Zelina protutnjala Siskom

29.10.2011.

Više od stotinu godina tradicija nogometne igre stanuje u Segesti i Zelini. Dva kluba među najstarijima su u Hrvatskoj, sisčani godinu dana i stariji, osnovani su 1906. godine. Imaju odličan teren, velik i lijep stadion, odlične uvjete treniranja, u svemu su jači od Zeline - osim u igri i kvaliteti. Gosti su u ovom susretu prvi puta ove sezone igrali u sivo narančastoj kombinaciji, koja im je donijela sreću, iako uvjerljivu pobjedu ne bismo pripisali čarima, naime Zelina je doslovno nadigrala domaćina, demonstrirala (opet) školu nogometa i protutnjala sisačkim travnjakom sa tri boda i pet pogodaka u punoj torbi koju su ponijeli kući.
Početak susreta mogao je naznačiti izjednačenu borbu obje momčadi, jer prvo su prilike bile na strani gostiju, potom su i domaći crveno bijeli uzvratili, no povezana formacija ubrzo je našla odgovor i okrenula igru u suprotnom smjeru, mada je u početku izgledala nepouzdano zamjena Meseca i Slunjskog u njihovim standarnim pozicijama. Dva puta je pokušao Dominović s lijeve strane, jednom Marošević u sredini glavom, potom Šumić prvo upošljava Ramadanija, zatim pokušava sam, no sve bez uspjeha. Zelina je mrežu Kobetića načela u 17' susreta preko Maroševića, deset minuta kasnije u strijelce se upisao i Juroš, a samo dvije minute kasnije svojih par pokušaja nagradio je i Dominović. Brzinskih 3:0 pokušava smanjiti prvo Balen, uspijeva u 39' Ramadaniju. Samo tri minute imali su domaći dva pogotka zaostatka, jer Melnjakov centaršut odlično i efikasno u mrežu šalje Krišto.

6 prvi pokušava Dominović s lijeve strane, puca previsoko, potom i Šušković na drugoj strani prelabavo prema vratima
9 Slunjski slobodnjak centrira na Maroševića, koji pokušava glavom, no lopta je bila preniska za robuznog napadača Zeline
11 Dominović ponovo s lijeva poslužuje Maroševića, koji pokušava sam, no udarac je bio nekontroliran i završava izvan okvira, a i u slijedećoj akciji pokušava sam i ne uspijeva
14 Šumić loptu oduzetu na sredini provodi do prostora, upošljava Ramadanija, koji puca iz idealne pozicije, no Kranjčec skida udarac
16 nakon izvedenog auta za domaće, Šumić slabo reagira iz vrlo dobre pozicije za šut
17 oduzetu loptu Dominović fino odigrava na desetak metara na Maroševića, koji dobiva borbu sa zadnjim igračem Segeste, te si otvara put za šut i prizemnim udarcem pogađa posred mreže
28 slobodni udarac za Zelinu, Šušković vara proitvničke igrače u zidu, proigrava Juroša, koji odbijanac od domaćeg igrača plasira direktno u mrežu
30 odličan prodor po desnoj strani gosti prebacuju na suprotnu, gdje natrčava spremni Dominović i odmjereno tuče u suprotni kraj mreže
32 polukontra domaćih igrača, pokušava solo akcijom završiti Balen, no u situaciji jedan na jedan s Kranjčecom u stopostotonoj prilici pogađa metar od lijeve vratnice
39 Ramadani uspijeva prevariti obranu Zeline i iskosa tuče na vrata, te pogađa pokraj nemoćnog Kranjčeca
42 Šule predvodi napad Zeline, ne uspijeva pogoditi, iznuđuje korner, kojeg iz desnog kuta centrira Melnjak direkt na Krištu, koji spremne glave loptu šalje u mrežu
60 Slunjski odlično proigrava Meseca, koji unatoč čvrstom flasteru na sebi tuče na mrežu i bilježi još jednu dobru priliku za Zelinu
66 Marošević pogađa u mrežu, međutim sudac označuje zaleđe igrača, koji nije bio u zoni napada, te dvojbenom odlukom spašava domaće
70 u kontranapadu Šušković dovodi loptu u šesnaeterac, proigrava Maroševića, koji natrčava s desna i sigurno završava suradnju petim pogotkom za goste
74 Šušković u solo akciji loptu vodi sve do gol linije i neobjašnjivo ju ispušta van terena u izglednoj prilici za šut
79 dosuđen jedanaesterac za domaćina nakon akcije u kojoj Kranjčec istrčava s vratiju pokušavajući spasiti svoju mrežu, a pad domaćeg igrača sudac kažnjava udarcem s bijele točke. Bezićev dobar udarac Kranjčec čita i izbacuje loptu iznad mreže

U drugom poluvremenu Zelina uspješno drži rezultat i igru, ništa manje aktivna no u prvom dijelu, a domaći se igrači sve više gube u širokoj igri protivnika i sa sve manje snage i motiva pokušavaju osmisliti suvislu akciju. za to vrijeme sivo-narančasti i dalje traže potvrdu svoje odlične igre, pa u dobru priliku ulazi Mesec, potom zabija Marošević, no sudac u dvojbenoj situaciji svira zaleđe. No, pogodak ipak pada koju minutu kasnije, kada Šušković u kontra prodoru izvrsno proigrava Maroševića za konačnih 5:1. Do kraja susreta svoj prodor ne uspijeva nagraditi kapetan Šušković, prekršaj u protivničkom prostoru nad Pecom ne sankcionira se,a jedanaesterac na suprotnoj strani Beziću odlično skida Kranjčec. Posljednjih deset minuta priliku je dobio i mladi Kristijan Kršak, koji se uklopio u vrlo dobar dojam Zeline.
Lekciji koju je Zelina održala domaćinu, u Sisku se nije očekivala ni u najcrnjim kalkulacijama, Biškupovi momci djelovali su zrelo, trezveno, čvrsto i uigrano, ni na jedan epitet domaći igrači nisu pronašli odgovor. Zato je Zelina stadion napustila sa petardom i tri boda, koja su bijelo crvene sada usamili na vrhu tablice.

Obzirom da su Vrapče, Novalja i Nehaj odigrali bez pogodaka, Zelina je ostala na prvoj poziciji s dva boda prednosti ispred Vrapča. Slijedeći ispit bit će u subotu na zelinskom stadionu protiv Vinodola, koji je u ovom kolu pao na pretposljednju poziciju.

SEGESTA - ZELINA 1:5 (1:4)
SISAK - Gradski stadion Gledatelja: 200
SUDAC: Krešimir Sokolić (Novi Golubovec), Pomoćni: Mrkoci, Šestak Teren: odličan
SEGESTA: Kobetić, Blaženić (od 57. Cvetnić), Borković, Medarić, Bezić, Šumić (od 46. Zenuni), Lovrić, Balen, Križe (od 60. Tome), Milinković, Ramadani Trener: Dario Kovačević
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić (od 46. Peco), Melnjak, Mladiček, Dominović (od 65. Kiš), Krišto, Slunjski, Šušković (od 81. Kršak), Juroš, Mesec, Marošević Trener: Dražen Biškup
STRIJELCI: 0:1 - Marošević (17), 0:2 - Juroš (28), 0:3 - Dominović (30), 1:3 - Ramadani (39), 1:4 - Krišto (42), 1:5 - Marošević (70) Igrač utakmice: Josip Marošević