Samobor - Zelina 1:3

07.08.2010.

Prva provjera seniora Zeline završila je uspješno. Na gostovanju u Samoboru zabilježili su pobjedu u od 3:1. Iako su zajedno igrali u 4. ligi, oba kluba su izašle s novim postavama, a trener Zeline Barišić, na provjeru je stavio svih 22 raspoloživa igrača (Oroz i Boromisa su ozlijeđeni), prva je postava odigrala prvih 52 minute, a potom su na teren izašla druga jedanaestorica. Utakmica je krenula s inicijativom Zeline, koja se odmah pokazala opasnom u napadima, a potvrdili su to u prvih devet minuta osiguravši pristojno vodstvo od 2:0. U osmoj minuti Šušković je s desnog ruba šesnaeterca u odličnoj akciji uposlio Babića, koji je bio u prodoru po sredini i na ulazu u peterac prihvatio loptu smjestivši je posred mreže. Na drugi pogodak čekalo se samo minutu, napad Zeline u konkretnom dijelu započeo je Babić koji dodaje kapetanu Mujčinu, koji u još jednoj prekrasnoj akciji završnicu prepušta Šuškoviću koji je bio siguran i precizan.

U desetoj miuti bilježimo prvu izgledniju priliku za domaće, koji ne uspijevaju realizirati svoju zamisao, potom i u 25. min kada nakon kornera u nekoliko pokušaja ne uspijevaju lioptu uputiti u mrežu, iako je mreža nakon izlaska Galovića bila prazna, no iznenađenje su otklonili obrambeni igrači Zeline. Tri minute kasnije Rančić upućuje lijep udarac glavom iz okreta, no mreža se ne trese. U jednom od slijedećih (kontinuiranih) napada, Babić dovodi loptu po lijevoj strani, centrira, no Rančić i Mesec uspijevaju tek iznuditi korner.

U 33. min Mesec oduzima loptu protivnikcima i centaršutem nalazi pozicioniranog Karačića, koji atraktivno pogađa glavom. Domaći rezultat smanjuju tri minute kasnije nakon pogreške gostujuće obrane, gdje se najbolje snašao Puškarić za jedini pogodak od strane plavih, a još jednu priliku imali su odmah na početku drugog poluvremena, kada je zaprijetio Grgečić. U šestoj min nastavka,

Barišić mijenja cijelu postavu, osim Zmazeka, koji je Mujčina zamijenio na početku drugog dijela. Jonjić je pokušao u 60. min no udarac je završio iznad vratiju, a u igri uglavnom na polovici domaćih, pogodaka više nije bilo, a u završnici dva puta je pokušao mladi Podvorec, koji centaršut Da Silve tuče direkt u vratara, a malo kasnije pogađa i prečku.

PRIPREMNA                               SAMOBOR - ZELINA 1:3 (1:3)