NK ZELINA

Uvjerljivi u Novom Vinodolskom

09.05.2012.

U Novom Vinodolskom, Zelina je slavila i igru i rezultat. Konačni skor bio je 1:4, s daleko većim brojem prilika na strani gostiju, s daleko većim posjedom lopte, konkretnošću, brzinom, taktikom i - moći. Bijelo crveni nisu ni u jednom trenutku posustajali u svom visokom tempu igre, nogometnim riječnikom, ginuli su na terenu, što se na kraju nagradilo uvjerljivom pobjedom i velikim zadovoljstvom igrača i navijača. Požrtvovni pristup i visoka motivacija za uspjehom urodila je plodom i momci su pokazali svoje znanje nogometa u najboljem svijetlu. Iako je još puno posla pred njima, posrtaj protiv Segeste past će u zaborav, ukoliko ovakvom igrom nastave ovu zanimljivu i napetu završnicu posljednje sezone zapadne treće lige.
U Novom Vinodolskom je Zelina gostovala prvi puta, mnogi će reći, na sreću i posljednji. Negostoljubivi pristup domaćih navijača, koji su za loše stanje u svojoj momčadi krivili i suce i protivnike i mnoga znana imena Hrvatskog nogometa, a tek rijetki i realniji skrušeno su priznali potpunu nemoć svojih igrača. Na kraju krajeva, tablica govori sve. Ljuti su Vinodolci što njihovom klubu prijeti ispadanje, no Zelina im za to nije nimalo kriva, razlika u kvaliteti je bila očita, svih devedeset minuta.
Premoć gostiju bila je vidljiva od početka. Zelina je vrlo dobro otvorila utakmicu i naznačila domaćinu u kojem će smjeru susret proteći. Prvi pokušaj Kiša već u drugoj minuti samo je potvrdio nakanu napadačke i otvorene igre na širinu. Konkretniji su bili u desetoj minuti. Oduzetu loptu na sredini terena, Šušković vraća u polje domaćina, Đurđek dobro centrira s desna, prihvaća Juroš s područja lijeve vratnice, no akcija ne uspijeva. Minutu kasnije domaći rade prekršaj na Mesecu na samoj liniji šesnaeterca, lopta ne nalazi dobru putanju, a odmah u slijedećem pokušaju Šušković prima dobru loptu pred vratima, no ne sjeda mu najbolje za konkretniji šut ka obližnjoj mreži.
U 14. minuti Kotarski odlično centrira s desnog boka u sredinu, gdje loptu prihvaća Šušković i bez dvoumljenja iskusnom varkom volejem matira domaćeg vratara Vojnovića. Zelina je povela s 1:0. Tek deset minuta kasnije ukazuje se prva prilika za domaću momčad. Snažan udarac s linije 16 metara završava pokraj lijeve vratnice, a promašaj umalo kažnjavaju gosti koji u kontri preko Đurđeka i Gluhaka ponovo izbacuju naprijed Šuškovića, koji pogađa vanjsku mrežu. U 35. minuti Vinodol izjednačuje. Slobodni udarac domaćih završava na Iftiću, koji utrčava iz drugog plana i s ruba prostora lobom uspijeva pogoditi iza Kranjčeca. Još jednom su opasni domaći preko Tomića, koji iz daljine puca, no zelinska jedinica odlično reagira. Do kraja prvog dijela konkretnija je bila nakana Šuškovića, koji dupli pas s Melnjakom zaključuje pokraj vratnice, potom slobodnjak Juroša sa nekih 18 metara koji precizno dolazi na Šuškovića završava u gredi, a na kraju melnjak dobrom loptom upošljava Kiša, koji se neuspijeva snaći pred vratima, pokušavaju Krišto i Šušković ispraviti napad, no akcija ne uspijeva.
Domaći u drugo poluvrijeme ulaze u boljem izdanju, pa već u trećoj minuti imaju odličnu priliku, no prepreka im je bio sjajni Kranjčec, koji i dalje reagira smireno i koncentrirano, te otklanja opasnost.  Dvije minute kasnije opasna kontra Zeline preko desnog boka ne uspijeva, seli na suprotni bok, odakle Šule upošljava sredinu, a odlučni udarac Juroša završava u bloku jednog od domaćih obrambenjaka. Zelina drži pritisak na vrata, domaći sve paničnije reagiraju stalnim napadima moćnog protivnika. U 60. minuti nakon čudno dosuđenog slobodnog udarca za domaćina, dobar šut prema vratima, no Kranjčec ponovo sjajno reagira. Uzvraća odmah Zelina u polukontri, koja završava na Gluhaku, koji ne uspijeva progurati loptu s dva flastera na sebi. U 68. minuti dobar pokušaj Meseca iz prekida sa 18 metara, no iako lopta preskače živi zid, završava tih uz vrata Vojnovića, a tri minute kasnije Peco pogađa gredu.
U 73. minuti domaći rade prekrašaj u kaznenom prostoru srušivši Pecu s leđa, a siguran s bijele točke bio je kapetan Mesec. Igra Vinodola tada se već posve razbila, a nervoza i grubost preuzeli su stil domaćina. U 78. minuti crveni karton dobiva Mađarević iz čiste i nepotrebne gluposti. U kaznenom prostoru na zemlji završava Mladiček, sudac ne reagira, međutim Mađarević prilazi palom Mladičeku i udara ga laktovima, čime je za nesportsko ponašanje zaradio izravno isključenje. Nije prošlo ni dvije minute, a nova akcija Zeline donosi podebljanje vodstva. Iz prekida lopta dolazi u sredinu na Šuškovića, čiji udarac vratar odbija, a povratni izbačaj koristi Mesec koji rutinirano smješta loptu u mrežu. Nakon parne opomene iz igre izlazi i Iftić, pa završnica ne donosi uzbuđenja, jer na terenu je uočljiva bila samo jedna momčad, koja je nesmanjenim intenzitetom i dalje igrala svoju igru bez obzira na stanje u protivničkim snagama. Dvije minute prije kraja školska akcija koja kreće preko lijevog boka. Šušković precizno šalje loptu na kontra stranu, gdje Elvis Peco osvaja prostor između domaćih igrača i neometan pronalazi sigurnu rutu za pogodak i s desna pogađa suprotni kut mreže.
Susret je obilježila velika doza nervoze kod domaćih igrača i pogotovo navijača, koji su loše vibracije uspjeli prenijeti i na svoju momčad, ne i na gostujuću, koja nije nasjela stalnom pritisku s tribina.