NK ZELINA

S igrom bez bodova

19.11.2009.

Iz sunčane i tople Zeline, zaputili su se crveno bijeli u tmurnu i sivu Crikvenicu. U tom raspoloženju iz nje smo i otišli. U početku sve je izgledalo dobro, raspoloženje ponovo lijepog broja navijača iz zelinskog kraja bilo je sve bolje, kako je utakmica odmicala u prvom dijelu. Terenska inicijativa bila je na gostujućoj strani, posjed lopte prelazio je debelo 60%, prilike su se nizale, akcije odvijale, sve bez realizacije. U 18. minuti Lukić je odlično glavom poslužio Gavrića koji uspijeva pokraj desne stative. Gavrićev zicer u 38. minuti trebao je okrenuti igru i u rezultatsku korist, Kwedi i Oroz iznudili su korner, nakon kojeg je uslijedio pritisak na obranu plavo bijelih, Rac je u naletu nabacio na Gavrića, koji propušta odličnu prigodu. Skidao je vratar domaćih Nemarnik još nekoliko prilika, kao onu Kwedija u 41. minuti, pa i u posljednjim trenucima krivo procijenjen centaršut Cetine.
Cetina je pokušao ponovo na početku drugog dijela kada s lijevog kuta šesnaeterca tuče na gol, no samo za korner. U 52. minuti Oroz ponovo u izglednoj prilici glavom, samo pokraj vratnice. potom slijedi pad igre gdje domaći dolaze u nekoliko prilika, koje Đurđek odlično skida. Uspijeva im to u 65. minuti kada Savić uspijeva Đurđeku progurati loptu kroz ruke.
Potom slijedi i hladni tuš koji je šanse Zeline sveo na minimum. Mladi sudac Manojlović kod Kwedija je uočio prekršaj, kojeg drugi baš i nisu vidjeli, a na protest naše dvojke, bez razmišljanja ga je poslao u svlačionicu. Da bi potkrijepio svoju principijelnost, šest minuta kasnije oštar start Markovića ponovo kažnjava crvenim kartonom, nakon čega je Zelina s osam igrača teško mogla preokrenuti igru i rezultat, koji bi im prema prikazanom na terenu trebao pripasti. Obzirom da su suci općenito izuzetno osjetljivi na komentiranje njihovog viđenja utakmice, taj komentar će izostati, no Zelina se iz Crikvenica vratila ne samo pod tmurnim i sivim nebom, već i s takvim osjećajem. Podsjeća ova utakmica na onu s Haškom, gdje je igra pripala jednima, a pogodak i bodovi drugima. Povratkom u Zelinu i ta se utakmica zaboravlja, okrećemo se Grobničanu, bez tri važna igrača, ali sa silnom motivacijom. Zelina će nastaviti sa svojom dobrom igrom. Poraz koji je zabolio, ali i porazi su dio nogometa. I ovaj pad na peto mjesto neće biti dugog vijeka. U subotu je novi susret, posljednje domaće izdanje protiv Grobničana, sigurni smo dovest će i veliki broj navijača. Poraz u Crikvenici bit će preboljen.

15.kolo- rezultati: HAŠK - Rovinj 3:0 ; Vrapče - Gorica 0:1 ; Medulin 1921 - Orijent 1:4 ; Istra - Nehaj 0:4 ; Špansko - Rudar 1:1 ; Jedinstvo Omladinac - Novalja 2:1 ; Crikvenica - Zelina 1:0 ; Grobničan - Vrbovec 3:1 ; Jadran - Maksimir 1:0