Uvjerljivi protiv Orijenta

12.09.2011.

Krk se u prvom kolu pokazao kao tvrd orah, a zamjerke su odaslane na nedovoljnu učinkovitiost igrača Zeline, koji su u tom susretu uzeli "samo" bod. No u iduća dva kola, Krk je nastavio sa svojom dobrom serijom i dvije pobjede, tako da im se Zelina pokazala kao najteži protivnik, a uoči 4. kola otočka ekipa dobiva sve više pohvala za svoj nogomet. Poraz u Vrapču bio je pozitivini pomak u igri Zeline, no rezultatski neuspješna utakmica, iako je prilika u puno većem broju bilo na strani gostiju.

Uslijed promjene trenera i traženja idealne postave, Zelina se u igru vratila na svom travnjaku protiv Orijenta, utakmice gdje je novi trener Dražen Biškup imao već dobar pregled svlačionice, što se vidjelo u 90 minuta susreta u kojem je Zelina nametnula svoju igru i nagradila se s tri zaslužena boda i tri pogotka. Već nakon Orijenta, u utorak dolazi Buje, novak u ligi koji je nakon dva startna poraza slomio drugoplasirano Vrapče i pokazalo da neće biti odviše lak plijen za slijedeće suparnike. Pokazat će to već na utakmici protiv bijelo crvenih, da li je Vrapče bila sretna situacija, ili će glavobolju zadavati i sutrašnjim protivnicima. U redovima domaćih svi su igrači na raspolaganju trenerima Biškupu i Severu, vratio se i Krišto, koji je u subotu odrađivao kaznu zarađenu protiv Vrapča.
U prvih pola sata igre Zelina i Orijent nisu se iskazivali prilikama, igra nadmudrivanja odvijala se na sredini terena s povremenim izlascima pred kaznene prostore, ali ne i opasnim situacijama. Izdvajamo u 8' nabačaj Jonjića s desna na Maroševića koji puca previsoko, te Devovića u 29', koji nakon pogrešne lopte našeg obrambenjaka pogađa Kranjčecu u ruke. Ono što su naumili, domaći su nogometaši učinili u dvije minute pred kraj prvog dijela. Najprije prekrasnim volejem gostujućeg vratara matira Marošević, da bi u prvom slijedećem napadu bijelo crvenih u protivničkom šesnaetercu nepropisno bio zaustavljen Jonjić, a sigurni realizator najstrože kazne bio je Mesec.

U drugom poluvremnu življa i borbenija igra, u kojoj su domaći znalački čuvali svoju prednost od dva pogotka, a gosti (uzalud) pokušavali smanjiti rezultat. Na slobodnjak Škarice, Devović u 53' ne uspijeva glavom u praznu mrežu, dvije minute kasnije ponovo slobodnjak za goste, vrataru Kranjčecu prvo lopta ispada, no uspijeva ju uhvatiti i spasiti mrežu, a treći slobodnjak ponovo nakon dvije minute nije poslužio Maroševića koji slijeva tuče vrataru u ruke. Već u slijedećem napadu Slunjski lijepo oduzima loptu i poslužuje Šuškovića, koji ne uspijeva završiti svoj prodor, kao ni Jonjić minutu kasnije nakon finog provođenja Maslaća. Odlično izvedenu školsku akciju napada Zeline efikasno u 76' završava Dominović za sada već uvjerljivu pobjedu svoje momčadi. Do kraja susreta panični pokušaji gostiju da postignu počasni pogodak, te još nekoliko prilika Zeline. Odlično su odigrali Maslać, Jonjić i Mesec, mada je i ukupni dojam cijele momčadi pozitivan.

ZELINA - ORIJENT 3:0 (2:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 200
SUDAC: Nikola Grgurić (Kutina). Pomoćni: Božićek, Bušić Teren: dobar
ZELINA: Kranjčec, Đurđek (od 46. Dominović), Melnjak, Kotarski, Maslać, Mladiček, Slunjski (od 67. Ivanušić), Šušković (od 79. Kovačević), Jonjić, Mesec, Marošević TRENER: Dražen Biškup
ORIJENT: Hasanbegović, Brkljača, Leskur, Rabar, Kovačević, Udović, Bogičević, Lapov (od 46. Čubelić), Devović, Škarica (od 56. Barišić), Žarić (od 85. Kosanović) TRENER: Davor Dželalija
STRIJELCI: 1:0 - Marošević (40), 2:0 Mesec (42-11m), 3:0 - Dominović (76) Igrač utakmice: Ante Jonjić