Zelina pobjedila Goricu!

09.09.2009.

Zelina je tijekom 90 minuta igre bila za nijansu bolja od domaćina Gorice, s više izglednijih prilika, terenskom inicijativom u većem dijelu susreta i većom željom za povoljnim rezultatom. Nakon izuzetno teškog gostovanja u Vrbovcu, gdje je igra bila grupa i isprekidana, na velikogoričkom stadionu igrao se ljepši i lepršaviji nogomet u kojem su obje strane pokazale svoje adute. Već u 6. minuti susreta Gazilj je otvorio igru naših pogotkom u stativu, deset minuta kasnije bilježimo pokušaj Peka prema golu, no Nikola Đurđek je bio u svom raspoloženju i skinuo udarac, kao što je siguran bio tijekom čitavog susreta. Par minuta kasnije Josip Celčić pokušava slično, no vratar crveno bijelih nije se dao smesti. Na polovici prvog dijela, Gazilj dobro ubacuje s lijeve strane na Dodika, bila je to izgledna prilika za Zelinu. Odmah potom naši ne iskorištavaju udarac iz kuta, no pritisak koji su u tom dijelu susreta nametnuli zelinčani, dovoljno je primirio pokušaje plavih, od kojih u prvom dijelu izdvajamo pokušaj Da Silve koji je uspio doći do prostora, no to je bila i konačnica akcije.
Prilika je bilo i u nastavku, pogotovo na strani Zeline. već u 50. minuti Oroz, Rac i Dodik kombiniraju do šesnaeterca Koprića, no završni dio Đurđeka osim panike u obrani Gorice nije polučio izmjenu rezultata.
Egal na kraju susreta doveo je do izvođenja udaraca s bijele točke. Prvi je jedanaesterac bio povjeren Miljkoviću koji sigurno pogađa lijevu stranu mreže. Bogović izjednačuje na 1:1, a novu prednost donosi Rac, koji vratara vara istim trikom kao Miljac. Rezultatski tu se stalo, Sedmakov udarac Đurđek brani, ali odmah potom obrana i za Goricu za udarac Karačića. Kćira nesretno pogađa stativu, a Lukićev udarac Koprić brani. Hajduk razbija dugotrajno vodstvo Zeline pogotkom za 2:2, no iskusni Dodik nepogrešivo šalje loptu u mrežu za novu nadu zeline. čpek je također bio siguran, kao i Ivan Đurđek koji je pucao desno, nakon što se vratar bacio u suprotnu stranu. Obzirom da je brat Nikola obranio udarac Spajića, Zelina je s konačnih 4:3 slavila