Tvrd orah sa začelja

24.03.2012.

Susret prvog i zadnjeg na tablici nije bila nogometna poslastica, možda i zbog prevelikih očekivanja i zaborava da su Zelini često upravo klubovi sa začelja nagazna mina, na koju je lako pasti, kao što smo upozorili u jednom od prošlih članaka.  Obistimilo se to ponovo, blijeda i nepovezana igra u prvom poluvremenu, skok u jednom dijelu, a potom ponovo neuspješno loptanje, obilježje su ove utakmice, koja je umalo mnoge zavarala. Crikvenica je specifična momčad u ovoj ligi s kojom se nikada ne zna, naprotiv, i sami plavi ne znaju uoči utakmice na koji će način odigrati. Očito se vrlo dobro prilagođavaju. Ne zaboravimo da je to momčad koja nam je u ove tri sezone pokazala nekoliko svojih različitih lica. Bili su na samom vrhu lige, bili su neugodni i teški, potom laki plijen, deorganizirani i neuspješni, pa ponovo u uzletu. Bez obzira da li su čelna momčad lige ili, kao sada, fenjeraš, utakmice s njima nikada Zelini nisu bile lake, a oni koji poznaju odnos ove dvije razlike nogometa, nisu od današnje utakmice očekivali laki plijen. Upravo smo na to upozorili i u jučerašnjoj najavi. Opravdano. Zelina i Crikvenica i dalje drže neutralni skor (po dvije pobjede, dva poraza i dva remija s gol razlikom 9:9), a činjenica da su plavi ovog proljeća u par utakmica osvojili bodova koliko i cijele jeseni, samo je po sebi upozoronje, koje u Zelini očito nije bilo prepoznato. Loš dan bijelo crvenih poklopio se sa velikim motivom plavih da nastave pozitivni niz, koji je jedino Vrapče uspjelo slomiti. Ne možemo tvrditi da želje i volje u Biškupovoj vojsci nije bilo, no nije išlo, jednostavno lopta nije slušala i previše je razina igre bila spuštena do blijedosti i bezuspješnih pokušaja izgradnje iole kompleksnijih akcija.
Početak utakmice bio je na strani gostiju, posebno aktivnog Dunkovića, koji je u osmoj minuti uputio prvi, doduše nespretan udarac prema vratima iskosa, a minutu kasnije pokušao još jednom s 18 metara. Tih prvih petnaest minuta, teško su domaći pokušavali stvoriti igru. Prvi udarac prema vratima gostiju uputio je Novaković u 16. minuti s lijevog kuta šesnaeterca, pet minuta kasnije i Šušković prima dobru loptu na istoj poziciji, ali vratar Šegota smjelo istrčava na njega i oduzima loptu. Uzvraća ponovo Dunković direktnim udarcem sa 18 metara, no lopta odlazi pokraj vratnice. U tom dijelu susreta i Novaković mini presing Zeline završava neuspješnim škaricama. Nakon pola sata dobar pokušaj Juroša, čiji udarac s nekih 17 metara vratar u vrlo dobroj reakciji otklanja. Novakovićev centaršut iz daljine završava golmanu u rukama, a isti igrač potom pokušava neuspješno glavom. Slobodnjak Gluhaka s 25 metara završava iznad mreže, a pokušaj Peričića glavom također.
U drugi dio susreta bijelo crveni ulaze sigurniji i borbeniji, konkretniji. Nakon sedam minuta igre nagrađuju se vodstvom. Brza kontra Novakovića kreće s polovice domaćih, nakon dolaska na drugu stranu, poslužuje Vidovića, koji na rubu šesnaeterca centrira u sredinu, a u naletu na vrata s par metara Mesec znalački produžuje loptu u mrežu.
Pet minuta kasnije u dobrom prodoru s desna po gol liniji je i Vidović, koji ne uspijeva zahvatiti tešku loptu na ulazu u peterac gostiju. Šušković dobro loptu daje Melnjaku koji s lijeva pokušava, no pogađa vanjsku mrežu. Fina je bila i akcija nakon kornera Šuškovića iz lijevog kuta, na njegov centaršut natrčava Krišto i stvara vrlo dobru, ali neuspješnu priliku.
Gosti nakon centaršuta Dunkovića iz desnog kornera dolaze do izjednačenja. Lopta dolazi na drugu stativu, kroz propusnu obranu domaćih jedan od plavih igrača povratno odigrava u peterac, odakle preuzima Gašparović i iz bliza pogađa u mrežu.
Posljednjih petnaest minuta ništa se ne mijenja, bez uspjeha pred vratima pokušavaju Mesec i Vidović.

ZELINA - CRIKVENICA 1:1 (0:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 250
SUDAC: Ivan Vučković. Pomoćni: V.Tomurad, K.Lang (svi Zagreb) Uvjeti: vrlo dobri
ZELINA: Kranjčec, Ivanušić, Melnjak, Kotarski, Šušković (od 83. Rihtar), Krišto, Kiš (od 46. D.Vidović), Novaković (od 72. Kaniški), Juroš, Mesec, Gluhak Trener: Dražen Biškup
CRIKVENICA: Šegota, Vukić, Jug, Uremović, Komar, Petrinović, Burazor (od 90. B.Kurolt), E.Kurolt (od 56. Gašparović), Dunković, Tucaković, Peričić (od 80. Mohorović) Trener: Dalibor Starčević
STRIJELCI: 1:0 - Mesec (52), 1:1 - Gašparović (73) IU: Vedran Mesec