Vrbovec - Zelina 3:1

06.09.2009.

Drugo prvenstveno kolo očekivalo se s nestrpljenjem, ne toliko u Zelini, koja je u utakmicu ušla dobro, ali bez imperativa kakav je bio pred crvenima iz Vrbovca, koji su pljusku od Rovinja mogli popraviti jedino pobjedom. Egal im je bio jednak porazu. Utakmica koja je na svom početku imala troznak, mogla je s takvim iščekivanjem i završiti. prijelomni trenutak susreta nije bio iskorišten od naših igrača, koji su kod 1:1 imali par izglednih prilika u vrlo dobrom razdoblju igre, no u nogometu se takve propuštene prilike kažnjavaju, što su učinili i domaći igrači Bencalić i Kuburić u samo pet minuta. Iako nije imao svoj dan, Rac je postigao jedini pogodak za Zelinu  u 60. minuti, nakon par pokušaja naših igrača da pogode mrežu. Drugo poluvrijeme obilježio je i Josip Bagarić koji je podigao ekipu i bio vrlo dobar na terenu. Prvi strijelac Ćorić zbog ozljede izostao je s ovog susreta.