Zelina krenula uvjerljivom pobjedom

30.08.2010.

Pljusak pozdravio sezonu Bijelo crveni su se u dobrom svjetlu premijerno prikazali svojim navijačima. Jaka kiša spriječila je mnoge da dođu na susret prvog kola, no želja da se vidi nova postava omiljenog kluba pod natkrivene tribine privuka je barem dvjestotinjak gledatelja, koji su mogli uživati u izdanju svog tima. Momci Valentina Barišića tijekom cijelog su susreta imali veći i efektniji posjed lopte, niz prilika, od kojih barem nekoliko izglednih. Mada je Krk došao do prednosti u 27. minuti pogotkom Pejanovića, ništa se nije slomilo u prezentaciji igre domaćih. I dalje su bijelo crveni napadali, tražili realizaciju prilika, prijetili. No, do pogotka je došlo tek početkom drugog dijela, kada je u ovom susretu izvrstan Gluhak našao način da razveseli zelinsku publiku pogotkom za izjednačenje. Opasni i prodorni Medved imao je par situacija koje nije uspio konkretizirati, no posrećilo mu se i nagrađen je trud pogotkom u 70. minuti, nakon čega Zelina i dalje traži maksimalu prostora bez obzira na vodstvo koje drži do kraja susreta, da bi Gluhak okrunio svoj angažman pogotkom u posljednjim trenucima susreta za konačnu, uvjerljivu i zasluženu pobjedu Zeline, koja je tako odlično startala u sezoni. Gledatelji su pljeskom nagrađivali učinak svojih novih miljenika i zadovoljno napustili stadion nakon igrom i pristupom uvjerljive premijere na domaćem travnjaku.
Prilika ko kiše Na samom početku nekoliko udaraca na vrata gostiju ukazala su na namjere bijelo crvenih da susret uvedu u kontrolu. Mesec, Gluhak, Medved rafalno su napadali najjaču kariku Krka, vratara i kapetana Zmajlu, koji je dobro reagirao i u 14. min nakon pokušaja Medveda iz blizine. Isti igrač deset minuta kasnije nakon rušenja Šuškovića s gotovo 30 metara gađa do spremnog Zmajle. Gosti su zaprijetili tek u 26. minuti kada Hasanbegović tuče iz daljine, Boromisa reagira, no minutu kasnije Pejanović iščupa loptu i plasira ju u lijevi donji kraj mreže. Svoj prvi trećeligaški pogodak dodatno je osokolio otočane, no prilike su i nadalje na strani domaćih. U 32. min Dominović pokušava iz daljine, Zmajla nespretno hvata klizavu loptu, a odmah potom i Medved tuče u lijevi kut. Prilika za prilikom, Šušković dobro nabacuje Babiću koji tuče pokraj vratiju. U istoj min Softić se ne snalazi pred praznom mrežom za pojačanje rezultatske prednosti. Jak pljusak koji je pratio dobar dio prvog poluvremena nije utjecao na tempo igre pogotovo na strani domaćih koji su strpljivo napadali u iščekivanju pogotka koji bi ih uveo u efikasnije izdanje.

HNL3 1.KOLO                    ZELINA - KRK 3:1 (0:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 200
SUDAC: Ivan Vukojević. Pomoćni: Ivan Galović, Krešimir Lang (svi Zagreb) Uvjeti:pljusak
ZELINA: Boromisa, Maslač, Gluhak, Dominović (46-Malecki), Kotarski, Karačić, Šušković,Mesec, Medved, Mujčin (89-Bingula), Babić (46-Rančić) TRENER: Valentin Barišić
KRK: Zmajla, Duračak, Plecić (74-Tomić), Nenadić, Softić (85-Stanivuk), Pejanović (80-Maglić), Rubčić, Petrović, Perčić, Hasanbegović, Špalj TRENER: Marin Tomljanović
STRIJELCI: 0:1 - Pejanović (27), 1:1 - Gluhak (47), 2:1 - Medved (70), 3:1 - Gluhak (92) IGRAČ UTAKMICE: Alen Gluhak

A sad golovi Dogodilo se to odmah na početku drugog poluvremena. Kapetan Mujčin ubacio je loptu s aut linije, pred vratima Zmajla stvara se gužva u kojoj se najbolje snalazi Alen Gluhak i poravnava brojke na semaforu. Od i dalje brojnih prilika valja svakako spomenuti onu Medveda u 57. min, kada iskosa tuče na vrata, ali previsoko. Upornost bijelo crvene devetke se isplatila u 70. min, kada konačno uspijeva loptu proslijediti u mrežu, odmjerenim i preciznim udarcem uz samu lijevu stativu. prilike su nizali i Šušković, Rančić, Mesec..., a posrećilo se Gluhaku koji nakon pokušaja glavom u sudačkoj nadoknadi rotira loptu iza Zmajla i postavlja konačnih 3:1