Špansko - Zelina 0:1

02.11.2009.

Gostovanje u Zagrebu bilo je uspješno za crveno bijele. Odličnom igrom ostvarena je minimalna ali slatka pobjeda koja je donijela tri nova boda. Kontinuitet posljednja tri kola je maksimalan, Zelina je u tri susreta osvojila devet bodova. Nakon pobjede u Medulinu, potom protiv Istre u Zelini, sada su na kontu Zeline i bodovi protiv Španskog. Treću utakmicu zaredom ne mijenja se ni strijelac, Boris Gavrić ponovo je bio efikasan i svojim pogotkom osladio zadovoljne navijače Zeline.

Pogodak je postignut u 16. minuti, kada je Gavrić iskoristivši pogrešku domaćeg igrača Skare, precizno i odmjereno smjestio loptu u mrežu. U prvom dijelu bilo je još dobrih prilika za crveno bijele, pogotovo preko Gazilja, Raca i Ćorića. Pritisak su naši dečki napravili i na početku drugog dijela, no mreža je ipak ostala netakmuta, kao i nakon probuđene ekipe Španskog koja u nastavku nije uspjela realizirati ni jednu priliku. Zelina je imala znanja i snage očuvati pozitivan rezultat i na kraju slavila tri boda.

U ostalim susretima Gorica je pobijedila Rovinj s 3:0, HAŠK je bio bolji od Orijenta 3:1, Vrapče s Nehajem 2:0, a Jadran je u gostima kod Grobničana pobijedio 3:1. Egal su postigli Istra protiv Novalje, te Jedinstvo protiv Vrbovca (1:1), a Crikvenica je očitala lekciju Maksimiru nakon 3:0. Na tablici, Zelina je porasla za jednu poziciju i sada je na četvrtom mjestu.