Rutiner Marošević

14.05.2012.

Domagoj Kranjčec još je jednom potvrdio svoju jedinicu na golmanskom dresu Zelinu. Siguran i staložen, otklonio je nekoliko opasnih situacija gostiju u zeleno bijelim dresovima i ostavio svoju mrežu netaknutom, dok su njegovi suigrači napunili mrežu na protivničkoj strani. Ukupno je bilo četiri pogotka, a moglo je i više da su nišani bili posloženi s više koncentracije i da vratar Jajalo nije pružio solidno izdanje unatoč četiri kapitulacije.
Prvo poluvrijeme nije bilo na očekivanoj razini igre, predugo su domaći igrači boravili na svojoj strani terena, pokušavali započinjati napade, koji su većim dijelom završavali na sredini ili bližoj polovici protivničkog dijela, tek u nekoliko navrata izgradivši organiziraniji atak na Jajala. Prvi su zaprijetili gosti, koji su u želji da iznenade domaćina, već u drugoj minuti pokušali preko Svetine, koji je oduzetu loptu uputio ka vratima, no Kranjčeca nije uspio iznenaditi. Zelina je prvih petnaest minuta djelovala usporeno i nepovezano, a prva konkretnija situacija bio je Jurošev ubačaj iz sredine na Meseca, koji ne uspijeva pred vratima, a odbijenu loptu uzima Šušković koji ulazi u stopostotnu priliku i ne iskorištava ju. Ne uspijeva ni Kiš u 23. minuti nakon dobrog ubačaja Meseca s lijeve strane, a potom pokušavaju i Melnjak i Šušković, no kombinacija ne uspijeva ni nakon pokušaja Melnjaka koji tuče iskosa i uspijeva samo pokraj suprotne vratnice. U 37. minuti kombiniraju Kiš i Gluhak, no potonji u ravnini lijeve vratnice u naletu nije dovoljno koncentriran u izglednoj situaciji za pogodak. Ono što ne uspijeva njemu, uspijeva Matiji Đurđeku dvije minute kasnije. Zaprijetili su gosti prema Kranjčecu, no umjesto veselja, domaći oduzimaju loptu i kreću u kontra akciju po sredini, no kako ne nalaze prostora za daljnji prodor, lopta završava na boku kod Đurđeka, koji nastavlja siguran u svoju nakanu i naposljetku šalje loptu u mrežu Jajala za vodstvo Zeline 1:0.
Na mukama se našao Kranjčec samo minutu kasnije. Stupničani iznuđuju slobodan udarac na 17 metara od domaćih vratiju, Zelenika odlučno i dobro tuče, no izvrsno reagira Kranjčec, lopta se ponovo odbija do gostujućih napadača, koji tuku još jednom, no jedinica Zeline ponovo reagira i spašava svoju mrežu. Na odmoru, u domaćoj svlačionici su svjesni da izdanje u prvom dijelu nije bilo na visini unatoč povoljnom rezultatu, pa praćeni svojom "himnom" u drugi dio ulaze s većom dozom samopouzdanja, što se reflektiralo i na puno konkretniju igru. Prijeteće rafale ka gostujućem vrataru načeo je Mesec koji pogađa pokraj vratnice, potom pokušava Kišdobrim udarcem na vrata, pridružuje mu se Juroš, čija lopta odlazi previsoko. Šporčić u 59. minuti nastavlja s nemogućom misijom svladavanja Kranjčeca, koji fantastično reagira na njegov izravni udarac. U 65. minuti odličan centaršut Pece fino sjeda Kišu, koji odlučno tuče, a tijekom putanje, loptu u neobranjeni dio mreže skreće Marošević samo par minuta nakon ulaska u igru. Isto toliko minuta rutineru je bilo potrebno za još jedan pogodak.

U 70. minuti njegov solo prodor ne uspijeva, no situaciju spašava Šušković, koji preuzetu loptu odlično provodi s lijeve strane prostora, nabacuje najboljem strijelcu lige, koji rutinski zabija za vodstvo 3:0.
Par minuta kasnije slobodnjak puca mesec s nekih 17 metara, lopta se odbija od živog zida gostiju, a prihvaća ju Juroš koji odlučno tuče, ali iznad prečke. Opasni su i Mesec i Šušković pet minuta kasnije, kao i Melnjak, koji u posljednjoj minuti dolazi u izglednu situaciju pred vratima, no uspijevaju velikim naporom Stupničani otkloniti opasnost. Prije toga, Šušković je zaključio svoje uspješno izdanje solo prodorom i efikasnom završnicom za konačnih 4:0.

ZELINA - STUPNIK 4:0 (1:0)
SV.IVAN ZELINA - Gradski stadion Gledatelja: 180
SUDAC: Ivan Vučković. Pomoćni: Tomurad, Gorše (svi Zagreb)

Uvjeti: vrlo dobri

ZELINA: Kranjčec, Đurđek (od 62. Peco), Melnjak, Kotarski (od 82. Ivanušić), Mladiček, Krišto, Kiš, Gluhak, Juroš, Mesec, Šušković Trener: Dražen Biškup
STUPNIK: Jajalo, Zelenika, Puklin, Relota, Hrgović, Makarun, Dibena, Čunčić, Juričev (od 70. Hodžić), Šporčić, Svetina Trener: Boris Perković
STRIJELCI: 1:0 - Đurđek (40), 2:0 - Marošević (65), 3:0 - Marošević (70), 4:0 - Šušković (85) Igrač utakmice: Tomislav Šušković