Zelina jesenski prvak HNL3!

21.11.2011.

Zelina je osvojila naslov jesenskog prvaka! Iako su bijelo crveni željeli jesensku krunu začiniti pobjedom, ona je izmakla, ali i bod protiv vrlo dobre Opatije bio je dovoljan za nedostižnu prednost uoći posljednjeg kola. Nakon utakmice na licima igrača bilo je vidljivo razočarenje, jer željeli su se od svojih promrzlih navijača oprostiti pobjedom, međutim nakon fantastičnog prvog poluvremena, pad u drugom dijelu uzrokovao je rani pogodak Mancea, koji je razbio ubitačan ritam domaćih iz prvih 45 minuta.

6 Slunjski sa sredine loptu šalje na bok Ivanušiću, koji pronalazi Maroševića na sredini. Iako okružen sa nekolicinom crno bijelih, Marošević tuče prema vratima, no vratar je na mjestu i odbija loptu u korner
10 Odlična akcija Zeline, koju na sredini započinje Juroš, koji kombinira sa Slunjskim i Ivanušićem. Lopta dolazi na lijevi bok, odakle Melnjak sjajnim centaršutem upošljava Maroševića, koji, iako među trojicom protivničkih igrača, s nekih sedam metara glavom matira vratara Jakopovića
22 Kiš provodi po desnom boku do kuta peterca, odakle preuzima Marošević i tuče prema vratima, kojima natrčava Mesec, no lopta je bila prebrza za efikasno produživanje u mrežu
25 Na 40 metara Slunjski oduzima loptu bijelo crnima i sam prodire još desetak metara, odlučuje se na udarac, no projektil odlazi previše desno
29 Kiš opasno tuče na vrata sa dvedesetak metara, no Jakopović uspijeva skinuti opasnu loptu
33 Mesec i Šušković u vrlo dobroj akciji, no udarac završava previsoko
34 Prva izglednija prilika za goste, Rudan pokušava u solo prodoru, no ne prolazi zadnju liniju za konkretniju završnicu
36 Bijelo crveni nastavljaju s dobrim prodorima. Juroš upošljava Meseca dvadesetak metara od vratiju. Ometan s trojicom igrača oko sebe, desetka desnicom tuče odmjereno na vrata i pogađa vratarevu lijevu stranu mreže
42 Na Šukerov udarac Kranjčec odlično reagira i otklanja opasnost po svoju mrežu
46 Prvi napad gostiju u drugom dijelu. Tolić odlično nabacuje s desna u sredinu na Mancea, koji efektno desnicom duginim smjerom loptu plasira u mrežu
54 Vlatković na desnoj stativi prima lijep nabačaj s lijevog boka i uspijeva prebaciti utrčalog Melnjaka, te poravnava rezultat
60 Na centaršut Kiša, Kotarski pokušava glavom s pet šest metara, udarac završava izvan okvira
64 Mance još jednom opasno gađa ka vratima
70 Opasan i Vlatković, čiji udarac Kranjčec skida u efektnom skoku
77 Napad Zeline završava odbijancem, kojeg hvata Melnjak glavom i pogađa gredu!
82 Na isti način pokušava i Jonjić, no lopta ovoga puta pogađa vrh Jakopovićeve lijeve vratnice
87 KIš opasno tuče gotovo s lijeve aut linije,no vratar dobro reagira

Susret je na kraju završio miroljubivom podjelom bodova, čime je Opatija potvrdila da nije slučajno pri vrhu tablice, a Zelina uzela naslov jesenskog prvaka. Unatoč gubitku dva boda, igračima se nema što zamjeriti, jer potvrdili su se tijekom ove jeseni, zasluženo uzeli naslov i odigrali možda najboljh 45 minuta polusezone. Manceov pogodak nakon niza prilika zelinčana, usmjerio je utakmicu u drugačijem ritmu, pa je i lopta okrenula igračima "leđa". Primjer toga je i zicer Melnjaka, kojemu je lopta dva puta udarila u drveni obrub vratiju, ali i još nekoliko vrlo zrelih prilika, poput kombinacije Šuškovića i Meseca u prvom dijelu.
Nisu ostali razočarani ni promrzli navijači, koji su unatoč temperaturnoj negativi u više navrata pljeskom nagrađivali igrače za fantaziju kombinatorike i akcija, pogotovo u prvom dijelu, kada su gosti imali puno sreće da na odmor odu samo s dva pogotka u svojoj mreži. Postava Opatije bila je sasvim drugačija, kada su umjesto neiskusnih mladih igrača, u drugom dijelu ušli iskusni Mance i Vlatković, koji su pokrenuli igru svoje momčadi i zabili svaki po jedan pogodak, te donijeli veliki bod protiv bolje Zeline.
Marošević je zaprijetio prvi puta u šestoj minuti susreta, okretno gađajući s desetak metara, no vratar Jakopović uspio je reagirati i skrenuti loptu u korner. Opasni napadač Zeline zato je koju minutu kasnije potvrdio svoj status najefikasnijeg strijelca lige, glavom matiravši protivničkog vratara. U 22. minuti Mesec je bio u vrlo dobroj prilici na lijevoj stativi, no udarac Maroševića je bio prebrz za reakciju. Potom pokušava i Slunjski s 25 metara, lopta odlazi pokraj vratiju. Par minuta kasnije ubojit udarac Kiša, uspijeva jedinica Opatije obraniti, pa kombinacija Šuškovića i Meseca za još jednu opasnost pred vratima. Jedini pokušaj kod gostiju ima Rudan, koji solo prodor završava kod zadnjeg igrača Zeline, koji otklanja opasnost. I onda potvrda superiornosti Zeline pogotkom Meseca u 36. minuti, nakon čega je treći pogodak i dalje visio u zraku, no do odmora mreže se više nisu tresle.
Nakon odmora u igru ulaze Mance i Vlatković. Prvi odmah u prvom napadu zabija za 2:1, a drugi izjednačuje sedam minuta kasnije. Ranim pogotkom već na otvaranju poluvremena, Opatija se diže u ritmu, a domaći padaju, tako da je opasnost po vrata do kraja dolazila na obje strane terena. Kotarski je pokušao glavom centaršut Kiša, Melnjak također, no njegov udarac zaustavlja okvir vratiju, kao i Jonjićev. Na protivničkoj strani opasni su bili Mance u pokušaju glavom, te Vlatković, čiji udarac Kranjčec skida.
Slijedeće subote u posljednjem kolu igraju u Poreču protiv Jadrana u susretu, koji nema rezultatskog imperativa, pa bi baš radi toga bijelo crveni trebali odigrati za svoj gušt i pobijediti, jer na taj način nagradili bi sebe i svoju odličnu jesen.

ZELINA - OPATIJA 2:2 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 150
SUDAC:Nikola Grgurić (Kutina). Pomoćnici: Đurak i Perković Uvjeti: hladno
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić, Melnjak, Kotarski, Mladiček, Slunjski, Šušković (od 68. Štorga), Juroš (od 77. Jonjić ), Mesec, Marošević, Kiš Trener: Dražen Biškup
OPATIJA: Jakopović, Samardžija (od 46. Mance), Tkalčević, Zobić, Tokić, Krnjatić, Noval (od 46. Vlatković), Šuker, Rudan, Kolić, Šimić Trener: -
STRIJELCI: 1:0 - Marošević (10), 2:0 - Mesec (36), 2:1 - Mance (47), 2:2 - Vlatković (55) Igrač utakmice: Dejan Slunjski