NK ZELINA

Rovinj - Zelina 1:1

17.03.2010.

Gostovanje u Rovinju bio je ispit i za crveno bijele i za Kanarince. Prvi su nakon stopostotnog zaleta u proljeće željeli bodove i protiv Rovinja, dok su domaći nakon samo boda željeli uspješnije uloviti ritam proljeća. Na kraju i jedni i drugi morali su se zadovoljiti bodom u susretu koji je imao dva različita poluvremena, prvo u kojem je ritam gostiju preusmjeren i nastavak u kojem su postignuti pogotci, ali s grubljom igrom domaćina i velikim brojem kartona.

20.KOLO HNL 3                                                                     ROVINJ - ZELINA 1:1 (0:0)
Rovinj, igralište Valbrune GLEDATELJA: 150
SUDAC: Ivan Ribarić  POMOĆNI: Nenad Đorđević, Robert Barbić (svi Rijeka) VRIJEME: idealno, toplo
ROVINJ: Orbanić, Budićin, N.Abuselyana, Cvolić, Androšić, Funčić, Tomić (90.- Bradetić), Matić, Matošević, Novoselić, Barlecaj TRENER: Alen Jurić
ZELINA: N. Đurđek, P. Kwedi, A.Cetina, Tabi, Marković (23.-Bingula), Juroš, Bagarić (55.- Šušković), Rac, Guja, Šipić (60.- Ćorić), Gavrić TRENER: Srečko Lušić
STRIJELCI: 1:0 - Tomić (50), 1:1 - Ćorić (90)

Prvi prijelom susreta bio je već u prvoj polovici prvog dijela. Lepršava igra s par konkretnih poteza na obje strane. A onda prije isteka dvadesete minute, Mario Rac je srušen na samoj bijeloj točki, s koje je po svim elementima igre trebao biti izveden kazneni udarac za Zelinu, međutim zviždaljka suca Ribarića nije se oglasila, iako je osmica gostiju neko vrijeme ostala zgrčeno ležati u kaznenom prostoru. Ubrzo potom ozljedu je zaradio kapetan Srđan Marković, zbog čega je već u 23. minuti trener Srečko Lušić bio prisiljen prijevremeno uvesti u igru Krešimira Bingulu. Zelina je tada već mogla okrenuti igru u svoju korist.

Šipić je ubrzo bio u izglednoj situaciji, kada ga poslužuje Gavrić, no udarac završava pokraj lijeve vratnice. U 34. minuti bilježimo i pokušaj Gavrića, koji je s loptom ušao do peterca, no protiv trojice domaćih nije uspio završiti akciju do kraja. Još jedna dvojbena situacija bila je dvije minute kasnije, kada je Guja bio u prodoru, dva su Kanarinca krenula na njega i srušila ga na 18 metara od gola, epilog svega bila je dosuđena lopta za domaće.

S druge strane Barlecaj je bio u čestom naletu prema vratima Đurđeka, bez konkretne realizacije, a u pokušaju simulacije u kaznenom prostoru zaradio i žuti karton. Do vodstva su domaći došli u 50. minuti, kada se u gužvi pred našim vratima najbolje snašao Goran Tomić, koji uspijeva zatresti mrežu. U nastavku igra je bila puno grublja i tvrđa, što je donijelo i dosta žutih kartona, sveukupno se Ribarić devet puta mašio za džep. Rasplamsana igra donijela je napetiju i sadržajniju završnicu, u kojoj je bilo nekoliko dobrih prilika, a najkonkretniji je bio Mario Ćorić, koji je izjednačujući pogodak postigao u posljednjim trenucima susreta i tako spasio obraz igre koja nas nije u potpunosti zadovoljila i u kojoj je Zelina s više angažmana mogla postići bolji ishod u gostujućim okolnostima.

Rezultati 20. kola:

Rovinj - Zelina 1:1, Jadran - Nehaj 1:3, Grobničan - Orijent 1:0, Crikvenica - Gorica 0:0, Jedinstvo Omladinac - HAŠK 0:1, Istra - Medulin 1921 0:1, Špansko - Vrapče 0:1, Vrbovec - Novalja 3:1, Maksimir - Rudar 1:2