, mogli su odnijeti podjelu bodova po drugačijim kriterijima, no gosti su se na ovom susretu pokazali kao dosljedni svojoj i kvaliteti i strpljivošću i rezervoarom snage da izdrže takav način igre i susret zaključe u svoju korist.
Prvi su put domaći ozbiljnije zaprijetili u 7', kada je Kranjčec sigurno izbacio udarac nakon kornera zelenih. Uzvratili su gosti preko Melnjaka i Juroša par minuta kasnije, no djelič sekunde zakašnjela reakcija pred vratima poništava priliku, kao i Šušković, koji nakon slobodnjaka Juroša, krajnjim naporom udara bez uspjeha. Najbolji u postavi domaćih, Štulec priprijetio je  u 21' na lijevoj stativi, no puca neprecizno pokraj suprotne stative. Ponovo gosti preuzimaju inicijativu, rađa se nova prilika, Šušković nabacuje na Juroša, čiji udarac vratar odbija, pokušava odbijanac plasirati Marošević, no odlazi lopta iznad lijeve vratnice. Neprecizan je ponovo Štulec koji ne iskorištava dobar nabačaj Šporčića za pokušaj glavom, a pred kraj lijepa prilika za Zelinu. Melnjak standarno dobro provodi po lijevoj strani, preko Kiša lopta dolazi do Šuškovića, koji pokušava iz blizine, ali puca krivom nogom i propušta izglednu šansu. Za kraj prvog dijela odlična reakcija Kranjčeca koji anulira dvostruki pokušaj Stupnika u posljednjim sekundama iz slobodnjaka.
Drugo poluvrijeme donosi i efikasnost. Vrlo brzo, nakon samo četiri minute igre. Na sredini terena Štulec gubi loptu, koju preuzima Slunjski i prodorno šalje naprijed, gdje preuzima Mesec i u solo predstavi s pozicije lijeve stative smjelo tuče u mrežu Čičkovića. Samo tri minute kasnije Mesec ponovo u prodoru, proigrava kapetana Zeline, koji bez okolišanja dolazi pred vrata bez ometanja domaće obrane i laganini završava napad poentom.  Najopasniji domaći igrač Štulec ponovo izvlači deblji kraj s vratarom Kranjčecom, koji odlično skida njegov dobar pokušaj. Tih minuta sijevale su prilike. Marošević se našao u dobroj poziciji nakon dobre provedbe Kiša, no uspijeva uz desnu stativu, odličan slobodnjak ne uspijeva kapitalizirati Kluk, koji loptom preskače živi zid gostiju, no lopta uspijeva u dobrom luku doći samo do zelinske jedinice. Samo minutu kasnije Štulec i Sikora imaju stopostotnu priliku pred praznim vratima, no ne nalaze načina za poent, a do kraja susreta, još jedan pokušaj Kluka s intervencijom Kranjčeca, te vrla akcija Jonjića, koji u 85' postiže pogodak, no sudac Malbašić ga neobjašnjivo poništava. Umjesto završene priče i 3:0 u džepu, zelinčanima predstoji teških pet minuta susreta, plus tri minzute dodatka i dodatne dvije minute produženja susreta, uz veliki i očajni pritisak domaćih, što uspijeva Štulecu po isteku susreta, gdje iz slobodnjaka  ispred svih deset igrača Zeline u živom zidu, preskače loptom zid i ubacuje u mrežu, a nakon isteka i sudačke nadoknade, Malbašić dopušta domaćima da još uvijek napadaju, pa Karačić pogađa gredu i propušta priliku za veliko iznenađenje.

Pobjedom u Stupniku, Zelina se odmakla na šest bodova prednosti pred drugoplasiranom Novaljom, a nedostižnih sedam pred Vrapčem i Opatijom, s kojom igra u slijdećem kolu. Već bod s Opatijom donio bi naslov jesenskog prvaka, mada Biškupova će momčad ići na pobjedu...

STUPNIK - ZELINA 1:2 (0:0)