Špansko izgubilo bez borbe

11.10.2009.

U devetom prvenstvenom kolu postignuto je samo deset golova, a na dvije utakmice golova nije bilo. Špansko svoj susret s Grobničanom nije odigralo, jer im je oduzeta licenca igrališta, a u kratkom roku nisu pronašli zamjensko igralište, pa je komisija Saveza ovaj susret registrirala s 3:0 u korist Grobničana. Kako će se stvari odvijati dalje, teško je reći, neke naznake su da bi revoltirano Špansko moglo i odustati od natjecanja, no nadamo se da će se ova situacija riješiti slijedećih par dana i da će Špansko nastaviti s natjecanjem.
Istra je bila na pragu prve ovosezonske pobjede u istarskom derbiju protiv Jadrana. Porečani mogu zahvaliti svojem vrataru koji ih je spasio od poraza, a utakmica je na kraju završila bez pogodaka. Golova nije bilo ni u susretu Vrapče-Vrbovec, gdje je bilo par dobrih prilika, ali bez realizacije. Uz Hašk, minimalnu pobjedu ostvarilo je i Jedinstvo nakon velike borbe za obranu povoljnog rezultata postignutog u devetoj minuti. Vodeća Gorica istim je rezultatom osvojila trobod protiv Novalje, ali gosti su ih dobro namučili, prvi strijelac lige Hajduk jedini gol postigao je sa bijele točke. Maksimir je upisao svoj peti poraz, s dva gola Medulin je u teškoj i rastrganoj igri sačuvao sva tri boda. Istim omjerom završio je susret Orijenta i Rudara, susret u kojem su Labinjani sami kumovali porazu, a Orijent je proslavio svoj prvi trobod u prvenstvu. Najviše golova (3) postignuto je u najzanimljivijem susretu između Nehaja i Rovinja. Gosti su vodili sve do 79. minute, kada u pet minuta Senjani okreću rezultat u svoju korist.