Zelina - Grobničan 3:1

09.11.2010.

Četrnaesto prvenstveno kolo treće zapadne lige donijelo je obračun na vrhu ljestvice, u kojem se prvoplasirana Crikvenica poskliznula protiv Segeste 2:1, drugi i treći Vrapče i Radnik su remizirali 1:1, a Zelina je porazila Grobničan s 3:1. Među vodeće proguralo se i Dugo Selo pobjedom nad Jadranom. Obračun se nastavlja i u slijedećem kolu kada Zelina odlazi Crikvenici, a Vrapče Grobničanu, dok Radnik odlazi Orijentu.

HNL3 14.KOLO                            ZELINA - GROBNIČAN 3:1 (1:1)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 200
SUDAC: Davor Boban. Pomoćni: Ivan Jović i Krešimir Lang (svi Zagreb) Uvjeti: dobri
ZELINA: Mihalic, Maslač, Malecki, Gluhak, Kotarski, Hasnek, Dominović (85.-Nimac), Jonjić (46.-Rančić), Medved, Mujčin, Babić (78.-Oroz) TRENER: Valentin Barišić
GROBNIČAN: Milić, Grujević, Jukić, Pranjić, Velkovski, Miculinić, Flego, Grbac (34.-Bajramović), Malkić, Ugrina (55.-Imeraj), Panić TRENER: Damir Milinović
STRIJELCI: 0:1 - Flego (19), 1:1 - Medved (37-11m), 2:1 - Dominović (77), 3:1 - Medved (90) Igrač utakmice: Kristijan Dominović

Susret u Zelini bio je poticajan za bijelo crvene, jer željeli su nadoknaditi gubitak sreće (i bodova) u prošlom kolu protiv Radnika, koji je pobjedu ostvario u sudačkoj nadoknadi, unatoč dobroj igri gostiju iz Svetog Ivana Zeline. Protiv Grobničana su zaigrali dobro i brzo se vratili u igru nakon što su gosti poveli pogotkom Flege u 19. minuti, kada lopta prebacuje zadnjeg igrača Zeline, a topnik s Mavrinaca jedan na jedan svladava Mihalica. Do izjednačenja dolazi u 37. minuti nakon igranja rukom gostujućeg obrambenog igrača, koji je želeći zaustaviti prodor protivnika zahvatio loptu na nedozvoljen način, što je kažnjeno udarcem s bijele točke. Prvi strijelac Zeline Medved uspješno je realizirao udarac pogotkom u lijevu stranu mreže.

Kristijan Dominović je propustio priliku našavši se u izglednoj situaciji pred vratima Milića, no ispravio je to u 77 minuti prodorom po desnoj strani, koji završava efektnim pogotkom u rašlje. Ostale prilike bile su zaustavljene prije efektnog završetka, a potvrdu svojih pucačkih sposobnosti Medo nalazi u samoj završnici kada postavlja konačni rezultat 3:1.

U današnjoj igri nije nastupio Branimir Karačić, koji je odrađivao opomene, a svoju minutažu ponovo je dobio Filip Oroz, koji je propustio ovu polusezonu zbog ozljede. Iz istog razloga i dalje je van stroja prvi vratar Boromisa, a nedostaje i Tomislav Živko, dok je Mario Zmazek dres Zeline zamijenio dresom četvrtoligaša Strmca (Bedenica).