Zelina - Grobničan 1:1

21.11.2009.

Crveno bijeli su bili na najboljem putu da uspješnu jesen na svom stadionu zaokruže osvajanjem sva tri boda u čvrstoj i atraktivnoj utakmici protiv Grobničana. Tako je i bilo do isteka devedesete minute, do kada je na semaforu stajalo Orozovih 1:0 iz 56. minute, no u drugoj minuti sudačke nadoknade Flego je sjajno poslužio Pilčića, koji oduzima Zelini dva boda.
Smjer utakmice postavljen je već u prvoj minuti, kada Rac upošljava Gavrića za prvu priliku domaćih, gosti uzvraćaju već u slijedećem napadu preko Pilčića koji gađa Đurđeku u ruke. Pokušaj Raca je i u sedmoj minuti, sa 18 metara pogađa kraj stative. Plavi novi pokušaj imaju pet minuta kasnije kada Gruevski koristi gužvu u prostoru domaćih, no Đurđek se nije dao prevariti. Cetina je bio u prilici u 18. minuti kada nabačaj Raca proslijeđuje do vratara Milića. Nakon toga i Rac je iz kornera odmjerio udarac na vrata, no Milić je bio spreman. Kapetan crveno bijelih bio je u prilici i u 28. minuti, kada Ćorić lijepo dovodi loptu po lijevoj strani, šalje ju na suprotnu stranu do Bagarića, koji trokut završava do Raca, koji još jednom tuče na gol. Obranili su se gosti i minutu kasnije kada su ih uposlili Rac i gavrić, a potonji je bio i u izglednoj situaciji pred golom, no zaleđe ga sprečava u poentiranju. Pilčić novi pokušaj ima u 41. minuti, snažno tuče prema Đurđeku, koji spremno izbacuje loptu. U korneru domaćih ubačaj Raca Lukić proslijeđuje do Oroza, koji s pet metara pokušava glavom.
Prvi pogodak bilježimo u 56. minuti. Nakon Racovog centaršuta u gužvi pred vratima Milića najbolje se snašao Oroz, koji dovodi domaće u dugo očekivano vodstvo. Presing nije Zelini donio drugi pogodak, prilike su se redale, prvo Ćorića koji puca u okvir, no vratar plavih uspijeva obraniti svoju mrežu. U 72. minuti Rac je bio u naletu, no vratar istrčava i otklanja opasnost, odmah potom Gavrić i Ćorić pokušavaju završiti napad, no lopta nije htjela dalje od vratara. Pet minuta prije kraja Klič vara Oroza, no na osam metara se spetlja i propušta priliku. Miljković je bio u pravom trenutku na gol liniji odakle loptu šalje duboko u polje. Nakon isteka 90 minuta na semaforu je stajalo 1:0. Umjesto slavlja za dvjestotinjak gledatelja, hladan tuš u drugoj minuti nastavka priređuje Flego koji na lijevoj strani uzima loptu, asistira Pilčiću koji uspijeva progurati loptu iza Đurđeka i zaključuje susret nenadanim bodom.
Atmosfera je za vrijeme posljednje jesenske utakmice bila vrlo dobra, vrijme je poslužilo, nakon oranja terena u prošlom susretu s Jedinstvom, naši oružari su maksimalno osigurali igralište za atraktivan susret, koji je završio miroljubivim rezultatom i velikom veselicom obje ekipe, koje su sportki i vrlo fer odigrali susret, a poslije se zajedno zabavili uz tamburaše.