Zelina - Ponikve 2:3

24.08.2010.

Kraj priprema Susretom protiv Ponikva, Zelina je završila ciklus pripremnih utakmica za ovo ljeto. Iako ih očekuje još pokoji neprvenstveni susret tijekom rujna, prije podizanja trećeligaškog zastora slijedeće subote, bijelo crvenima je preostalo još tjedan dana peglanja nekih detalja, koje trener Barišić želi otkloniti do premijere protiv Krka.

Nepažnja za prednost  U prvih petnaest minuta susreta protiv Ponikva, domaći su ostvarili terensku inicijativu, pokušavajući doći do ranog vodstva, međutim izuzev nekoliko udaraca prema vratima Huskića, veći učinak nije ostvaren. istovremeno, gosti u zelenim dresovima teško su uspijevali prelaziti liniju od 16 metara, no kada je početni respekt popustio, četvrtoligaš je krenuo ažurnije, pokušajući ostvariti terensku ravnopravnost, što im i uspijeva. Marko Rašić je tako u 24. min iskoristio nepažnju domaće obrane i iskosa uputio loptu iza Boromise. Vodstvo zelenih tada još nije poremetilo pokušaje Zelinčana, pa bilježimo priliku Meseca, koji je glavom bezuspješno pokušao u okvir vratiju, odmah potom i Rančića, koji nabačaj Šuškovića plasira vrataru u ruke. S lijeve strane prodor Peco završava neočekivanim udarcem direktno ka mreži, no pogađa gredu.

Šušković poravnava Finalizaciju ovih kontinuiranih napada iskorištava iskusni Šušković, koji nakon pokušaja Rančića, prima loptu od Medveda i s petnesetak metara tuče pokraj vratara za izjednačenje. Drugi pogodak, zeleni postižu iz prekida u samoj završnici prvog poluvremena, kada s nekih 20 metara Duspara preskače živi zid za drugi pogodak u mreži Boromise.

U nastavku nije bilo puno promjene u ritmu, kojeg je u većoj mjeri koristila Zelina, a iskoristili gosti. U 58. min odličan nabačaj konkretizira Čukelj za 1:3, što unosi i dozu nervoze u domaće redove, koji bezuspješno pokušavaju preokrenuti rezultat. Opasno je bilo i deset minuta kasnije, kada odlično reagira Galović i sprećava izravan udarac na svoja vrata. Slično i na drugoj strani u 77. minuti, kada Maslač tuče prema vratima, no rezultat ostaje isti.

Osam minuta prije kraja, Mesec izvodi slobodni udarac, no vratar odbija loptu natrag u polje, gdje se najbolje snalazi natrčali Jonjić, koji rezultatski zaključuje susret, a još par pokušaja domaćih ne nalaze put ka mreži.

PRIPREMNA UTAKMICA                      ZELINA - PONIKVE 2:3 (1:2)
SV. IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja:120
SUDAC: Tomo Kašnar (Paukovec). Pomoćni: Buković, Vuković Uvjeti: odlični
ZELINA: Boromisa, Maslač, Peco, Hasnek, Kotarski, Gluhak, Šušković, Mesec, Rančić, Dominović, Medved (Galović, Nimac, Babić, Malecki, Bingula, Karačić) TRENER: Valentin Barišić
PONIKVE: Huskić, Malečić, Božičković, Čukelj, Jozić, Duspara, Vučur, Vulinec, Mar.Rašić, Marković, Ružak (Severinac, Krnić, Mat. Rašić, Crnjac, Klarić, Agatić, Šarušić) TRENER: Hrvoje Pipinić
STRIJELCI: 0:1 - Marko Rašić (24), 1:1 - Šušković (32), 1:2 - Duspara (44), 1:3 - Čukelj (58), 2:3 - Jonjić (82)