Zelina i dalje bez poraza!

11.10.2010.

I nakon devetog prvenstvenog kola, Zelina ostaje jedina neporažena ekipa zapadne treće lige. U Opatiji osvojen je novi bod u trećem uzastopnom remiju poslejdnja tri kola, čime se posljednja pobjeda bilježi protiv nehaja, ali za razliku od dva teška susjedska derbija, u Opatiji su na boljem i suhom terenu odigrali kvalitetno i agresivno, no puno bolje izdanje bijelo crvenih u odnosu na crno bijele na kraju nije nagrađen pobjedom, no ostvaren je cilj s kojim se išlo u turistički grad, ostati neporažen.

HNL3 9.KOLO                         OPATIJA - ZELINA 1:1 (0:0)
OPATIJA - Igralište Opatije Gledatelja:150
SUDAC: David Manojlović (Vrsar). Pomoćni: Pamić, Flegar Uvjeti: dobri
OPATIJA: Nemarnik, Žiković, Brozović, Tkalčević, Zobić, Šuker, A.Matovina (56.-Kučinić), J.Matovina (46.-Adler), Rudan, Bubnić, Brajković TRENER: Zoran Bogolin
ZELINA: Galović, Maslač, Malecki, Dominović (46.-Babić), Kotarski, Hasnek, Šušković, Gluhak, Medved, Mujčin, Nimac (46.-Jonjić) TRENER: Valentin Barišić
STRIJELCI: 1:0 - Rudan (19), 1:1 - Kotarski (49) Igrač utakmice: Tomislav Šušković

Zelina je imala terensku nadmoć i kombinatoriku, akcije i pokušaje, no više od pogotka Kotarskog nije se uspjelo. Crno bijeli su taktički utakmicu odradili bazirajući se na kontre i prekide, a jedini efikasni prodor do mreže uspio im je u 19. minuti, kada preko Rudan postižu vodeći pogodak. Uz nekoliko akcija na samom početku susreta, to je bilo uglavnom sve od momčadi, koja je visoku obranu iskoristila u najboljoj mjeri sprečavajući napadače Zeline u ugrožavanju vratara Nemarnika.
Crno bijeli su krenuli oštro želeći što prije postići pogodak i nametnuti igru, pa već u 3. min Brajković dobiva opomenu zbog starta na Maleckom. Prva opasnost za vratara Galovića bila je u 9. min, kada mu  lopta ispada iz ruku, a domaći ne nalaze načina iskoristiti pogodnost pred mrežom. U kratkom vremenu još dvije poluprilike, a onda i konkretnija akcija u 19. min, kada u brzo izvedenoj kontri Malecki ne uspijeva blokirati Rudana, kojeg dalekom loptom poslužuje domaći kapetan Zobić. Strijelac iskorištava neodlučnost vratara i pogađa za 1:0. Još dvije minute trajao je nakon pogotka pritisak Opatije, koja bezuspješno napada gostujućeg vratara, a onda Zelina polako preuzima igru u svoje noge i u prvom napadu nakon Nimčevog dovođenja lopte u peterac, ne uspijeva Šušković, a nakon toga i dva puta slična situacija iz prekida: na korner Maleckog ne nalaze načina bijelo crveni za poentiranje. Najizglednija u završnici prvog dijela bila je Gluhakova prilika, koju sprečava Nemarnik.
Drugo poluvrijeme donosi potpuno prevagu gostiju. Osvejžavaju momčad Jonjić i Babić, a Zelina odmah kreće agresivno i kontinuiranim napadima seli igru na protivničku stranu. Šušković tuče u 47. min s 25 metara pokraj lijeve vratnice, a samo minutu kasnije i Jonjić prima dobru loptu u prostoru i jedan na jedan ne uspijeva prebaciti preblizu pozicioniranog vratara. No, realizacija dolazi nakon samo jedne minute. Korner Maleckog izvrsno Kotarski produžuje u mrežu za izjednačenje. Visio je treći gol stalno u zraku, postignuta su dva, ali ne i u zapisniku. Jonjić se ponovo nalazi oči u oči s vratarem nakon dobrog posluživanja Gluhaka, no dodir lopte rukom poništava pogodak i umjesto slavlja Jonjić dobiva opomenu. Deset minuta kasnije i Brajković pogađa, no zaleđe poništava pogodak.
Zelina je odigrala dobro i pokazala se boljim protivnikom od domaćeg sastava. U sastavu nisu bili ozlijeđeni Boromisa, Bingula i Zmazek, no u igru su se ponovo vratli  nakon saniranja ozlijede kapetan Edin Mujčin i napadač Ivan Babić.